کد خبر: ۴۲۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان: گاهی تبلیغ ما نقطه مقابل تحلیل و تبیین رهبری است
استاندار کرمان عنوان کرد: بزرگترین تهدید امروز ایران سیاسی نیست، زیرا ساختار سیاسی ما مستحکم است؛ ساختار امنیتی هم نیست، چون هیچکس را امروز یارای مقابله با توان نظامی مردان ما در دنیا نیست، اما آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است که هویت ما امروز دچار ناامنی شده است.

استاندار کرمان عنوان کرد: بزرگترین تهدید امروز ایران سیاسی نیست، زیرا ساختار سیاسی ما مستحکم است؛ ساختار امنیتی هم نیست، چون هیچکس را امروز یارای مقابله با توان نظامی مردان ما در دنیا نیست، اما آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است که هویت ما امروز دچار ناامنی شده است.
علی زینی وند امروز ۳۱ شهریورماه در آیین بیعت با فرمانده که با حضور فرماندهان قدیم دفاع مقدس و لشکر پیشکسوتان کرمان همراه با نذر خون و رونمایی از ۸ کتاب دفاع مقدس برگزار شد، گفت: خیلی از زوایای جنگ و دفاع مقدس را گفته و نوشته ایم و برخی هم گفتند و نوشتند و تحریف هم کردند، اما متاسفانه اتاق‌های فکر ضداسلام و ضد هویت انقلاب با پول‌های سرشار در جعل هویت و ایجاد تردید در نسل جوان به دلیل کم کاری‌هایی ما در جا‌هایی بر ما غلبه پیدا کردند.
وی بیان کرد: اگر مشاهده می‌کنید که با هر گرایش و دیدگاه یا انسان آزاده در خارج از مرز‌ها درباره ایثارگری‌های دفاع مقدس تردید می‌کند، شک نکیند خوراک داده شده به او جعلیات است و الا دفاع مقدس و نوآوری‌های جنگ برای آینده تاریخ آنقدر جذبه دارد که که کسی نباید تردید کند.
استاندار کرمان با اشاره به اقدامات نظامی آمریکا در برخی از کشورها، ادامه داد: امروز دشمنان ما به سردمداری آمریکا با پول‌های کثیف به نام حقوق بشر، جنگ، خونریزی، توهین و تحقیر و غارت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه جنگ‌های حقوق بشری و انسان دوستانه مبتنی بر اسلام و انقلاب باید توسط پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها واکاوی شوند، تصریح کرد: وجهه مردمی دفاع مقدس یکی از وجهه‌های کمتر پرداخته شده است در حالی که مردمی کردن جنگ یکی از نوآوری‌های دفاع مقدس بود و امام راحل یک بچه عشایر بدون آموزش‌های کلاسیک و مدرن را فرمانده سپاه گذاشت.
زینی وند با اشاره به اینکه مردمی‌ترین جنگ تاریخ بشریت دفاع مقدس است، اما جنبه‌های مردمی آن را باز نکردیم، تصریح کرد: امروز هم راه اداره کشور سپردن امور به مردم و بازکردن میدان‌های اداره کشور برای بروز خلاقیت‌های جوان‌هایی است که کمتر از جوانان زمان جنگ نیستند.
استاندار کرمان افزود: در دوران دفاع مقدس ژنرال‌های سرشناسی تربیت شد که در دل آن‌ها حاج قاسم سلیمانی بود که ده‌ها ژنرال سرشناس دنیا باید از آن‌ها فنون نظامی یاد بگیرند.
وی با تبیین خلاقیت‌های که در دوران دفاع مقدس صورت گرفت، تصریح کرد: موشک‌های نقطه زن، احداث پل‌های عجیب و غریب و سد‌های آنچنانی از جمله این خلاقیت‌ها بود.
