کد خبر: ۴۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تصویب ۶۴۳ پروژه اقتصادمقاومتی در استان (تاکنون) خبر داد.

تصویب ۶۴۳ پروژه اقتصادمقاومتی در استان کرمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تصویب ۶۴۳ پروژه اقتصادمقاومتی در استان (تاکنون) خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با ارائه گزارش وضعیت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در سال جاری گفت: تا پایان تیر ماه ۲۲۴ پروژه (شامل پروژه‌های جهش تولید، پروژه‌های نیپاو پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی استان) با ۱۱۳،۵۶۰ میلیارد ریال و ۸۳۵ میلیون دلار کل سرمایه گذاری برنامه ریزی شده در سال ۱۴۰۰ قریب به ۲۸۳۶ فرصت شغلی را ایجاد خواهند  شد. 
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کل پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان (با احتساب پروژه‌های ۲۲ شهرستان و همچنین پروژه‌های معین‌های توسعه و تفاهم نامه صمت را ۶۴۳ پروژه با ۱،۴۴۳،۲۰۶ میلیارد ریال و ۲۲۸۵ میلیون دلار سرمایه گذاری برنامه ریزی شده پروژه (از آغاز تا بهره برداری) بیان نمود و افزود: کل سرمایه گذاری برنامه ریزی شده این ۶۴۳ پروژه در سال ۱۴۰۰ قریب به ۲۰۶۶۲۵ میلیارد ریال و ۸۳۵ میلیون دلار بوده که تا کنون ۴۵۴۹۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن گلایه مندی از عدم ارسال پروژه‌های پیشنهادی یکی از شهرستان‌های استان به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تا کنون، پروژه‌های پیشنهادی ۲۲ شهرستان را ۲۰۶ پروژه با ۷۷،۴۸۶میلیون ریال سرمایه گذاری برنامه ریزی شده (هدفگذاری شده) در سال ۱۴۰۰ اعلام نمود و افزود در این پروژه ها، طی ۵ ماهه اول سال، بمیزان ۱۳ درصد هدف سرمایه گذاری سال محقق شده است.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با ارائه گزارش عملکرد ابلاغ برش استانی پروژه‌های ملی اقتصادمقاومتی سال ۱۴۰۰ تعدادپروژه‌های دارای برش ملی را ۳۸ پروژه و با اعلام اینکه از جلسه گذشته تا کنون تعداد «پروژه‌های برش استانی» اخذ شده از وزاتخانه ها، افزایش نداشته است افزود تا کنون فقط ۹ پروژه توسط ۵ وزارتخانه به استان ابلاغ شده است.
وی همچنین با اشاره به عملکرد پروژه‌های جهش تولید گفت ۱۴ پروژه جهش تولید نیازمند تسهیلات بوده اند که تا کنون قرارداد عاملیت ۱۲ پروژه با بانک‌های عامل منعقد و به تهران ارسال و ابلاغ تخصیص ۸ پروژه نیز انجام شده است.
علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز پس از گزارش مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در استان از اقدامات صورت گرفته این نهاد در حوزه اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام ظرفیت بالایی است که استان‌های دیگر خیلی خوب از آن استفاده می‌کنند، اما کرمان به لحاظ پیگیری و استفاده از امکانات ستاد در حوزه اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی بسیار ضعیف عمل کرده است.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام، ظرفیت عظیمی را در شبکه‌های مرتبط با خود دارد که شبیه شبکه‌های کمیته امداد، بسیج و بانک رسالت در حوزه اشتغال و تسهیلگری و زنجیره تولید و توانمندسازی هستند.
این مجموعه بی‌نظیر با پول کلانی که در اختیارشان است بسیار آسان مشارکت و کمک می‌کنند، اما این مسائل در استان کرمان فعال نیست.
استاندار کرمان عنوان کرد: معاونان استانداری اول از همه باید این مسائل را در حوزه‌های اقتصادی، اشتغال و محرومیت‌زدایی دنبال کنند و از معاونان خودم و مدیران بخشی که پیگیری نمی‌کنند، گلایه‌مند هستم.
وی خطاب به مدیران گفت: به مدیران آینده می‌گویم اگر انرژی مدیریت ندارد، پُست نگیرند، این ظلم و خیانت است. چرا باید پنج بار به یک فرماندار بگوییم طرح‌های اقتصادی مقاومتی خودشان را ارائه دهد و باز هم انجام ندهند، این فرماندار قابل توبیخ است و اصلا خوب نیست.
زینی‌وند بیان کرد: امکاناتی در اختیار ماست، حق مردم و حق شرعی به گردن ماست. در مدتی که در استان حضور دارد، کسی نگفت این خلاء ما را پیگیری کن.
وی ادامه داد: ستاد اجرایی توفانی از اشتغال می‌تواند ایجاد کند، اما دستگاه‌ها حتی تفاهم‌نامه با آن‌ها امضا نمی‌کنند. در بعضی از حوزه‌ها واقعا نیاز به تغییر مدیریتی است، بعضی موارد کار‌ها همچنان دنبال می‌شود و خلائی به وجود نیامده، اما مواردی هم انگار تازه منصوب شده‌اند.
استاندار کرمان گفت: از بعضی از حوزه‌های مدیریتی واقعا گله‌مند هستیم و کارشان را پیگیری نمی‌کنند.
وی خطاب به معاونت اقتصادی استانداری گفت: فرمانداران را بخواهید که تفاهم‌نامه‌ها با ستاد اجرایی فرمان امام منعقد کنند و از آن‌ها بخواهید و پیگیری کنید.
زینی‌وند اظهار داشت: از اینکه از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان استفاده نمی‌شود متاسف هستم و برای نیمه دوم سال باید این رویه تغییر کند. 
شایان ذکر است در این جلسه عملکرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) وهمچنین برنامه اجرایی رنجیره تولید توسط مدیران ذیربط ارائه شد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرکز پژوهش‌ها نباید باشگاه احزاب و جریان‌های سیاسی باشد و علیه دیگران بیانیه صادر کند

