کد خبر: ۴۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان گفت: ریشه فسادستیزی در مبنای اصلاح نظام اداری است و نظام اداری کارمند محور حتما فسادزاست اما دولت الکترونیک این فساد را مسدود می کند.

ریشه فسادستیزی در اصلاح نظام اداری است/ حذف امضای طلایی با تحقق دولت الکترونیک

استاندار کرمان گفت: ریشه فسادستیزی در مبنای اصلاح نظام اداری است و نظام اداری کارمند محور حتما فسادزاست، اما دولت الکترونیک این فساد را مسدود می‌کند.
"علی زینی وند" صبح امروز ۲۱ شهریورماه در آئین تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت در حوزه نظام اداری دستگاه‌های اجرایی برتر استان کرمان عنوان کرد: قاعدتا باید در هفته دولت بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان کرمان برگزار می‌شد که مقداری با تاخیر برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در برخی از حوزه‌ها پیشرفت‌های داشته ایم که سرعت برخی از آن‌ها کند است و باید تدبیری برای افزایش سرعت پیشرفت اندیشیده شود.
استاندار کرمان به تبیین شاخصه‌های نظام اداری سالم پرداخت و بیان کرد: هر چقدر قوانین و مقررات شفاف و غیرتفسیرپذیر باشد و ساختار‌ها نیز چابک و شفاف باشد موفقیت عملکرد ما بیشتر و سلامت اداری تضمین‌تر و روند روال اداری تسهیل‌تر است.
وی مبداء تحول در وضعیت کشور را در تحول نظام ادرای دانست و اظهار کرد: نظام اداری ما که نظام اسلامی است، باید شفاف، غیر رانتی و چابک باشد این ویژگی‌ها در حد انتظار نیست.
زینی وند نظام دیوان سالاری و اداری در ایران را جوان ندانست و تصریح کرد: بسیاری از فرآیند‌های نظامی اداری باید اصلاح شود و در همه ادوار فساد‌هایی سرباز می‌کند و نشان می‌دهد که ما بستر‌های فساد را مسدود نکرده ایم.
وی با بیان اینکه رییس جمهور نیز ریشه فساد را در قوانین و مقررات و نظام اداری می‌داند، عنوان کرد: اکنون نظام اداری مستعد فساد، ایجاد رانت و ... است و نباید منکر آن باشیم و اگر به دنبال یک نظام اداری سالم هستیم باید شفاف باشد و قوانین آن تفسیرناپذیر و کمتر تفسیرپذیر ضمن آنکه باید چابک باشد.
استاندار کرمان با بیان این مطلب که دولت سیزدهم شان خود را فسادستیزی می‌داند، اظهار کرد: ریشه فسادستیزی در مبنای اصلاح نظام اداری است و نظام اداری کارمندمحور حتما فسادزاست و دولت الکترونیک این فساد را مسدود می‌کند و تاکید می‌کنم که دولت الکترونیک فقط یک شعار نیست بلکه برای جلوگیری از رانت‌های فسادزا و برای محدود کردن امضا‌های طلایی یک ضرورت اجتنباب ناپذیر است.
وی با تاکید برآنکه سرمایه گذاران آدم‌های طلایی هر مملکت هستند، تصریح کرد: تمرکزگرایی در نظام بروکراتیک فسادزا است.
زینی وند ادامه داد: نظام اداری ما در بخش غیرالکترونیک شخص محور است و اگر به دنبال عملکرد شفاف و سالم هستیم باید قوانین و نظام اداری اصلاح شود.
استاندار کرمان مولفه اول ارزیابی دستگاه‌ها از دیدگاه خود را در نوع نگاه مدیر به اصلاح ساختار اداری دانست و اظهار کرد: باید افکار عمومی و گروه‌های مراجعه کنندگان ما را ارزیابی کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)