زینی وند با هشدار اینکه دشمنان دارند میدان ذهنی جوانان ما را متفاوت از سابقه ایرانی اسلامی می‌کنند، تصریح کرد: بزرگترین تهدید امروز ایران سیاسی نیست، زیرا ساختار سیاسی ما مستحکم است؛ ساختار امنیتی هم نیست، چون هیچکس را امروز یارای مقابله با توان نظامی مردان ما در دنیا نیست، اما آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است که هویت ما امروز دچار ناامنی شده است.
وی ادامه داد: شاید برای همین است که مقام معظم رهبری فرمودند هویت را بر مبنای سه مؤلفه اسلامی، ایرانی و انقلابی تقویت کنید. اگر تحت این سه مؤلفه هویت را بیاوریم هیچکس از چتر جمهوری اسلامی بیرون نمی‌ماند. مانند چتری که سردار سلیمانی جوانان را با ظاهر‌های متفاوت زیر آن جمع کرد.
استاندار کرمان با طرح سوالاتی همچون چرا ما باید ایثارگران را تکریم و احترام کنیم؟ و فضای ایثارگری فضای غالب کشور باشد؟ گفت: متأسفانه بعضی جا‌ها تکریم ایثارگران، فضای غالب نیست.
وی تکریم خانواده شهدا و ایثارگران را مختص ایران ندانست و اظهار کرد: آمریکا وزارتخانه سربازان کهنه کار دارد که وظیفه اش یادواره و رسیدگی به امور سربازان، قبرستان‌های آن‌ها و امتیاز ویژه برای خانواده سربازان است. سوال اینجاست کدام سربازها؟ همان‌ها که در ویتنام جنایت آفریدند، در افغانستان عروسی را به عزا تبدیل کرده و آدم می‌کشند، اما در ذهن جوانان خود به گونه‌ای نهادینه شده که همه به آن‌ها احترام می‌گذارند.
بالاترین مقام اجرایی استان کرمان در ادامه با طرح این سوال که آیا ما چنین جایگاهی تعریف کردیم؟ گفت: مگر نه اینکه در دموکراسی و مردم سالاری، حکومت باید نماینده همه مردم باشد و از آرمان مردمش خارج از مرز‌ها نباید دفاع و حمایت کند؟
وی با اشاره به اینکه باید به گونه‌ای تبیین کنیم که مردم خانواده‌های مدافع حرم را در آغوش بگیرند، در ادامه معتقد است: در تبیین گفتمان انقلاب کوتاهی کردیم و گاهی تبلیغ ما نقطه مقابل تحلیل و تبیین رهبری است.
زینی وند خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس از این پس و برای نسل جوان و با توجه به اینکه آدم‌های طلایی در دو دهه آخر عمر خود هستند باید نهضت تبیین گفتمان ارزش‌های والای انسانی فراتر از دسته بندی زودگذر سیاسی باشد و فراتر از این‌ها به رسالت خود عمل کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیام استاندار اسبق کرمان به مناسبت درگذشتِ استاد اکبر صوتی

عامل سلاخی گاو کشاورز منوجانی دستگیر شد

جان باختن ۹ نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به کرونا

پیش بینی ادامه گرد و غبار تا اوایل هفته آینده در کرمان

هشدار سازمان جهانی بهداشت از شیوع یک بیماری دیگر؛ ۳۰ مورد مشکوک به آبله میمون در اسپانیا و پرتغال

پرداخت کسورات «حقوق فروردین ماه» بازنشستگان کشوری/کسورات اردیبهشت در خردادماه پرداخت می‌شود

ثبت‌نام پیش از موعد دانش‌آموزان در مدارس، ممنوع است

یارانۀ گاز مشترکان پرمصرف‌ به زودی حذف می‌شود / دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد / تا پایان امسال بیش از ۲۰۰ هزار خودرو گاز سوز خواهند شد

کشف 12 دستگاه ماینر غیر مجاز در کرمان

مدیران و کارگزاران کرمان بیش از پیش برای خدمت به مردم تلاش کنند / محور حرکت قوه قضائیه رضایت مردم است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)