کد خبر: ۴۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور:
نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه برخی قبل از انتخابات ستاد تشکیل داده و در کرمان تقسیم قدرت کرده‌اند و به بعضی از آقایان قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند گفت: در این زمینه دولت تصمیم بگیرد و ما از دولت حمایت می‌کنیم و هر کس را که وزیر کشور انتخاب کنند از وی حمایت خواهیم کرد زیرا به وی اعتماد داریم.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه برخی قبل از انتخابات ستاد تشکیل داده و در کرمان تقسیم قدرت کرده‌اند و به بعضی از آقایان قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند گفت: در این زمینه دولت تصمیم بگیرد و ما از دولت حمایت می‌کنیم و هر کس را که وزیر کشور انتخاب کنند از وی حمایت خواهیم کرد زیرا به وی اعتماد داریم.
به گزارش خبرنگار گفتارنو محمدرضا پورابراهیمی عصر شنبه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه من از مردم رای گرفته‌ام و برای مردم کار می‌کنم گفت: هر کس از هر گروه سیاسی بخواهد در استان کار کند استفاده خواهم کرد زیرا این مشی رهبری است نه مشی ما ضمن این که ما محکم پشت دولت آقای رئیسی و وزیر کشور هستیم و به هر تصمیمی که بگیرند احترام می گذاریم.
بیان داشت: در شرایط کنونی فضای استان کرمان در مرحله نخست سلامت مردم اهمیت دارد و با توجه به پشت سر گذاشتن پیک های متعدد، کرمان جزو استان‌های پرخطر محسوب می‌شد که توانستیم پیک‌ها را پشت سر بگذاریم و در کنترل پیک سنگین کرونا و کسب رتبه نخست واکسیناسیون در کشور را به خود اختصاص دادیم ضمن این که سن واکسیناسیون در استان کاهش یافت تا سریع تر موضوع پیگیری شود.
وی افزود: از مجموع دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جامعه هدف واکسیناسیون حدود یک میلیون و ۱۷ هزار نفر دز اول و ۵۲۰ هزار نفر مرحله دوم واکسن را دریافت کردند همچنین روزانه امکان تزریق ۶۰ هزار دوز واکسن در استان کرمان وجود دارد و پیش بینی می شود با تداوم این وضعیت تا آبان ماه جزو استان های برتر کشور در زمینه واکسیناسوین کرونا باشیم که کار بسیار مهمی است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بین اینکه ظرف هفته آینده واکسیناسیون ۱۸ سال به بالا رسما آغاز می‌شود گفت: فعالیت مدارس برای ما خیلی مهم است و افت تحصیلی نگرانی اصلی و جدی در حوزه آموزش متاثر از کرونا است در شرایطی که داده‌ها حاکی از افت آموزشی است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مسائل تامین آب کرمان افزود: انتقال آب موضوع دیگری است که با توجه به پیگیری‌های انجام شده پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان عملیاتی شد ضمن این که میزان آب موردنیاز صنایع از این پروژه ۵۰ درصد آب موجود باشد که با عملیاتی شدن پروژه خط اول انتقال سه مجموعه بزرگ به آب دسترسی پیدا کرده است اما خبرها حاکی از انتقال خط فرعی از خلیج فارس به سمت کرمان با هزار میلیارد تومان سرمایه که نیمی از آن دولتی و نیمی خصوصی است ضمن این که ۴۰ کیلومتر از مسیر کرمان به سمت خط انتقال لوله گذاری شده و آماده است و امیدواریم زودتر کل پروژه اجرایی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله حاشیه‌نشینی اشاره کرد و یادآور شد: از یک و نیم سال قبل در حال ساماندهی محلات شهر کرمان به صورت جدی هستیم که در این رابطه تجاربی هم کسب کرده‌ایم مثل ساماندهی الله آباد کرمان که شاهد اقدامات خوبی در این محله بودیم اما در طول ۹ ماه گذشته جلساتی داشتیم با مشارکت بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و استاندار کرمان با محوریت شهرک صنعتی داشتیم و نیازمند طرح اساسی برای این محله بودیم که طی ۸ ماه کار مطالعاتی و میدانی توافقاتی صورت گرفته که بخشی از آن نیازمند مصوبات شورای عالی عمران و شهرسازی است و پیش بینی می کنیم با جذب اعتبارات و صدور مجوزها، نخستین اقدام به زودی از این محله آغاز شود.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: یکی از مطالبات اصلی مردم مساله اشتغال است دو اقدام در موضوع مشاغل خرد و خانگی و مشاغل کوچک در دستور کار قرار گرفته و توافق نامه ای با بانک های استان منعقد شد و با تفاهمنامه‌هایی که با بانک‌های استان منعقد کردیم قرار شده تا برای ۱۲ هزار شغل قابل اتکا و پایدار که رویکرد مستمر در آینده داشته باشد در استان اقدام شود که حدود ۳۰۰۰ شغل از این تعداد سهمیه شهر کرمان است ضمن این که از کسانی که در چارچوب تسهیلات اشتغال و خوداشتغالی می‌خواهند کاری را شروع کنند ما آمادگی پرداخت وام تا ۱۰۰میلیون تومان را در نظر داریم.
