کد خبر: ۴۲۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
اعضای ششمین دوره شورای شهر کرمان در نخستین نشست خبری، توضیحاتی درباره انتخاب شهردار غیربومی برای کرمان ارائه دادند. علیرضا نادری رییس شورای اسلامی شهر کرمان پیش از ظهر امروز ۲۶ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع شفافیت در نحوه انتخاب شهردار گفت: پس از اعلام نتایج انتخابات، اعضای شورای شهر با احساس مسئولیت، سرپرست شهرداری را از بدنه شهرداری انتخاب کردند.

اعضای ششمین دوره شورای شهر کرمان در نخستین نشست خبری، توضیحاتی درباره انتخاب شهردار غیربومی برای کرمان ارائه دادند.
به گزارش ایسنا، علیرضا نادری رییس شورای اسلامی شهر کرمان پیش از ظهر امروز ۲۶ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع شفافیت در نحوه انتخاب شهردار گفت: پس از اعلام نتایج انتخابات، اعضای شورای شهر با احساس مسئولیت، سرپرست شهرداری را از بدنه شهرداری انتخاب کردند.
وی با بیان این مطلب که روز گذشته شهردار کرمان به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد، افزود: مردم نقد‌هایی به انتخاب شهردار داشتند که حق دارند و از منتقدین تند هم متشکریم، زیرا نشان می‌دهد که مردم بیدار و آگاه و به مسائل شهری حساس هستند.
نادری بیان کرد: اگر مسئولین به انتقادات به حق توجه کنند امور مختلف به سامان می‌رسد و اگر جامعه بیدار باشد و خطا‌های ما را گوش زد کند یقینا ما در مسیر درست قرار می‌گیریم.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان پنهان کاری را زمینه ساز فساد دانست و عنوان کرد: از بین بهترین کاندیداها، بهترین گزینه را برای شهرداری کرمان انتخاب کردیم.
نادری با تاکید برآنکه مسئولان امانت دار مردم هستند، در ادامه خطاب به مسئولین گفت: این صندلی‌ها برای هیچ کس نمی‌ماند لذا به گونه‌ای عمل کنید که پشت سر سفیدی داشته و شرمنده عملکرد خود نباشید و امانت دار خوبی باشید.
وی اظهار کرد: بنده هیچ آشنایی با پنج گزینه نهایی نداشتم، اما به بررسی صلاحیت‌های آن‌ها با دقت پرداختیم.
نادری گفت: یکی از ایرادات بنده به برخی جمع‌های شورا‌ها این است که در نهایت نظر رییس شورا لحاظ می‌شود، اما بنده معتقدم که باید اختلاف سلیقه‌ها گفته شود و هر کس با استقلال رای خود را اعلام کنند.
وی افزود: غیربومی بودن شهردار و آیا با انتخاب این شهردار به شهر کرمان خدمت کردیم یا خیانت، از جمله انتقادات به شورا بود، اما باید بدانید دید تازه می‌تواند تحول ایجاد کند.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با باین اینکه کرمان باید بوی حاج قاسم بدهد، عنوان کرد: سیستم مدیریتی باید بدون ایجاد سد در برابر ارباب رجوع، مشکل افراد را حل کند.
محمدرضا کمساری سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست گفت: شورا‌های قبلی از بدنه نخبگان به عنوان شهردار انتخاب می‌کردند، اما این شورا شرایطی را اعلام و فراخوانی برای شرکت افراد در ماراتن شهرداری کرمان برگزار کرد.
وی ادامه داد: ۱۲۶ نفر در مرحله اول فراخوان به شورای شهر اعلام شدند و طی فرایند پنج مرحله ای، صلاحیت این افراد بررسی شد. گفتنی است که به دلیل مسائل اخلاقی اسامی این نامزد‌ها را فاش نکردیم و ۱۰۰ نفر ساعت به بررسی صلاحیت‌های این افراد پرداختیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان تعهد، تخصص، برنامه محوری، فسادستیزی، درک گفتمان انقلابی، داشتن نگاه مردم پایه افراد را از جمله شرایط انتخاب شهردار دانست و بیان کرد: مسائل سیاسی در انتخاب شهردار لحاظ نشد.
وی با بیان این مطلب که تعدادی از نامزد‌ها انصراف دادند، افزود: براساس شرایط لیست ۱۲۶ نفره به لیست ۱۴ نفره و سپس به شش نفره رسید و امینی اصفهانی، شعرباف و پوراسماعیلی سه گزینه نهایی بودند که امینی اصفهانی انصراف داد و در نهایت از بین دو نفر شهردار کرمان انتخاب شد.
کمساری با بیان اینکه شهردار با شش رای از ۱۱ رای انتخاب شد، تصریح کرد: نتیجه آراء نشان می‌دهد که شهردار از پیش انتخاب شده نبوده و اعضای شورا براساس معیار‌ها رای می‌دهند، اما پس از تعیین نتایج رای گیری همه اعضای شورا اعلام همکاری با شهردار را داشتند.
وی درباره رای حداقلی شهردار کرمان نیز گفت: اعضای شورا براساس تعصبات رای نداده اند بلکه براساس معیار‌ها رای دادند، اما همه ما معتقدیم که موفقیت شهردار یعنی موفقیت شورای شهر و برعکس. شهردار باید توانایی مدیریت مجموعه را داشته باشد و عملیاتی بودن وی یکی از مولفه‌های انتخاب شهردار می‌باشد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان بیان کرد: مشکلات اساسی مردم یک روزه حل نخواهد شد و باید با برنامه‌های بلند مدت آن‌ها را رفع کنیم.
محمد امین زاده عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این جلسه گفت: شهر کرمان با بحران تحویل شورای ششم اسلامی شهر شد.
وی مهمترین بحث شهر کرمان را بودجه دانست و بیان کرد: ۵۰ درصد بودجه شهرداری کرمان از طریق فروش زمین تامین می‌شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)