کد خبر: ۴۲۵۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری: مردم تشنه سفر هستند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: با توجه به ظرفیت‌های زیاد و بی نظیر کرمان، اما محیط گردشگری استان توانمند نبوده و متاسفانه صنعت گردشگری جزو اولویت‌های اول استان نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: با توجه به ظرفیت‌های زیاد و بی نظیر کرمان، اما محیط گردشگری استان توانمند نبوده و متاسفانه صنعت گردشگری جزو اولویت‌های اول استان نیست.
به گزارش ایسنا فریدون فعالی امروز هفتم مهرماه در نشست با فعالان گردشگری شهرستان سیرجان به مناسبت هفته گردشگری گفت: سرمایه گذار درحوزه گردشگری با هزینه ۳۰ درصد از میزان سرمایه گذاری در محل به عنوان آورده، فعالیت خود را آغاز می‌کند و ۷۰ درصد بقیه هزینه لازم برای بهره برداری از طرح از طریق تسهیلات بانکی با سود پایین انجام می‌گیرد.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بسیار زیاد گردشگری استان کرمان، این استان باید مقصد گردشگری شناخته شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ادامه داد: هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کرمان وجود ندارد و همه دستگاه‌های نظارتی و سایر دستگاه‌ها همکاری لازم در این زمینه را انجام می‌دهند.
وی گردشگری را یک ضرورت دانست و بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا و محدودیت‌ها در دو سال اخیر، اکنون مردم تشنه سفر هستند لذا باید شرایط گردشگری استان را برای پساکرونا آماده کنیم.
فعالی با تاکید برآنکه محیط گردشگری در استان کرمان توانمند نیست، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های زیاد و بی نظیر کرمان، اما متاسفانه محیط گردشگری استان توانمند نیست در حالی که توانمندسازی محیط مهمترین شاخص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: متاسفانه صنعت گردشگری جزو اولویت‌های اول استان نیست.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه منابع دولت در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری محدود است بنابراین لازم است فرمانداری‌ها با همکاری معین‌های اقتصادی، شرکت‌های صنعتی و معدنی و بخش خصوصی این زیرساخت‌ها را ایجاد کنند.
وی با برشمردن جاذبه‌های متعدد گردشگری استان عنوان کرد: ۲۶۰ میلیارد تومان در دو سال اخیر تسهیلات برای استان گرفتیم که استان کرمان در این زمینه بیشترین آورده را نسبت به استان‌های دیگر داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)