کد خبر: ۴۲۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: باند حرفه‌ای شکارچیان سابقه‌دار قبل از تعرض به حیات وحش در پارک ملی خبر از توابع این استان دستگیر شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: باند حرفه‌ای شکارچیان سابقه‌دار قبل از تعرض به حیات وحش در پارک ملی خبر از توابع این استان دستگیر شد.
به گزارش ایرنا، مرجان شاکری با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی خبر حین گشت زنی، کنترل محیط و بیتوته شبانه در منطقه، متوجه باند شکارچی در ارتفاعات کوه می شوند، افزود: ماموران بلافاصله ضمن هماهنگی با فرمانده یگان حفاظت استان کرمان به صورت نامحسوس اقدام به تعقیب و مراقبت شکارچیان می کنند.
وی این متخلفان را حرفه ای و از شرورترین شکارچیان منطقه با سابقه درگیری فیزیکی و مسلحانه معرفی کرد و اظهار داشت: این باند دارای چندین سابقه تخلف شکار و صید نیز است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: محیط بانان در جریان تعقیب و مراقبتی که ۱۶ ساعت طول کشید، در ساعت یک بامداد هفتم مهرماه موفق به دستگیری باند حرفه ای شکارچیان سابقه دار در مخفیگاهشان در کوه های اطراف شدند.
وی تاکید کرد: یک قبضه اسلحه غیرمجاز، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، ۲۰ عدد فشنگ چهارپاره، سه عدد دوربین شکاری و سایر ادوارت شکار و صید از این گروه کشف و ضبط و پرونده این متخلفان به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان بافت ارجاع شد.
به گفته وی، با توجه به سلاح غیرمجازی که این شکارچیان داشتند، در صدد شکار چهار پایان بودند.
وی ادامه داد: همچنین این افراد از سلاح های غیرمجاز و غیرقانونی که قابل رهگیری نیستند و از نظر امنیتی هم مشکل دارند استفاده می کردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون همه مردم باید در حفظ محیط زیست همکاری و در این روزهای بی باران و خشکسالی که نگاه این حیوانات به دست ماست از آنها مراقبت کنند تا این امانات را به دست نسل بعدی برسانیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکدام شرکت معدنی بازداشت شده است؟

متاسفانه هم مردم و هم مسئولین به یک نوع عادی انگاری رسیده اند/انار، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز

لزوم تحلیل جامعه‌شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

در حوزه خدمات رسانی تفاوتی بین شیعیان و اهل سنت در کشور نیست

امروز کسی ایجاد محدودیت برای فضای مجازی را برنمی تابد/ کودکان به فضای امن مجازی نیازمند هستند

تعطیلی یک واحد معدن در کرمان به‌دلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی

واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

حکم دادگاه برای متهمان ارزی 4 ایراد اساسی دارد

زن جوان: می‌خواستم اینگونه از همسرم که ۱۴ سال از من بزرگتر بود انتقام بگیرم

حاضریم برای صنعت مس آب به کرمان ببریم اما حاضر نیستیم از این آب برای باغات پسته استفاده کنیم

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)