کد خبر: ۴۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تصویب ۶۴۳ پروژه اقتصادمقاومتی در استان (تاکنون) خبر داد.

تصویب ۶۴۳ پروژه اقتصادمقاومتی در استان کرمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تصویب ۶۴۳ پروژه اقتصادمقاومتی در استان (تاکنون) خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با ارائه گزارش وضعیت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در سال جاری گفت: تا پایان تیر ماه ۲۲۴ پروژه (شامل پروژه‌های جهش تولید، پروژه‌های نیپاو پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی استان) با ۱۱۳،۵۶۰ میلیارد ریال و ۸۳۵ میلیون دلار کل سرمایه گذاری برنامه ریزی شده در سال ۱۴۰۰ قریب به ۲۸۳۶ فرصت شغلی را ایجاد خواهند  شد. 
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان (با احتساب پروژه‌های ۲۲ شهرستان و همچنین پروژه‌های معین‌های توسعه و تفاهم نامه صمت را ۶۴۳ پروژه با ۱،۴۴۳،۲۰۶ میلیارد ریال و ۲۲۸۵ میلیون دلار سرمایه گذاری برنامه ریزی شده پروژه (از آغاز تا بهره برداری) بیان نمود و افزود: کل سرمایه گذاری برنامه ریزی شده این ۶۴۳ پروژه در سال ۱۴۰۰ قریب به ۲۰۶۶۲۵ میلیارد ریال و ۸۳۵ میلیون دلار بوده که تا کنون ۴۵۴۹۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن گلایه مندی از عدم ارسال پروژه‌های پیشنهادی یکی از شهرستان‌های استان به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تا کنون، پروژه‌های پیشنهادی ۲۲ شهرستان را ۲۰۶ پروژه با ۷۷،۴۸۶میلیون ریال سرمایه گذاری برنامه ریزی شده (هدفگذاری شده) در سال ۱۴۰۰ اعلام نمود و افزود در این پروژه ها، طی ۵ ماهه اول سال، بمیزان ۱۳ درصد هدف سرمایه گذاری سال محقق شده است.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با ارائه گزارش عملکرد ابلاغ برش استانی پروژه‌های ملی اقتصادمقاومتی سال ۱۴۰۰ تعدادپروژه‌های دارای برش ملی را ۳۸ پروژه و با اعلام اینکه از جلسه گذشته تا کنون تعداد «پروژه‌های برش استانی» اخذ شده از وزاتخانه ها، افزایش نداشته است افزود تا کنون فقط ۹ پروژه توسط ۵ وزارتخانه به استان ابلاغ شده است.
وی همچنین با اشاره به عملکرد پروژه‌های جهش تولید گفت ۱۴ پروژه جهش تولید نیازمند تسهیلات بوده اند که تا کنون قرارداد عاملیت ۱۲ پروژه با بانک‌های عامل منعقد و به تهران ارسال و ابلاغ تخصیص ۸ پروژه نیز انجام شده است.
علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز پس از گزارش مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در استان از اقدامات صورت گرفته این نهاد در حوزه اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام ظرفیت بالایی است که استان‌های دیگر خیلی خوب از آن استفاده می‌کنند، اما کرمان به لحاظ پیگیری و استفاده از امکانات ستاد در حوزه اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی بسیار ضعیف عمل کرده است.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام، ظرفیت عظیمی را در شبکه‌های مرتبط با خود دارد که شبیه شبکه‌های کمیته امداد، بسیج و بانک رسالت در حوزه اشتغال و تسهیلگری و زنجیره تولید و توانمندسازی هستند.
این مجموعه بی‌نظیر با پول کلانی که در اختیارشان است بسیار آسان مشارکت و کمک می‌کنند، اما این مسائل در استان کرمان فعال نیست.
استاندار کرمان عنوان کرد: معاونان استانداری اول از همه باید این مسائل را در حوزه‌های اقتصادی، اشتغال و محرومیت‌زدایی دنبال کنند و از معاونان خودم و مدیران بخشی که پیگیری نمی‌کنند، گلایه‌مند هستم.
وی خطاب به مدیران گفت: به مدیران آینده می‌گویم اگر انرژی مدیریت ندارد، پُست نگیرند، این ظلم و خیانت است. چرا باید پنج بار به یک فرماندار بگوییم طرح‌های اقتصادی مقاومتی خودشان را ارائه دهد و باز هم انجام ندهند، این فرماندار قابل توبیخ است و اصلا خوب نیست.
زینی‌وند بیان کرد: امکاناتی در اختیار ماست، حق مردم و حق شرعی به گردن ماست. در مدتی که در استان حضور دارد، کسی نگفت این خلاء ما را پیگیری کن.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی توفانی از اشتغال می‌تواند ایجاد کند، اما دستگاه‌ها حتی تفاهم‌نامه با آن‌ها امضا نمی‌کنند. در بعضی از حوزه‌ها واقعا نیاز به تغییر مدیریتی است، بعضی موارد کار‌ها همچنان دنبال می‌شود و خلائی به وجود نیامده، اما مواردی هم انگار تازه منصوب شده‌اند.
استاندار کرمان گفت: از بعضی از حوزه‌های مدیریتی واقعا گله‌مند هستیم و کارشان را پیگیری نمی‌کنند.
وی خطاب به معاونت اقتصادی استانداری گفت: فرمانداران را بخواهید که تفاهم‌نامه‌ها با ستاد اجرایی فرمان امام منعقد کنند و از آن‌ها بخواهید و پیگیری کنید.
زینی‌وند اظهار داشت: از اینکه از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان استفاده نمی‌شود متاسف هستم و برای نیمه دوم سال باید این رویه تغییر کند. 
شایان ذکر است در این جلسه عملکرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) وهمچنین برنامه اجرایی رنجیره تولید توسط مدیران ذیربط ارائه شد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پربازدید ها

آیا دولت روحانی خزانه خالی به رئیسی تحویل داد؟

امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)