کد خبر: ۴۲۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:نرخ بیکاری استان کرمان نرخ بالایی است
وی افزود: نرخ بیکاری استان کرمان نرخ بالایی است و به دلیل اینکه در حوزه بانوان مشاغل ما نسبت به میانگین کشوری کمتر است، طبیعی است که به این موضوع باید در قالب مشاغل خرد و خانگی بیشتر توجه شود و به شغل بانوان در این حوزه باید بیشتر تاکید کرد.

استاندار کرمان با اشاره به اختلاف نظر درباره فضای کسب و کار استان کرمان گفت: مهم ترین مشکل و علت خراب شدن فضای کسب و کار و سقوط رتبه ما در همین تاخیر در پاسخ به استعلامات است.

علی زینی وند شامگاه ۲۰ شهریورماه در جسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان اظهار کرد: تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی که ۴۱ هزار فرصت شغلی است، تعهد پایینی بود و نسبت به سال گذشته ۲۰۰۰ فرصت شغلی کمتر پیش بینی شده، از طرف دیگر انتظار داریم از دست رفتن مشاغل با توجه به کرونا امسال کمتر باشد، چون در حال حاضر سازگاری بیشتری با شرایط ایجاد شده است.

وی افزود: نرخ بیکاری استان کرمان نرخ بالایی است و به دلیل اینکه در حوزه بانوان مشاغل ما نسبت به میانگین کشوری کمتر است، طبیعی است که به این موضوع باید در قالب مشاغل خرد و خانگی بیشتر توجه شود و به شغل بانوان در این حوزه باید بیشتر تاکید کرد.

زینی وند تصریح کرد: مدیران باید ببینند کجا خلاء هست و آن را پر کنند و تحلیل راهبردی سازمان مدیریت درباره گروه های شغلی، صنوف و ... خیلی نکته دارد و اگر دستگاه‌ها در حوزه خود تمرکز کنند کلی از مسائل قابل حل است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تقریبا از تعهد اشتغال تا پایان شهریور عقب هستیم، بیان کرد: باید در نیمه دوم سال روند ایجاد شغل تصاعدی و این مسئله کاملا رصد شود و ثبت سامانه گردد.

وی با اشاره به اینکه درصد کمی از ظرفیت گردش مالی شرکت‌های بزرگ استفاده می کنیم، افزود: به دلیل افزایش نرخ ارز و صادرات خوبی که انجام می شود، شرکت‌ها در بورس وضعیت خوبی دارند.

زینی وند در ادامه با اشاره به تاکید بر استفاده از ظرفیت دفاتر روستایی و با شبکه‌ای از دهیاران در دل روستاها، گفت: دهیاران و شوراها می توانند تسهیلگران فرصت‌های شغلی باشند و مشاغل کوچک در روستا که زیرساخت دارند باید به شبکه‌هایی نظیر کمیته امداد و بسیج سازندگی و شبکه اجتماعی بانک رسالت وصل شوند.

وی بیان کرد: باید شبکه توانمندسازی در قشرهای مختلف ایجاد شود تا آموزش لازم داده و در مناطق محروم کار به صورت ویژه تکمیل گردد.

استاندار کرمان در ادامه با تاکید مجدد بر استفاده از ظرفیت های ستاد اجرایی فرمان امام در استان کرمان گفت: شبکه دهیاران و شوراها لازم است حتما به ستاد وصل و از این پتانسیل عظیم حتما استفاده شود.

وی با اشاره به اختلاف نظر درباره فضای کسب و کار استان کرمان گفت: مهم ترین مشکل استعلامات است و علت خراب شدن فضای کسب و کار و سقوط رتبه ما در همین تاخیر در پاسخ به استعلامات است لذا باید به تمامی دستگاه‌ها نامه تکلیفی زده و زمان اعلام شود تا دستگاه مربوطه به سیستم پنجره واحد لینک و کار در زمان مشخص انجام شود.

زینی وند در پایان بر لزوم تشکیل کارگروهی برای تحلیل و ابلاغ‌های لازم تعریف چارچوب آزمون‌های استخدامی شرکت‌های بزرگ صنعتی استان کرمان تاکید کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیام استاندار اسبق کرمان به مناسبت درگذشتِ استاد اکبر صوتی

عامل سلاخی گاو کشاورز منوجانی دستگیر شد

جان باختن ۹ نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به کرونا

پیش بینی ادامه گرد و غبار تا اوایل هفته آینده در کرمان

هشدار سازمان جهانی بهداشت از شیوع یک بیماری دیگر؛ ۳۰ مورد مشکوک به آبله میمون در اسپانیا و پرتغال

پرداخت کسورات «حقوق فروردین ماه» بازنشستگان کشوری/کسورات اردیبهشت در خردادماه پرداخت می‌شود

ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس، ممنوع است

یارانۀ گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود / دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد / تا پایان امسال بیش از ۲۰۰ هزار خودرو گاز سوز خواهند شد

کشف 12 دستگاه ماینر غیر مجاز در کرمان

مدیران و کارگزاران کرمان بیش از پیش برای خدمت به مردم تلاش کنند / محور حرکت قوه قضائیه رضایت مردم است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)