کد خبر: ۴۲۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس پلیس فتا استان گفت: کلاھبرداران با وعده‌ھای اغوا کننده و استفاده از آدرس‌ھا و مشخصات ساختگی در آگھی‌ھای استخدام، از افراد جویای کار می خواھند که تصاویر مدارک ھویتی خود را ارسال کرده و در گام بعدی با ارائه شماره کارت یا ھدایت آنھا به سایت ھای جعلی و درگاه ھای بانکی فیشینگ برای واریز وجه ثبت نام، از آنھا سوءاستفاده‌ھای مالی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان بیان داشت: کلاھبرداران سایبری با آگاھی ازتعداد فراوان افراد جویای کار، از نیاز آنھا به اشتغال سوءاستفاده کرده و با درج آگھی‌ھای استخدامی کاذب در فضای مجازی، شبکه‌ھای اجتماعی و ھمچنین سایت‌ھای آگھی آنلاین از آنھا کلاھبرداری می‌کنند .

به گزارش گفتارنو، سرھنگ امین یادگار نژاد اظھار کرد : با توسعه اینترنت و فراگیر شدن فضای مجازی، بستر انتشار آگھی بسیار آسان تر شده و در دسترس ھمه قرار گرفته است، و فرصت مناسبی ، برای جویندگان کار فراھم شده تا در بین انبوه آگھی ھا در جستجوی کار و استخدام ھستند.

وی افزود: عناوینی مانند کار در منزل با درآمد بالا، استخدام با پورسانت عالی، استخدام در مراکز و سازمان ھای دولتی معتبر و غیره از عناوینی ھستند که کلاھبرداران در آگھی ھای خود بسیار از آنھا استفاده می‌کنند.

سرھنگ یادگار نژاد ادامه داد: کلاھبرداران با وعده‌ھای اغوا کننده و استفاده از آدرس‌ھا و مشخصات ساختگی در آگھی‌ھای استخدام، از افراد جویای کار می خواھند که تصاویر مدارک ھویتی خود را ارسال کرده و در گام بعدی با ارائه شماره کارت یا ھدایت آنھا به سایت ھای جعلی و درگاه ھای بانکی فیشینگ برای واریز وجه ثبت نام، از آنھا سوءاستفاده‌ھای مالی می‌کنند.

وی گفت: شھروندان جویای کار برای جلوگیری از سرقت ھویت خود توسط مجرمان سایبری، به ھیچ عنوان تصاویر مدارک ھویتی خود را بدون تحقیق و بررسی آگھی‌ھای استخدامی، در اختیار آگھی دھنده‌ھا قرار ندھند و پس از اطمینان از صحت و اعتبار آگھی، با دریافت آدرس از آگھی دھنده، به صورت حضوری مکان مورد نظر و مجوزھای آن را بررسی کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمان بیان کرد: موسسات کاریابی بسیاری در حال فعالیت رسمی ھستند که شھروندان برای جستجوی شغل مناسب خود می توانند به این موسسات مراجعه کنند و نیازی نیست که به آگھی ھای نامعتبر در سایت ھا و شبکه‌ھای اجتماعی مراجعه کنند. ھمچنین متقاضیان کار توجه داشته باشند استخدام در شرکت‌ھا و سازمان‌ھای دولتی دارای شرایط و ضوابط خاص بوده و از طریق فراخوان‌ھای عمومی و آگھی در سایت‌ھای خبری معتبر و نشریات رسمی صورت می گیرد.

این مسئول انتظامی با اشاره به فعالیت کلاھبرداران سایبری در فضای مجازی گفت: مجرمان سایبری به دنبال کوچکترین غفلت و سھل انگاری از طرف افراد ھستند تا نقشه ھای شوم خود را عملی کنند.

سرھنگ یادگار نژاد بیان داشت : شھروندان در صورت مواجھه با ھرگونه موارد مشکوک، گزارش خود را در بخش مرکز امـداد و فوریت‌ھای سایبـری سایت پلیس فتـا به آدرس ir.cyberpolice.www درج و پیگـیری کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

عامل قتل جوان ۱۶ ساله ریگانی دستگیر شد

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

قبل و بعد از هک اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

روند برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان آغاز می‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)