کد خبر: ۴۲۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
 بازرس کل استان کرمان با بیان اینکه بدترین تهدید برای نظام جمهوری اسلامی، فساد اداری و اقتصادی است، افزود: افرادی که در سیستم اداری مرکتب فساد مالی می­شوند، بزرگ ترین تهدید برای نظام هستند چراکه باعث بی اعتمادی و عدم حمایت از نظام توسط مردم می شود.

 بازرس کل استان کرمان اظهار کرد: در سال گذشته و امسال علی رغم وجود کرونا، عملکرد اداره کل بازرسی استان کرمان نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته و با تلاش کارکنان بازرسی در سال گذشته ۲۶۰ بازرسی انجام شده و تعداد افرادی که به مراجع قضایی و اداری معرفی شده، ۴۷۱ نفر بوده است.

احمد آبیار امروز ۱۹ مهرماه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت سالروز تشکیل سازمان بازرسی افزود: در نیمه نخست امسال نیز ۱۴۵ بازرسی انجام، ۲۸۴ نفر به مراجع قضایی معرفی و ده­ها میلیارد تومان از وجوه دولتی که مورد سوءاستفاده قرارگرفته بود به خزانه دولت برگشت داده شده است.

آبیار تصریح کرد: در راستای رصد اقدامات و فعالیت­ها دستگاه­های اجرایی، ۴۳ گزارش هشداری برای مدیران ارسال و پیرامون اقدامات در دست اجرا و آسیب­های پیش رو هشدار داده شده است.

بازرس کل استان کرمان در خصوص نتایج حاصل از بررسی عملکرد دستگاه­های مشمول بازرسی افزود: در سال جاری ۱۳۰ مورد گزارش اثربخشی، تنظیم شده که حاصل تلاش بازرسان استان است و در این رابطه مبلغ بیش از ۴۸۶ میلیارد ریال از وجوه تصرفی از سوی سوءاستفاده کنندگان به بیت المال برگشت داده شد.

وی افزود: همچنین ۵۵۴ هکتار زمین که از سوی زمین خواران در خارج از شهرها تصرف شده بود، به بیت المال برگشت و میزان ۱۰۰ هزار مترمربع از اراضی مرغوب داخل شهرها نیز از ید متصرفین خارج شد.

آبیار درباره چگونگی نظارت حین عملکرد دستگاه­ها افزود: همزمان با برگزاری مناقصات و مزایده­های دستگاه­ها بر چگونگی عملکرد آنها نظارت می شود و چنانچه سوء جریانی محرز شود، نسبت به ابطال معاملات دستگاه­ها اقدام می شود که در همین راستا در سال جاری تعداد ۵۰ مناقصه دستگاه­ها که مغایر با قانون بوده باطل شده و این امر موجب جلوگیری از حیف و میل میلیاردها تومان پول بیت المال شده است.

وی اظهار کرد: از مردم استان کرمان انتظار می رود با انعکاس سوء جریان­های دستگاه­ها به شماره ۱۳۶ ستاد خبری بازرسی استان، بازرسان استان را در کشف فساد یاری کنند.

مدیرکل بازرسی استان کرمان گفت: در سال جاری ۲۷۱۵ سوء جریان از سوی مردم به ستاد خبری  بازرسی اطلاع داده شده که از این تعداد ۱۶۱۹ مورد جنبه شکوائیه و ۱۰۱۹ مورد به صورت گزارش فساد افراد ناشناس بوده و در عملکرد اداره کل بازرسی موثر بوده است.

وی با بیان اینکه بدترین تهدید برای نظام جمهوری اسلامی، فساد اداری و اقتصادی است، افزود: افرادی که در سیستم اداری مرکتب فساد مالی می­شوند، بزرگ ترین تهدید برای نظام هستند چراکه باعث بی اعتمادی و عدم حمایت از نظام توسط مردم می شود.

آبیار تصریح کرد: مدیران و کارکنانی که مرتکب فساد می شوند باعث سستی اعتقادات مردم بوده و فساد، امنیت، عدالت، آرامش و اقتصاد را نابود می­کند لذا تمام اقشار جامعه اعم از دانشگاهیان، حوزویان، روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، مدیران، فرهنگیان و ... باید در مبارزه با فساد مشارکت داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

عامل قتل جوان ۱۶ ساله ریگانی دستگیر شد

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

قبل و بعد از هک اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

روند برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان آغاز می‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)