پورابراهیمی خاطرنشان ساخت: براساس ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه شرکت های معدنی موظف هستند گردش مالی را به استان مربوطه بیاورند بر اساس گزارش سال 99 مجمع شرکت‌ها که برگزار شده شرکت ملی مس در سال گذشته فروش ۴۲ هزار میلیارد تومانی داشته، و سود ۲۶ هزار میلیاردی همچنین صادرات این مجموعه یک میلیارد دلاربوده که موظف است براساس حکم قانونی نسبت به انتقال و گردش مالی حساب‌های خود به استان اقدام نماید.
وی افزود: اگر شرکت‌های بزرگ گردش مالی خود را بیاورند ما مشکلی در رابطه با مشاغل خرد نداریم و به جای 12 هزار شغل می‌توانیم تنا سه یا چار برابر شغل خرد ایجاد کنیم به طوری که در نیمه دوم سال در این خصوص در کشور رکورد بزنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت گل گهر در سال قبل ۳۲ هزار میلیارد تومان فروش داشته که ۱۴ هزار میلیارد تومان سود و حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته همچنین گوهرزمین نیز فروش ۱۰ هزار میلیاردی، سود ۴۰۰۰ و گردش مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی داشته است.
وی خاطرنشان ساخت: در بحث طرح‌ای بزرگ صنعتی اقدامات خوبی صورت گرفته و بزرگترین طرح‌های سرمایه‌گذاری وابسته به صنایع بزرگ را اجرایی کردیم و کار ثبت شرکت‌ها شروع شده که در مهر و آبان امسال این طرح ها با حضور مقامات کشوری آغاز می شود که اولین مورد طرح الکترودهای گرافیتی با سرمایه گذاری ۶۰۰۰ میلیارد تومانی در کمربندی کرمان است و کارش را رسما آغاز کرده و به زودی پهنه کمربندی به منطقه صنعتی کشور تبدیل خواهد شد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: طرح بعدی تامین لاستیک فوق سنگین برای واحدهای معدنی استان است که در حال حاضر همه آنها وارداتی هستند و باعث می شود تا ارز سنگینی از کشور خارج شود که هم‌اکنون زمین آن ت حویل داده شده و کارها اجرایی شده‌اند در این پروژه ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و تا یکی دو سال آینده شکل اجرایی به خود می‌گیرد.
وی یادآور شد: دراجلاس شانگ‌های و تاجیکستان در اتفاق بزرگی رقم خورد زیرا ما 15 سال عضو ناظر بودیم اما حضور ایران به عنوان عضو دائم آغاز تحولای در جمهوری اسلامی بود و پذیرش عضویت دائم یعنی آنچه امریکا در برجام و تحریم علیه ما دنبال می کرد خاصیت خود را از دست داده و ایران با همسایگان خود در مجموعه‌ای بزرگ کار خود را آغاز کرد.
پورابراهیمی ادامه داد: یکی از ظرفیت های مرتبط با بخش اقتصادی سازمان همکاری‌های شانگهای ترانزیت است و کشور ما اصلی ترین کانال برای ترانزیت کشورها در منطقه به شمار می‌رود و استان کرمان در این تحولات اقتصادی و سند همکاری ایران و چین تغییر خواهد کرد برای همین بندر خشک و مرکز لجستیک با ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کار خود ظرف یکی دو ماه آینده آغاز می‌کند.
وی بیان داشت: پروژه تولید سلول‌های خورشیدی با حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش انجام شد و این کارخانه برای اولین بار در کشور با دانش خود 3 هزار مکاوات برق تولید می‌کند و قطب تولید سل‌های خورشیدی در خاورمیانه خواهیم بودیم همچینی به زودی شاهد اجرای طرح فروسیلیس در استان با سرمایه ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهیم بود که نیاز واحدهای استان را تامین می‌کند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: از اقدامات صورت گرفته در شهرستان راور نیز می‌توان به راه‌اندازی پروژه لاستیک و همچنین نصب تجهیزات به زودی، فعال شدن معادن زغالسنگ و معادن سرب و روی اشاره کرد و نیز طرح توسعه فولاد و تولید لوله های بدون درز که به زودی اجرایی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به توقف طرح پلاسما در استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: این طرح به دلایل مختلف متوقف شده بود ضمن این که این طرح یک طرح اقتصادی، امنیتی و حاکمیتی برای استان کرمان محسوب می‌شد که کاملا سودآور است که خوشبختانه این طرح فعال شده و مشاور خارجی طرح در حال نهایی شدن است.
پورابراهیمی افزود: کرمان از لحاظ جغرفیایی، ذخایر، کشاورزی و ... استان مهمی در کشور به شمار می رود و برای ما مهم است که از ظرفیت‌های استان متناسب با شان مردم استفاده شود ضمن اینکه باید به عدالت اجتماعی هم توجه کنیم در شرایطی که استان ثروتمندی هستیم اما شاهد شاخص های نامطلوبی در فقر و محرومیت در استان هستیم لذا حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم از الویت‌های ما است که در حوزه تصمیمات استان به آن توجه خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)