کد خبر: ۴۲۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان: گاهی تبلیغ ما نقطه مقابل تحلیل و تبیین رهبری است
استاندار کرمان عنوان کرد: بزرگترین تهدید امروز ایران سیاسی نیست، زیرا ساختار سیاسی ما مستحکم است؛ ساختار امنیتی هم نیست، چون هیچکس را امروز یارای مقابله با توان نظامی مردان ما در دنیا نیست، اما آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است که هویت ما امروز دچار ناامنی شده است.

استاندار کرمان عنوان کرد: بزرگترین تهدید امروز ایران سیاسی نیست، زیرا ساختار سیاسی ما مستحکم است؛ ساختار امنیتی هم نیست، چون هیچکس را امروز یارای مقابله با توان نظامی مردان ما در دنیا نیست، اما آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است که هویت ما امروز دچار ناامنی شده است.
علی زینی وند امروز ۳۱ شهریورماه در آیین بیعت با فرمانده که با حضور فرماندهان قدیم دفاع مقدس و لشکر پیشکسوتان کرمان همراه با نذر خون و رونمایی از ۸ کتاب دفاع مقدس برگزار شد، گفت: خیلی از زوایای جنگ و دفاع مقدس را گفته و نوشته ایم و برخی هم گفتند و نوشتند و تحریف هم کردند، اما متاسفانه اتاق‌های فکر ضداسلام و ضد هویت انقلاب با پول‌های سرشار در جعل هویت و ایجاد تردید در نسل جوان به دلیل کم کاری‌هایی ما در جا‌هایی بر ما غلبه پیدا کردند.
وی بیان کرد: اگر مشاهده می‌کنید که با هر گرایش و دیدگاه یا انسان آزاده در خارج از مرز‌ها درباره ایثارگری‌های دفاع مقدس تردید می‌کند، شک نکیند خوراک داده شده به او جعلیات است و الا دفاع مقدس و نوآوری‌های جنگ برای آینده تاریخ آنقدر جذبه دارد که که کسی نباید تردید کند.
استاندار کرمان با اشاره به اقدامات نظامی آمریکا در برخی از کشورها، ادامه داد: امروز دشمنان ما به سردمداری آمریکا با پول‌های کثیف به نام حقوق بشر، جنگ، خونریزی، توهین و تحقیر و غارت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه جنگ‌های حقوق بشری و انسان دوستانه مبتنی بر اسلام و انقلاب باید توسط پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها واکاوی شوند، تصریح کرد: وجهه مردمی دفاع مقدس یکی از وجهه‌های کمتر پرداخته شده است در حالی که مردمی کردن جنگ یکی از نوآوری‌های دفاع مقدس بود و امام راحل یک بچه عشایر بدون آموزش‌های کلاسیک و مدرن را فرمانده سپاه گذاشت.
زینی وند با اشاره به اینکه مردمی‌ترین جنگ تاریخ بشریت دفاع مقدس است، اما جنبه‌های مردمی آن را باز نکردیم، تصریح کرد: امروز هم راه اداره کشور سپردن امور به مردم و بازکردن میدان‌های اداره کشور برای بروز خلاقیت‌های جوان‌هایی است که کمتر از جوانان زمان جنگ نیستند.
استاندار کرمان افزود: در دوران دفاع مقدس ژنرال‌های سرشناسی تربیت شد که در دل آن‌ها حاج قاسم سلیمانی بود که ده‌ها ژنرال سرشناس دنیا باید از آن‌ها فنون نظامی یاد بگیرند.
وی با تبیین خلاقیت‌های که در دوران دفاع مقدس صورت گرفت، تصریح کرد: موشک‌های نقطه زن، احداث پل‌های عجیب و غریب و سد‌های آنچنانی از جمله این خلاقیت‌ها بود.
زینی وند با هشدار اینکه دشمنان دارند میدان ذهنی جوانان ما را متفاوت از سابقه ایرانی اسلامی می‌کنند، تصریح کرد: بزرگترین تهدید امروز ایران سیاسی نیست، زیرا ساختار سیاسی ما مستحکم است؛ ساختار امنیتی هم نیست، چون هیچکس را امروز یارای مقابله با توان نظامی مردان ما در دنیا نیست، اما آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است که هویت ما امروز دچار ناامنی شده است.
وی ادامه داد: شاید برای همین است که مقام معظم رهبری فرمودند هویت را بر مبنای سه مؤلفه اسلامی، ایرانی و انقلابی تقویت کنید. اگر تحت این سه مؤلفه هویت را بیاوریم هیچکس از چتر جمهوری اسلامی بیرون نمی‌ماند. مانند چتری که سردار سلیمانی جوانان را با ظاهر‌های متفاوت زیر آن جمع کرد.
استاندار کرمان با طرح سوالاتی همچون چرا ما باید ایثارگران را تکریم و احترام کنیم؟ و فضای ایثارگری فضای غالب کشور باشد؟ گفت: متأسفانه بعضی جا‌ها تکریم ایثارگران، فضای غالب نیست.
وی تکریم خانواده شهدا و ایثارگران را مختص ایران ندانست و اظهار کرد: آمریکا وزارتخانه سربازان کهنه کار دارد که وظیفه اش یادواره و رسیدگی به امور سربازان، قبرستان‌های آن‌ها و امتیاز ویژه برای خانواده سربازان است. سوال اینجاست کدام سربازها؟ همان‌ها که در ویتنام جنایت آفریدند، در افغانستان عروسی را به عزا تبدیل کرده و آدم می‌کشند، اما در ذهن جوانان خود به گونه‌ای نهادینه شده که همه به آن‌ها احترام می‌گذارند.
بالاترین مقام اجرایی استان کرمان در ادامه با طرح این سوال که آیا ما چنین جایگاهی تعریف کردیم؟ گفت: مگر نه اینکه در دموکراسی و مردم سالاری، حکومت باید نماینده همه مردم باشد و از آرمان مردمش خارج از مرز‌ها نباید دفاع و حمایت کند؟
وی با اشاره به اینکه باید به گونه‌ای تبیین کنیم که مردم خانواده‌های مدافع حرم را در آغوش بگیرند، در ادامه معتقد است: در تبیین گفتمان انقلاب کوتاهی کردیم و گاهی تبلیغ ما نقطه مقابل تحلیل و تبیین رهبری است.
زینی وند خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس از این پس و برای نسل جوان و با توجه به اینکه آدم‌های طلایی در دو دهه آخر عمر خود هستند باید نهضت تبیین گفتمان ارزش‌های والای انسانی فراتر از دسته بندی زودگذر سیاسی باشد و فراتر از این‌ها به رسالت خود عمل کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

استاندار کرمان: مردم زلزله‌زده زرند با فوریت اسکان داده می‌شوند

مجلس محرمانه‌ها

اموال مسئولان نه تنها محرمانه، بلکه به دست مجلس اصولگرا، «امنیتی» شده

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)