کد خبر: ۴۲۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو ستاد ملی کرونا گفت: طی یک الی دو هفته آینده سامانه قرنطینه هوشمند در قزوین آغاز خواهد شد. او با اشاره به ویژگی‌های سامانه اطلاعاتی قرنطینه هوشمند گفت: دیگر نیاز نیست که فرد مدام برای تردد، اطلاعات خود را ثبت کند، زیرا با استفاده از این سامانه، کسب و کار‌ها و تردد‌ها باز گشایی خواهد شد و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم طی ۲ الی ۳ ماه آینده نتایج خوبی به ستاد ملی کدونا ارائه شود.

اجرای آزمایشی طرح قرنطینه هوشمند از دو هفته آینده 

عضو ستاد ملی کرونا گفت: طی یک الی دو هفته آینده سامانه قرنطینه هوشمند در قزوین آغاز خواهد شد. او با اشاره به ویژگی‌های سامانه اطلاعاتی قرنطینه هوشمند گفت: دیگر نیاز نیست که فرد مدام برای تردد، اطلاعات خود را ثبت کند، زیرا با استفاده از این سامانه، کسب و کار‌ها و تردد‌ها باز گشایی خواهد شد و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم طی ۲ الی ۳ ماه آینده نتایج خوبی به ستاد ملی کدونا ارائه شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی قانعی با اشاره به جزئیات طرح قرنطینه هوشمند اظهار کرد: با تلاش دو ساله شرکت های دانش بنیان در حوزه زیر ساخت فناوری اطلاعات هوشمند و مدیریت خوبی که در وزارت کشور انجام شد، سامانه ای راه‌اندازی کردیم که به شکل هوشمند تمام بانک های اطلاعاتی، ترددها، ورود و خروج از کشور و تمام سامانه های اطلاعاتی به آن متصل می‌شود.
او افزود: این سامانه اطلاعاتی قادر است کسانی را که واکسن زده اند و ناقل ویروس نیستند شناسایی کرده و اجازه کسب و کار را به آنها بدهد تا بتوانند مشاغل خود را راه اندازی کنند. این سامانه باز شدن اقتصاد و مهار شدن کرونا را به دنبال دارد و برای این کار تمام ارگان ها مشارکت می‌کنند.

قانعی ادامه داد: این سامانه به صورت آزمایشی در استان قزوین آغاز خواهد شد و چنانچه نتایج موفقیت آمیزی داشت وارد مرحله کشوری شده و در کل کشور راه اندازی خواهد شد.

او با اشاره به ویژگی های سامانه اطلاعاتی قرنطینه هوشمند گفت: دیگر نیاز نیست که فرد مدام برای تردد، اطلاعات خود را ثبت کند زیرا با استفاده از این سامانه، کسب و کار ها و ترددها باز گشایی خواهد شد و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم طی ۲ الی ۳ ماه آینده نتایج خوبی به ستاد ملی کدونا ارائه شود.

عضو کمیته ملی کرونا با اشاره به ردیابی افراد کرونایی بیان کرد: در باز کردن فعالیت های اقتصادی که به دلیل کرونا به طور عمومی بسته بود و در حال حاضر صاحب کسب و کار هایی که دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند می توانند به اشتغال خود ادامه دهند.

او گفت: برای تشخیص تزریق دو دوز واکسن افراد، شرکت های دانش بنیانی وجود دارد که با ساخت دستگاه هایی که مبتنی بر سامانه های تشخیصی بسیار سریع هستند می‌توانند اطلاعات افرادی را که ناقل هستند و هم دو دوز واکسن را دریافت کرده اند در آنها ثبت کنند. از طرفی این سامانه تمام نقاط ورودی و خروجی مراکز عمومی از باشگاه ها گرفته تا ورودی و خروجی شهر ها را کنترل کند.

قانعی تصریح کرد: برای ثبت اطلاعات افراد سالم و افرادی که دو دوز واکسن را تزریق کردند نیاز به ثبت نام در سایت و دریافت کارت نیست بلکه بر اساس قدرتی که این سامانه دارد اطلاعت آزمایشگاهی آن در این سامانه ثبت می‌شود و مبانی تردد فرد ردیابی شده و به آن اجازه تردد داده می‌شود. کسانی هم که واکسن تزریق نکردند و هم ناقل بیماری هستند این سامانه آنها را نیز ردیابی کرده و اجازه تردد به آنها داده نخواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بازار طلا و سکه صعودی شد

بلیت رایگان قطار به زوج ها اعطا می شود

دریافت دلاری بلیت هواپیما از اتباع خارجی قطعی شد

نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ اواسط مردادماه اعلام می شود

راهکاری ساده برای حفظ تراکم استخوانی

شرکت ۲۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه در طرح «جبران افت یادگیری»

حضور ۵۷۰۴۸ کرمانی در کنکور سراسری

شهداد با دمای ۴۹ درجه سانتی گراد گرم ترین نقطه کرمان / وزش باد و گردوخاک در شرق کرمان

قیمت سیمان کاهش یافت

دستورالعمل نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار و مادران دارای فرزند شیرخوار ابلاغ شد

پربازدید ها

22  تیم امدادونجات در جستجوی مادر و فرزندان مفقود شده در جنوب کرمان

پایان عملیات جستجوی مادر و فرزندان مفقود شده در جنوب کرمان

کهنوج و جیرفت گرم‌ترین مناطق کرمان / روند افزایش دما در کرمان ادامه دارد

فوت سرباز وظیفه در سانحه تصادف

هشدار نسبت به طغیان بیماری تب کریمه کنگو

نیاز استان کرمان به تجهیز امکانات نوین برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر

اهدای عضو جوان مرگ مغزی راوری جان یک بیمار را نجات داد

امشب آخرین مهلت توزیع کارت کنکوری‌ها/آغاز رقابت داوطلبان از فردا

استخر بدون حفاظ، جان کودک یک و نیم ساله منوجانی را گرفت

دستورالعمل نوبت کاری شب برای مادران شاغل باردار و مادران دارای فرزند شیرخوار ابلاغ شد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)