کد خبر: ۴۲۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد مجدداستاندار کرمان از کمبود اختیارات استاندار:
استاندار کرمان گفت: ۱۵ درصد از حقوق مالکانه معادن باید به استان محل استقرار آن معدن تخصیص داده شود اما اعتبار پرداخت شده بسیار ناچیز است و چیزی عاید استان کرمان نمی شود.

اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی بتواند تصمیم گیری کند

استاندار کرمان گفت: ۱۵ درصد از حقوق مالکانه معادن باید به استان محل استقرار آن معدن تخصیص داده شود، اما اعتبار پرداخت شده بسیار ناچیز است و چیزی عاید استان کرمان نمی‌شود.
«علی زینی‌وند» ظهر امروز ۲۵ شهریورماه در شورای معادن استان کرمان با انتقاد از برخی تبصره‌ها که قوانین را بی خاصیت می‌کند، گفت: ۱۵ درصد از حقوق مالکانه معادن باید به استان محل استقرار آن معدن تخصیص داده شود، اما اعتبار پرداخت شده بسیار ناچیز است و چیزی عاید استان کرمان نمی‌شود.
وی ادامه داد: متاسفانه برای ۱۵ درصد حقوق مالکانه معادن سقفی تعیین کرده اند و با این کار این قانون بی خاصیت است.
استاندار کرمان بر لزوم افزایش تفویض اختیار به استانداران گفت: پولی که متعلق به استان است من استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی باید برای گرفتن آن به یک مدیر (مدیر ایمیدرو) التماس کنیم که پول استان را بدهد. اگر استاندار می‌گذارید باید به عنوان بالاترین رکن اجرایی تصمیم گیری کند لذا باید در برخی قوانین بازنگری شود.
وی بر لزوم پرداخت سهم استان از حقوق دولتی معادن تاکید کرد و افزود: یکی از موضوعات شورای معادن استان نیز باید همین پیگیری سهم استان از حقوق دولتی معادن باشد و مجمع نمایندگان یک ظرفیت است تا در تصویب قانون معادن موثر باشد و حق مردم استان نیز گرفته شود.
زینی وند بر لزوم اجرایی شدن مصوبات شورای معادن تاکید و در ادامه اظهار کرد: پول‌های بخش معافیت ۲۰ درصدی از حقوق دولتی معادن در بخش‌های ضروری استان هزینه می‌شود لذا سه شرکت بزرگ اقتصادی موظف به اجرای مصوبات شورای معادن استان هستند.
وی با بیان اینکه باید اهرم‌هایی برای اجرای مصوبات در نظر گرفت تا ضمانت اجرایی وجود داشته باشد، ادامه داد: سهم استان از حقوق دولتی معادن، حق مردم کرمان است و باید راهکار قانونی برای دریافت سهم استان کرمان پیگیری شود.
استاندار کرمان بیان کرد: در هشت ماه گذشته سلسله‌ای از کارخانجات کوچک مقیاس در حوزه مس و طلا در حال راه‌اندازی در استان داریم که مجوز آن‌ها داده شده و از سرمایه‌گذاری در این حوزه استقبال می‌کنیم.
«مهدی حسینی‌نژاد» رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن باید به استان برگشت داده شود و یک ظرفیت قانونی تأمین بودجه نیاز است.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده و در شش ماهه نخست امسال حدود ۷۳۰۰ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده است.
حسینی نژاد بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۷۶ درصد حقوق دولتی وصول شده و باید سهم ۱۵ درصدی استان گرفته شود و سال گذشته فقط ۴۰ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن به استان کرمان برگشت داده شد که باید پیگیری شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیام استاندار اسبق کرمان به مناسبت درگذشتِ استاد اکبر صوتی

عامل سلاخی گاو کشاورز منوجانی دستگیر شد

جان باختن ۹ نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به کرونا

پیش بینی ادامه گرد و غبار تا اوایل هفته آینده در کرمان

هشدار سازمان جهانی بهداشت از شیوع یک بیماری دیگر؛ ۳۰ مورد مشکوک به آبله میمون در اسپانیا و پرتغال

پرداخت کسورات «حقوق فروردین ماه» بازنشستگان کشوری/کسورات اردیبهشت در خردادماه پرداخت می‌شود

ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس، ممنوع است

یارانۀ گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود / دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد / تا پایان امسال بیش از ۲۰۰ هزار خودرو گاز سوز خواهند شد

کشف 12 دستگاه ماینر غیر مجاز در کرمان

مدیران و کارگزاران کرمان بیش از پیش برای خدمت به مردم تلاش کنند / محور حرکت قوه قضائیه رضایت مردم است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)