کد خبر: ۴۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان در ادامه با اشاره به بازگشت زائران اربعین از کشور عراق اظهار کرد: باید زائران شناسایی و کنترل صورت بگیرد و از همه مسافران تست گرفته شود و مجموعه کارمندانی که به عراق سفر کرده اند، تا تست منفی ارائه نداده اند، فعلا به محل کار مراجعه نکنند.

استاندار کرمان گفت: ستاد ملی و رئیس جمهور تاکید بر آموزش حضوری دارند و تقریبا فعالیت حضوری مدارس از ۱۵ آبان دارد جا می افتد و باید همه مدارس برای واکسیناسیون دانش آموزان آماده شوند که اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان دانش آموزان بالای ۱۲ سال را با واکسن سینوفارم واکسینه کنند.
علی زینی وند ظهر امروز ۱۰ مهرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به اظهار رضایت وزیر بهداشت از مدیریت کرونا در استان کرمان و تلاش دانشگاه های علوم پزشکی سطح استان افزود: با توجه به گستره وسیع استان، مسائل کارگری و ایاب و ذهاب ها، مشکلات بیشتری در استان کرمان در بحث بیماری کرونا وجود دارد.
وی اظهار کرد: برخی از استان ها در اوج پیک کرونا حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ بیمار بستری داشتند و ما اکنون که در روزهای فروکشی بیماری هستیم، حدود ۸۰۰ بیمار بستری کرونایی داریم.
زینی وند با اشاره به گزارش ستاد ملی کرونا درباره واکسیناسیون کرونا بیان کرد: باید واکسیناسیون در کشور به ۷۰ درصد و طرح کنترل هوشمند اجرا شود که در این صورت قاعدتا باید فعالیت ها به روال عادی برگردد و ملاک واکسینه شدن افراد و ارائه کارت واکسن در اماکن باشد.
استاندار کرمان در ادامه با اشاره به بازگشت زائران اربعین از کشور عراق اظهار کرد: باید زائران شناسایی و کنترل صورت بگیرد و از همه مسافران تست گرفته شود و مجموعه کارمندانی که به عراق سفر کرده اند، تا تست منفی ارائه نداده اند، فعلا به محل کار مراجعه نکنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: باید کمیته مشترک علمی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه شهید باهنر و افراد مرجع تشکیل شده و به مسائل چندوجهی در دوران کرونا در استان کرمان پرداخته شود تا به این حوزه ها در دوران بعد از کرونا توجه کنیم.
زینی وند تصریح کرد: ۴۰ درصد مدارس کشور در حال حاضر با جمعیت کم در روستاها و مناطق عشایری به صورت حضوری فعالیت می کنند و از ۸۵ درصد مقاومت والدین برای حضور فرزندانشان در مدارس به ۵۵ درصد رسیده ایم و مشخص می شود هر چه امنیت روانی برای خانواده ها ایجاد شود، اقبال و همکاری بیشتر می شود.
وی بیان کرد: ستاد ملی و رئیس جمهور تاکید بر آموزش حضوری دارند و تقریبا فعالیت حضوری مدارس از ۱۵ آبان دارد جا می افتد و باید همه مدارس برای واکسیناسیون دانش آموزان آماده شوند که اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان دانش آموزان بالای ۱۲ سال را با واکسن سینوفارم واکسینه کنند.
استاندار کرمان گفت: کرمان این ظرفیت را دارد و باید کل جمعیت را واکسینه کند و دانشگاه ها نیز همین طور و تاکید ما بر واکسیناسیون در سطح استان و آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و اجرای طرح هوشمند مبتنی بر واکسیناسیون است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 ۴ میلیون و ۲۱۱ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

سیلاب ۱۳۱ میلیارد تومان به راه‌های شمال کرمان خسارت وارد کرد / ماشین‌آلات فرسوده راهداری کار را دشوار کرده است

حقوق سربازان زیاد می شود/ کف دریافتی ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

ابلاغ دستور رئیس جمهور برای تداوم احداث سیل‌بند جیرفت

واریز سود سهام عدالت تا پایان سال

با هرگونه ترک فعل در رسیدگی به سیل‌زدگان برخورد می‌شود / حریم رودخانه‌ها از هرگونه مستحدثات پاکسازی شود

9 مصدوم و یک کشته در سانحه خودرو حامل اتباع بیگانه

احتمال برگزاری بازی ایران-عراق، بدون تماشاگر!

در حال ورود به موج جدید کرونا هستیم/ همه افراد بالای ۱۸ سال برای دریافت نوبت سوم واکسن اقدام کنند

قاتل خاموش جان دختر بچه 7 ساله کرمانی را گرفت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۵ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)