کد خبر: ۴۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان گفت: ریشه فسادستیزی در مبنای اصلاح نظام اداری است و نظام اداری کارمند محور حتما فسادزاست اما دولت الکترونیک این فساد را مسدود می کند.

ریشه فسادستیزی در اصلاح نظام اداری است/ حذف امضای طلایی با تحقق دولت الکترونیک

استاندار کرمان گفت: ریشه فسادستیزی در مبنای اصلاح نظام اداری است و نظام اداری کارمند محور حتما فسادزاست، اما دولت الکترونیک این فساد را مسدود می‌کند.
"علی زینی وند" صبح امروز ۲۱ شهریورماه در آئین تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در حوزه نظام اداری دستگاه‌های اجرایی برتر استان کرمان عنوان کرد: قاعدتا باید در هفته دولت بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان کرمان برگزار می‌شد که مقداری با تاخیر برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در برخی از حوزه‌ها پیشرفت‌های داشته ایم که سرعت برخی از آن‌ها کند است و باید تدبیری برای افزایش سرعت پیشرفت اندیشیده شود.
استاندار کرمان به تبیین شاخصه‌های نظام اداری سالم پرداخت و بیان کرد: هر چقدر قوانین و مقررات شفاف و غیرتفسیرپذیر باشد و ساختار‌ها نیز چابک و شفاف باشد موفقیت عملکرد ما بیشتر و سلامت اداری تضمین‌تر و روند روال اداری تسهیل‌تر است.
وی مبداء تحول در وضعیت کشور را در تحول نظام ادرای دانست و اظهار کرد: نظام اداری ما که نظام اسلامی است، باید شفاف، غیر رانتی و چابک باشد این ویژگی‌ها در حد انتظار نیست.
زینی وند نظام دیوان سالاری و اداری در ایران را جوان ندانست و تصریح کرد: بسیاری از فرآیند‌های نظامی اداری باید اصلاح شود و در همه ادوار فساد‌هایی سرباز می‌کند و نشان می‌دهد که ما بستر‌های فساد را مسدود نکرده ایم.
وی با بیان اینکه رییس جمهور نیز ریشه فساد را در قوانین و مقررات و نظام اداری می‌داند، عنوان کرد: اکنون نظام اداری مستعد فساد، ایجاد رانت و ... است و نباید منکر آن باشیم و اگر به دنبال یک نظام اداری سالم هستیم باید شفاف باشد و قوانین آن تفسیرناپذیر و کمتر تفسیرپذیر ضمن آنکه باید چابک باشد.
استاندار کرمان با بیان این مطلب که دولت سیزدهم شان خود را فسادستیزی می‌داند، اظهار کرد: ریشه فسادستیزی در مبنای اصلاح نظام اداری است و نظام اداری کارمندمحور حتما فسادزاست و دولت الکترونیک این فساد را مسدود می‌کند و تاکید می‌کنم که دولت الکترونیک فقط یک شعار نیست بلکه برای جلوگیری از رانت‌های فسادزا و برای محدود کردن امضا‌های طلایی یک ضرورت اجتنباب ناپذیر است.
وی با تاکید برآنکه سرمایه گذاران آدم‌های طلایی هر مملکت هستند، تصریح کرد: تمرکزگرایی در نظام بروکراتیک فسادزا است.
زینی وند ادامه داد: نظام اداری ما در بخش غیرالکترونیک شخص محور است و اگر به دنبال عملکرد شفاف و سالم هستیم باید قوانین و نظام اداری اصلاح شود.
استاندار کرمان مولفه اول ارزیابی دستگاه‌ها از دیدگاه خود را در نوع نگاه مدیر به اصلاح ساختار اداری دانست و اظهار کرد: باید افکار عمومی و گروه‌های مراجعه کنندگان ما را ارزیابی کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)