کد خبر: ۴۲۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت به موضوع ریزش بخشی از پل دوم هلیل این شهر ورود کرد و بررسی ویژه دادستانی جیرفت درباره عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با احداث این پل آغاز شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت به موضوع ریزش بخشی از پل دوم هلیل این شهر ورود کرد و بررسی ویژه دادستانی جیرفت درباره عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با احداث این پل آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری جیرفت، حسین سلامی از بازدید خود به همراه معاون اداره کل راهداری جنوب استان کرمان و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان جیرفت از محل ریزش پل دوم هلیل رود خبر داد و گفت: این پل در جریان سیلاب چند سال قبل نیز یکبار تخریب شد که فعالیت احداث و بازسازی آن بعد از تخریب در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: اما مجدد وسط پل سوراخ بزرگی به وجود آمد که اتفاقی خطرناک است و به منظور جلوگیری از ایجاد خطر برای جان مردم این مشکل هر چه سریع تر باید رفع شود.
دادستان جیرفت گفت: طی روز جاری گزارش کاملی از روند آغاز تا تکمیل پروژه و اطلاعات کاملی از عملکرد پیمانکار و مهندس ناظر پروژه از سوی دستگاه های مربوطه به دادستانی شهرستان اعلام و ارسال  می شود که این دادستانی نسبت به بررسی این اطلاعات و برخورد با متخلفان و قصور احتمالی پیمانکار و ناظر پروژه اقدام خواهد کرد.
سلامی همچنین گفت: موضوع احیا حقوق عامه یکی از مسائل مهم و اصولی بوده که در قانون‌ اساسی به آن اشاره شده و دستگاه‌ قضایی مکلف به انجام آن است.
وی افزود: بند دوم اصل ۱۵۶ قانون‌ اساسی یکی از وظایف قوه قضائیه و دادستانی را احیا حقوق عامه برشمرده‌ که دستگاه‌ قضایی تکلیف دارد نسبت به احیا آن تلاش کند و هرجا احساس کرد این حق تضعیف شده پیگیری کرده و نسبت به احیا حق اقدام کند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با بیان این مطلب که در اجرای اصل 156 قانون اساسی و  در راستای دستورالعمل های ریاست محترم قوه قضاییه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است گفت: دستگاه قضایی در زمینه پیشگیری از تصرفات اراضی، حفظ حقوق بیت المال و در مباحث دیگر به خوبی عمل کرده‌ و اجازه بی قانونی و تضییع بیت المال و حقوق عامه را نمی دهد.
بر اساس اعلام راهداری جنوب کرمان عملیات بهسازی بخشی از پل دوم هلیل رود جیرفت انجام شد و راهداری وظیفه نگهداری پس از ساخت را بر عهده دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اقتصاد کشور به‌دلیل تورم به‌شدت ملتهب است/ توصیه من همیشه اتخاذ تصمیمات سخت بوده / باید راهی پیدا کرد که مانع از وقوع سیل شد/ من هیج زمانی را به اندازه امروز خطرناک نمی‌بینم

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

۱۸ استاندار در نوبت رأی اعتماد/ وحیدی: انتخاب استانداران طولی نمی‌کشد

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

انتظارات از دولت باید منطقی باشد/ دولت جدید تغییرات را سریعتر انجام دهد/ برای مذاکره عجله‌ای نداریم

واکسیناسیون بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان استان کرمان

افشای جزئیاتی از یک قتل ناموسی در رفسنجان

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل‌گهر از سه‌شنبه آغاز بکار می‌کند

بولتن تصویری اخبار روزانه- بیست و یکم مهرماه

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)