کد خبر: ۴۲۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان در پاسخ به پیگیری ایرنا درباره بوی نامطبوع فاضلاب در شهر کرمان می‌گوید اقدامات را برای رفع این بوی نامطبوع در تصفیه‌خانه فاضلاب سرعت بخشیده‌اند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان در پاسخ به پیگیری ایرنا درباره بوی نامطبوع فاضلاب در شهر کرمان می‌گوید اقدامات را برای رفع این بوی نامطبوع در تصفیه‌خانه فاضلاب سرعت بخشیده‌اند.

به گزارش ایرنا بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب در بخش هایی از شهر کرمان طی روزهای گذشته صدای شهروندان را درآورده بود؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز اخطار داده بود درصورتی که آبفا این مشکل را حل نکند موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

حمید صمدانی مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان با بیان اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست اصول تصفیه خانه را مورد نظر قرار داده و به آن تذکر داده است اظهارداشت: در این زمینه مدل شماره ۲ حوضچه های ترسیب(ته نشین) را از اورهال (تعمیر) خارج کردیم و از روز چهارشنبه(دیروز) فعالیت آن آغاز شده است، لذا بوی نامطبوع نیز به مرور از بین می رود.

وی با بیان اینکه بزودی بازدیدی با حضور استاندار کرمان از این پروژه خواهیم داشت گفت: چندی پیش پیش نیز سرمایه گذار عمده پروژه فاضلاب کرمان از تصفیه خانه بازدید کرد و این طرح از سوی اداره آب و فاضلاب کرمان هم به صورت مرتب رصد می شود.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان با بیان اینکه عمد و سهل انگاری در این کار وجود ندارد بیان داشت: فرایند رفع مشکل پروژه فاضلاب کرمان را سرعت بخشیدیم و خط تصفیه از اورهال خارج شده و با همکاری سرمایه گذار این بو به سرعت رفع می شود.

به گفته وی تصفیه خانه به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز فعالیت می کند و این بوی نامطبوع را به صورت شبانه روزی در برخی محلات داریم.

صمدانی افزود: سرعت وزش باد نیز در انتشار بوی بد در هوای کرمان تاثیر دارد اما همکاران ما در حوزه آب و فاضلاب به صورت شبانه روزی فعال هستند و در این زمینه تمامی تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کار می گیرند که شهروندان در آسایش باشند.

ابتدا جانمایی درست بوده

وی با اشاره به جانمایی تصفیه خانه فاضلاب کرمان و قرارگرفتن در مجاورت شهر کرمان گفت: در ابتدا جانمایی فاضلاب کرمان درست بوده اما توسعه شهری در حاشیه کرمان بسرعت رشد کرده و با واقع شدن این تصفیه خانه در یکی از محلات حاشیه ای این مشکل به وجود آمده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان با اشاره به بوی نامطبوع فاضلاب در محلات اختیارآباد، شرف آباد و بلوار هوانیروز گفت: فرایندهای تصفیه فاضلاب این شهر را باید اصلاح کنیم و آن را به استاندارهای کشورهای پیشرفته برسانیم.

وی افزود: سرمایه گذاری خوبی در تصفیه خانه فاضلاب شهری کرمان شده اما تاسیسات و تجهیزات فعلی فاضلاب چون خورندگی بسیاری در فرایند تصفیه دارند به مرور دچار چالش می شوند.

این مسئول آبفا در کرمان عنوان کرد: فاضلاب شهری سبب بسته شدن مسیر می شود لذا باید مدل مسدود شده را چند روزی از مدار خارج کنیم و همین امر موجب سرایت بوی نامطبوعی از فاضلاب های بالا زده می شود.

وی در عین حال اظهارامیدواری کرد آمادگی استاندار کرمان برای بازدید، نظارت و کمک به رفع مشکلات پروژه، همکاری سرمایه گذار، تلاش های آب و فاضلاب کرمان و تذکرات محیط زیست سبب خیر و حل مشکل بوی نامطبوع شود.

درحالی مدیر آبفا شهرستان کرمان تاکید دارد که عمد یا سهل انگاری در بروز این مشکل وجود نداشته که مرجان شاکری مدیرکل محیط زیست استان کرمان چندی پیش در گفت وگو با ایرنا درباره دلایل احتمالی بروز این مشکل به نقش پیمانکاری در این مشکل و سهل انگاری احتمالی برخی متولیان نیز اشاره و تصریح کرده بود: این پساب برای استفاده در کارخانه فولاد بوتیا فرستاده و در آنجا نیز تصفیه ثانویه می شود؛ به همین علت شاید حساسیت لازم در تصفیه وجود ندارد و با این تصور که «کار مربوط به پیمانکار است، به فولاد بوتیا واگذار شده، پس بهره بردار نیز آنها هستند و باید هزینه کرد با خود فولاد بوتیا باشد»، نظارت دقیقی بر این مهم نمی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرکز پژوهش‌ها نباید باشگاه احزاب و جریان‌های سیاسی باشد و علیه دیگران بیانیه صادر کند

آخرین خبر مدیرعامل تامین‌اجتماعی از حقوق بازنشستگان/ میزان افزایش حقوق‌ها کاهش می‌یابد؟

همسان‌سازی حقوق باید برای حقوق بگیران و بازنشستگان انجام شود / یارانه معشیتی باید به همه اقشار مردم پرداخت شود

پخش فیلم سینمایی آن 23 نفر جمعه از شبکه دو سیما

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر شدند

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است

گمانه زنی روزنامه جمهوری درباره غیبت معنادار وزیر صمت در نمایشگاه خودرو

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

آسیب‌شناسی جریان اصلاحات هنوز به جمع‌بندی و حصول راهکار نرسیده است/ ابقای رؤسای کمیته‌های جبهه اصلاحات

پربازدید ها

حقوق سربازان ۱۱۵ درصد افزایش یافت

آبله میمون چیست؟

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

گرد و غبار کرمان را فرا می گیرد

آلودگی هوا باعث تاخیر در آغاز به کار ادارت در شهر کرمان و برخی شهرهای استان شد

افزایش ۲ برابری سرطان گوارش در افراد جوان

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

ورود «زبان فرانسه» به مدارس غیردولتی از مهر 1401

پیش بینی وقوع طوفان شن در شرق کرمان

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)