کد خبر: ۴۲۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد مجدداستاندار کرمان از کمبود اختیارات استاندار:
استاندار کرمان گفت: ۱۵ درصد از حقوق مالکانه معادن باید به استان محل استقرار آن معدن تخصیص داده شود اما اعتبار پرداخت شده بسیار ناچیز است و چیزی عاید استان کرمان نمی شود.

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

استاندار کرمان گفت: ۱۵ درصد از حقوق مالکانه معادن باید به استان محل استقرار آن معدن تخصیص داده شود، اما اعتبار پرداخت شده بسیار ناچیز است و چیزی عاید استان کرمان نمی‌شود.
«علی زینی‌وند» ظهر امروز ۲۵ شهریورماه در شورای معادن استان کرمان با انتقاد از برخی تبصره‌ها که قوانین را بی خاصیت می‌کند، گفت: ۱۵ درصد از حقوق مالکانه معادن باید به استان محل استقرار آن معدن تخصیص داده شود، اما اعتبار پرداخت شده بسیار ناچیز است و چیزی عاید استان کرمان نمی‌شود.
وی ادامه داد: متاسفانه برای ۱۵ درصد حقوق مالکانه معادن سقفی تعیین کرده اند و با این کار این قانون بی خاصیت است.
استاندار کرمان بر لزوم افزایش تفویض اختیار به استانداران گفت: پولی که متعلق به استان است من استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی باید برای گرفتن آن به یک مدیر (مدیر ایمیدرو) التماس کنیم که پول استان را بدهد. اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی تصمیم گیری کند لذا باید در برخی قوانین بازنگری شود.
وی بر لزوم پرداخت سهم استان از حقوق دولتی معادن تاکید کرد و افزود: یکی از موضوعات شورای معادن استان نیز باید همین پیگیری سهم استان از حقوق دولتی معادن باشد و مجمع نمایندگان یک ظرفیت است تا در تصویب قانون معادن موثر باشد و حق مردم استان نیز گرفته شود.
زینی وند بر لزوم اجرایی شدن مصوبات شورای معادن تاکید و در ادامه اظهار کرد: پول‌های بخش معافیت ۲۰ درصدی از حقوق دولتی معادن در بخش‌های ضروری استان هزینه می‌شود لذا سه شرکت بزرگ اقتصادی موظف به اجرای مصوبات شورای معادن استان هستند.
وی با بیان اینکه باید اهرم‌هایی برای اجرای مصوبات در نظر گرفت تا ضمانت اجرایی وجود داشته باشد، ادامه داد: سهم استان از حقوق دولتی معادن، حق مردم کرمان است و باید راهکار قانونی برای دریافت سهم استان کرمان پیگیری شود.
استاندار کرمان بیان کرد: در هشت ماه گذشته سلسله‌ای از کارخانجات کوچک مقیاس در حوزه مس و طلا در حال راه‌اندازی در استان داریم که مجوز آن‌ها داده شده و از سرمایه‌گذاری در این حوزه استقبال می‌کنیم.
«مهدی حسینی‌نژاد» رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن باید به استان برگشت داده شود و یک ظرفیت قانونی تأمین بودجه نیاز است.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده و در شش ماهه نخست امسال حدود ۷۳۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده است.
حسینی نژاد بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۷۶ درصد حقوق دولتی وصول شده و باید سهم ۱۵ درصدی استان گرفته شود و سال گذشته فقط ۴۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن به استان کرمان برگشت داده شد که باید پیگیری شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پربازدید ها

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)