کد خبر: ۴۲۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: متاسفانه روند عادی انگاری دارد بیشتر می‌شود که تهدیدی برای سلامت عمومی است و نباید با پیک ششم مواجه شویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: متاسفانه روند عادی انگاری دارد بیشتر می‌شود که تهدیدی برای سلامت عمومی است و نباید با پیک ششم مواجه شویم.

به گزارش ایسنا دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد امروز ۱۷ مهرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: تعداد بیماران بستری کرونایی در استان کرمان در هفته گذشته نسبت به قبل کمتر شده، اما شدت شیب نزولیِ ابتلاء کمتر شده است.

وی افزود: هفته گذشته روند بیماری کرونا در استان تقریبا ثبات یافته و در برخی شهرستان‌ها اندکی افزایش پیدا کرده، اما در مجموع میزان پنج درصد از بیماران بستری در بخش‌های کرونایی و ویژه کمتر شده و نکته قابل توجه و مهم این است که نباید عادی انگاری کنیم.

رشیدی نژاد تصریح کرد: متاسفانه روند عادی انگاری دارد بیشتر می‌شود که تهدیدی برای سلامت عمومی است و نباید با پیک ششم مواجه شویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: انجام واکسیناسیون کرونا به شدت در حال افزایش است و ظرفیت واکسیناسیون به دو برابر افزایش یافته و هفته گذشته در استان میزان واکسیناسیون قابل توجه بود.

وی افزود: استقبال در مدارس آنطور که ما می‌خواهیم نبوده در حالی که به نفع جامعه است استقبال بیشتر باشد و مدیران و معلمان باید خودشان و دانش آموزان و اولیای آن‌ها را به واکسیناسیون تشویق کنند.

رشیدی نژاد اظهار کرد: در آینده نزدیک بازگشایی مدارس را خواهیم داشت و این مراکز یکی از محل‌های حساس بیماری کرونا است که اگر رعایت نشود با اوج گیری بیماری مواجه خواهیم شد.

احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: در استان کرمان ۲۶۷ هزار و ۹۶۸ دانش آموز در سن ۱۲ تا ۱۸ سال وجود دارد که ۹۵ هزار و ۷۶۴ نفر تاکنون واکسینه شده اند که بیش از ۳۵ درصد را شامل می‌شود و در برخی شهرستان‌ها بالای ۸۰ درصد واکسینه شده اند.
همچنین محمدصادق بصیری جانشین استاندار کرمان در ستاد کرونا در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر در استان کرمان شهرستان قرمز نداریم؛ انار و ریگان در وضعیت آبی؛ رفسنجان، زرند، کرمان و سیرجان نارنجی و ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

عامل قتل جوان ۱۶ ساله ریگانی دستگیر شد

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

قبل و بعد از هک اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

روند برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان آغاز می‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)