کد خبر: ۴۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: متاسفانه فرار سرمایه از این استان کرمان به شدت وجود دارد که بهبود فضای کسب و کار راهکار و چاره این مهم است.

 

بهبود فضای کسب و کار راه چاره فرار سرمایه از استان کرمان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: متاسفانه فرار سرمایه از این استان کرمان به شدت وجود دارد که بهبود فضای کسب و کار راهکار و چاره این مهم است.
به گزارش گفتار نو، جعفر رودری روز چهارشنبه در هشتمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان به وضعیت فیزیکی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: تنظیم بودجه ١۴٠١ با نگاه برنامه محوری دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه در برنامه بودجه ۱۴۰۱ توجه به شاخص‌های برنامه‌ای و یکی از مهمترین این شاخص‌ها رشد اقتصادی است گفت: برآورد رشد اقتصادی بر عهده استان‌ها گذاشته شده و الگوی تامین مالی مربوط به تحقق رشد اقتصادی استان‌ها از دیگر شاخص‌ها در تنظیم بودجه سال آینده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تصریح کرد: برای اولین بار محاسبه ارزش افزوده‌های شهرستانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ این استان بروز شده و رشد اقتصادی براساس بخش‌های اقتصادی برآورد و به تفکیک شهرستان‌های استان انجام شده و یک رویداد بی نظیری در این حوزه بوده است.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۲ هزار و ۱۰۰ پروژه در کرمان قابلیت افتتاح در سال جاری را دارند گفت: با افتتاح این پروژه‌ها حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده برای این استان ایجاد می‌شود.
رودری با بیان بیان اینکه براساس آمار‌ها برای ۱۸ درصد ظرفیت خالی اقتصادی استان کرمان برای سال ۱۴۰۱ می‌توانیم برنامه ریزی کنیم افزود: برای تحقق رشد اقتصادی ۴۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم تا بتوانیم رشد اقتصادی ۸.۲ درصد محقق کنیم.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد منابع در حوزه تسهیلات بانکی در بخش خصوصی قرار دارند تصریح کرد: متاسفانه فرار سرمایه از استان کرمان به شدت وجود دارد که بهبود فضای کسب و کار راهکار این مهم در استان است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه ۹ شرکت در این استان متقاضی پذیرش در فرابورس هستند که یک ظرفیت بزرگی است تصریح کرد: برای اولین بار رشد اقتصادی به صورت شهرستانی انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دلیل ردصلاحیت لاریجانی، تحصیلات تکمیلی دختر او در سال ۸۶ است

چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است/ امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

مجلس محرمانه‌ها

فضاسازی آمریکائی ها درباره «توسل به گزینه جایگزین»

تحریم‌ها را بردارند تا به مذاکره برگردیم

قالیباف: قصد مسدودسازی اینستاگرام را نداریم

فارس: احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

پربازدید ها

زلزله در زرند/ تماس تلفنی وزیر کشور با استاندارکرمان در پی وقوع زلزله در یزدانشهر زرند/ فرماندار زرند به گفتارنو: اعزام تیم‌های ارزیاب به نقاط مختلف شهرستان

وزیر کشور حکم شعرباف را صادر کرد

عامل قتل جوان ۱۶ ساله ریگانی دستگیر شد

رئیس شورای شورای شهر: بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم/ ادعای عضو شورای شهر: شهر کرمان را با بحران تحویل گرفتیم

قبل و بعد از هک اکانت اینستاگرام چه باید کرد؟

۹۴ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۷۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال و ۶۷.۵ درصد افراد بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند

هشدار یک استاد دانشگاه درباره طغیان مجدد کرونا در برخی استان‌ها

روند برگزاری جشنواره رسانه و عدالت در استان کرمان آغاز می‌شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند   (۱ نظر)