کد خبر: ۴۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان:
استاندار کرمان در ادامه با اشاره به بازگشت زائران اربعین از کشور عراق اظهار کرد: باید زائران شناسایی و کنترل صورت بگیرد و از همه مسافران تست گرفته شود و مجموعه کارمندانی که به عراق سفر کرده اند، تا تست منفی ارائه نداده اند، فعلا به محل کار مراجعه نکنند.

استاندار کرمان گفت: ستاد ملی و رئیس جمهور تاکید بر آموزش حضوری دارند و تقریبا فعالیت حضوری مدارس از ۱۵ آبان دارد جا می افتد و باید همه مدارس برای واکسیناسیون دانش آموزان آماده شوند که اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان دانش آموزان بالای ۱۲ سال را با واکسن سینوفارم واکسینه کنند.
علی زینی وند ظهر امروز ۱۰ مهرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به اظهار رضایت وزیر بهداشت از مدیریت کرونا در استان کرمان و تلاش دانشگاه های علوم پزشکی سطح استان افزود: با توجه به گستره وسیع استان، مسائل کارگری و ایاب و ذهاب ها، مشکلات بیشتری در استان کرمان در بحث بیماری کرونا وجود دارد.
وی اظهار کرد: برخی از استان ها در اوج پیک کرونا حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ بیمار بستری داشتند و ما اکنون که در روزهای فروکشی بیماری هستیم، حدود ۸۰۰ بیمار بستری کرونایی داریم.
زینی وند با اشاره به گزارش ستاد ملی کرونا درباره واکسیناسیون کرونا بیان کرد: باید واکسیناسیون در کشور به ۷۰ درصد و طرح کنترل هوشمند اجرا شود که در این صورت قاعدتا باید فعالیت ها به روال عادی برگردد و ملاک واکسینه شدن افراد و ارائه کارت واکسن در اماکن باشد.
استاندار کرمان در ادامه با اشاره به بازگشت زائران اربعین از کشور عراق اظهار کرد: باید زائران شناسایی و کنترل صورت بگیرد و از همه مسافران تست گرفته شود و مجموعه کارمندانی که به عراق سفر کرده اند، تا تست منفی ارائه نداده اند، فعلا به محل کار مراجعه نکنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: باید کمیته مشترک علمی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه شهید باهنر و افراد مرجع تشکیل شده و به مسائل چندوجهی در دوران کرونا در استان کرمان پرداخته شود تا به این حوزه ها در دوران بعد از کرونا توجه کنیم.
زینی وند تصریح کرد: ۴۰ درصد مدارس کشور در حال حاضر با جمعیت کم در روستاها و مناطق عشایری به صورت حضوری فعالیت می کنند و از ۸۵ درصد مقاومت والدین برای حضور فرزندانشان در مدارس به ۵۵ درصد رسیده ایم و مشخص می شود هر چه امنیت روانی برای خانواده ها ایجاد شود، اقبال و همکاری بیشتر می شود.
وی بیان کرد: ستاد ملی و رئیس جمهور تاکید بر آموزش حضوری دارند و تقریبا فعالیت حضوری مدارس از ۱۵ آبان دارد جا می افتد و باید همه مدارس برای واکسیناسیون دانش آموزان آماده شوند که اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان دانش آموزان بالای ۱۲ سال را با واکسن سینوفارم واکسینه کنند.
استاندار کرمان گفت: کرمان این ظرفیت را دارد و باید کل جمعیت را واکسینه کند و دانشگاه ها نیز همین طور و تاکید ما بر واکسیناسیون در سطح استان و آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و اجرای طرح هوشمند مبتنی بر واکسیناسیون است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)