کد خبر: ۴۲۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو ستاد ملی کرونا گفت: طی یک الی دو هفته آینده سامانه قرنطینه هوشمند در قزوین آغاز خواهد شد. او با اشاره به ویژگی‌های سامانه اطلاعاتی قرنطینه هوشمند گفت: دیگر نیاز نیست که فرد مدام برای تردد، اطلاعات خود را ثبت کند، زیرا با استفاده از این سامانه، کسب و کار‌ها و تردد‌ها باز گشایی خواهد شد و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم طی ۲ الی ۳ ماه آینده نتایج خوبی به ستاد ملی کدونا ارائه شود.

اجرای آزمایشی طرح قرنطینه هوشمند از دو هفته آینده 

عضو ستاد ملی کرونا گفت: طی یک الی دو هفته آینده سامانه قرنطینه هوشمند در قزوین آغاز خواهد شد. او با اشاره به ویژگی‌های سامانه اطلاعاتی قرنطینه هوشمند گفت: دیگر نیاز نیست که فرد مدام برای تردد، اطلاعات خود را ثبت کند، زیرا با استفاده از این سامانه، کسب و کار‌ها و تردد‌ها باز گشایی خواهد شد و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم طی ۲ الی ۳ ماه آینده نتایج خوبی به ستاد ملی کدونا ارائه شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی قانعی با اشاره به جزئیات طرح قرنطینه هوشمند اظهار کرد: با تلاش دو ساله شرکت های دانش بنیان در حوزه زیر ساخت فناوری اطلاعات هوشمند و مدیریت خوبی که در وزارت کشور انجام شد، سامانه ای راه‌اندازی کردیم که به شکل هوشمند تمام بانک های اطلاعاتی، ترددها، ورود و خروج از کشور و تمام سامانه های اطلاعاتی به آن متصل می‌شود.
او افزود: این سامانه اطلاعاتی قادر است کسانی را که واکسن زده اند و ناقل ویروس نیستند شناسایی کرده و اجازه کسب و کار را به آنها بدهد تا بتوانند مشاغل خود را راه اندازی کنند. این سامانه باز شدن اقتصاد و مهار شدن کرونا را به دنبال دارد و برای این کار تمام ارگان ها مشارکت می‌کنند.

قانعی ادامه داد: این سامانه به صورت آزمایشی در استان قزوین آغاز خواهد شد و چنانچه نتایج موفقیت آمیزی داشت وارد مرحله کشوری شده و در کل کشور راه اندازی خواهد شد.

او با اشاره به ویژگی های سامانه اطلاعاتی قرنطینه هوشمند گفت: دیگر نیاز نیست که فرد مدام برای تردد، اطلاعات خود را ثبت کند زیرا با استفاده از این سامانه، کسب و کار ها و ترددها باز گشایی خواهد شد و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و امیدواریم طی ۲ الی ۳ ماه آینده نتایج خوبی به ستاد ملی کدونا ارائه شود.

عضو کمیته ملی کرونا با اشاره به ردیابی افراد کرونایی بیان کرد: در باز کردن فعالیت های اقتصادی که به دلیل کرونا به طور عمومی بسته بود و در حال حاضر صاحب کسب و کار هایی که دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند می توانند به اشتغال خود ادامه دهند.

او گفت: برای تشخیص تزریق دو دوز واکسن افراد، شرکت های دانش بنیانی وجود دارد که با ساخت دستگاه هایی که مبتنی بر سامانه های تشخیصی بسیار سریع هستند می‌توانند اطلاعات افرادی را که ناقل هستند و هم دو دوز واکسن را دریافت کرده اند در آنها ثبت کنند. از طرفی این سامانه تمام نقاط ورودی و خروجی مراکز عمومی از باشگاه ها گرفته تا ورودی و خروجی شهر ها را کنترل کند.

قانعی تصریح کرد: برای ثبت اطلاعات افراد سالم و افرادی که دو دوز واکسن را تزریق کردند نیاز به ثبت نام در سایت و دریافت کارت نیست بلکه بر اساس قدرتی که این سامانه دارد اطلاعت آزمایشگاهی آن در این سامانه ثبت می‌شود و مبانی تردد فرد ردیابی شده و به آن اجازه تردد داده می‌شود. کسانی هم که واکسن تزریق نکردند و هم ناقل بیماری هستند این سامانه آنها را نیز ردیابی کرده و اجازه تردد به آنها داده نخواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرکز پژوهش‌ها نباید باشگاه احزاب و جریان‌های سیاسی باشد و علیه دیگران بیانیه صادر کند

آخرین خبر مدیرعامل تامین‌اجتماعی از حقوق بازنشستگان/ میزان افزایش حقوق‌ها کاهش می‌یابد؟

همسان‌سازی حقوق باید برای حقوق بگیران و بازنشستگان انجام شود / یارانه معشیتی باید به همه اقشار مردم پرداخت شود

پخش فیلم سینمایی آن 23 نفر جمعه از شبکه دو سیما

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستگیر شدند

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است

گمانه زنی روزنامه جمهوری درباره غیبت معنادار وزیر صمت در نمایشگاه خودرو

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

آسیب‌شناسی جریان اصلاحات هنوز به جمع‌بندی و حصول راهکار نرسیده است/ ابقای رؤسای کمیته‌های جبهه اصلاحات

پربازدید ها

حقوق سربازان ۱۱۵ درصد افزایش یافت

آبله میمون چیست؟

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

گرد و غبار کرمان را فرا می گیرد

آلودگی هوا باعث تاخیر در آغاز به کار ادارت در شهر کرمان و برخی شهرهای استان شد

افزایش ۲ برابری سرطان گوارش در افراد جوان

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

ورود «زبان فرانسه» به مدارس غیردولتی از مهر 1401

پیش بینی وقوع طوفان شن در شرق کرمان

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)