آخرین خبر مدیرعامل تامین‌اجتماعی از حقوق بازنشستگان/ میزان افزایش حقوق‌ها کاهش می‌یابد؟

همسان‌سازی حقوق باید برای حقوق بگیران و بازنشستگان انجام شود / یارانه معشیتی باید به همه اقشار مردم پرداخت شود

پخش فیلم سینمایی آن 23 نفر جمعه از شبکه دو سیما

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر شدند

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است

گمانه زنی روزنامه جمهوری درباره غیبت معنادار وزیر صمت در نمایشگاه خودرو

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

آسیب‌شناسی جریان اصلاحات هنوز به جمع‌بندی و حصول راهکار نرسیده است/ ابقای رؤسای کمیته‌های جبهه اصلاحات

پربازدید ها

نماینده جیرفت و عنبرآباد: قالیباف رای می آورد

روزنامه اصولگرا: قرار است چه اتفاقی بیفتد که رئیس جمهور می گوید آبرویم را برای جراحی اقتصادی در دست گرفته ام؟

فرهیختگان: منظور رئیسی از تصمیم سخت گران شدن بنزین نبوده است

آیا قانون انتخابات مجلس و شوراها تغییر می کند؟

همچنان برخی مسئولان و فعالان سیاسی تاثیر منفی تحریم‌ها را انکار می‌کنند / هرگونه اصلاح ساختار در بخش اقتصاد بدون اصلاح ساختار در بخش سیاسی کارآمد نیست

ابعاد ترور سردار شهید «صیادخدایی» در دست بررسی است / گروهی که مسئولیت ترور را به عهده دارد، بهای سنگینی خواهد پرداخت

تسنیم: برخلاف خبر الجزیره رهبری سخنی از سازش نگفتند

آسیب‌شناسی جریان اصلاحات هنوز به جمع‌بندی و حصول راهکار نرسیده است/ ابقای رؤسای کمیته‌های جبهه اصلاحات

مرکز پژوهش‌ها نباید باشگاه احزاب و جریان‌های سیاسی باشد و علیه دیگران بیانیه صادر کند

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر شدند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)