کد خبر: ۴۲۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
یکی از نزدیکان سابق احمدی نژاد:
در انتخابات ریاست جمهوری 1400، کمپین راه انداخته بودند از خانه احمدی نژاد به سمت وزرات کشور حرکت کنند هیچ کسی به به این کمپین نرفت. اگر هم عکس بگیرید، شاید 10 تا 12 نفر که چهره تکراری هستند، ببینید. این ها یک سری کار پوپولیستی برای سرگرم کردن سر خودشان است. من خودم در دولت حضور داشتم و آن زمانی هم که مردم از او طرفداری می کردند، بر این باور بودند که به نظام خدمت کرده و رهبر انقلاب نیز از مجموعه دولت حمایت می کردند. متاسفانه سرنوشت احمدی نژاد به جایی رسیده است که با بی حجاب و ضد انقلاب مصاحبه کند و اعتباری ندارد.

قرن نو نوشت: امیری فر گفت: اگر آقای احمدی نژاد، می توانست نماینده ولی فقیه باشد، برای رسیدن به این جایگاه تلاش می کرد. یک روحیه تکبر و قدرت طلبی در ایشان وجود دارد که ناشی از مباحث روانشناسی است.

از دست به قلم شدن و نامه نوشتن تا دیدار های مردمی؛ از تلاش برای رئیس جمهور شدن دوباره تا تحریم انتخاب و رای ندادن. این ها نمونه کوچکی است از جنجال های مرد رفته از پاستور که در طول سال ها شاهد آن بودیم.

محمود احمدی نژاد این بار غوغای دیگری به پا کرده است. او که برای بازدید از نمایشگاه اکسپوی 2020 به امارات سفر کرده با اخراج از این کشور به تهران بازگشت اما خبر دیدار و گفتگوی او با مدیر پاویون اسرائیل یکی از موضوعاتی بود که در رسانه ها مطرح شد.

دیداری که عباس امیر فر، ضمن تایید آن، از نهادهای امنیتی درخواست می کند تا به این موضوع ورود کنند.

همچنین امیر فر که روزی جز یاران رئیس دولت بهار بود و حال سال هاست که راه خود را از او جدا کرده است، با اشاره حضور پر تعدادن مدیران دولت احمدی نژاد در دولت سیزدهم، می گوید:« افرادی که در دولت آقای رئیسی هستند با آقای احمدی نژاد مخالف اند. من یا وزرای دولت سیزدهم، ارتباطمان را بیش از 5 یا 8 سال است که با آقای احمدی نژاد قطع کرده ایم و این وزرا دیگر در مراسمات آقای احمدی نژاد دیده نمی شوند و او را قبول ندارند.»

مشروح گفتگوی عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا را می خوانید؛

***********

 آقای امیری فر! سفر اخیر آقای احمدی نژاد سر و صدای زیادی به پا کرد، برخی می گویند که او از امارات اخراج شده است، اما اطرافیانش می گویند که این یک سفر 5 روزه بوده است. تحلیل شما از این سفر چیست؟

این بحث ها خیلی مهم نیستند. مشکل آقای احمدی نژاد این است که می خواهد دیده شود و بعد از مدتی که به فراموشی سپرده می شود، به دنبال فرصتی برای بازگشت به آنتن می گردد. من روحیه آقای احمدی نژاد را می شناسم و او دوست دارد که نفر اول باشد.

احمدی نژاد اگر می توانست ولی فقیه شود، برای آن هم تلاش می کرد
یعنی اگر آقای احمدی نژاد، می توانست نماینده ولی فقیه باشد، برای رسیدن به این جایگاه تلاش می کرد. یک روحیه تکبر و قدرت طلبی در ایشان وجود دارد که ناشی از مباحث روانشناسی است.

اگر آقای احمدی نژاد به یک روانشناس حاذق مراجعه کند، قطعا این خصوصات از طرف آن روانشناس تشخیص داده می شود. دوستانه به آقای احمدی نژاد می گویم که به یک روانشناس مراجعه کنند.

آقای بقایی که معاون ایشان بود، بقایی برای آنکه به زندان نرود در وهله اول تلاش کرد تا دادگاه را تحت شعاع قرار بدهد و در حال حاضر از روانشناس نامه ای مبنی بر داشتن مشکلات روانی گرفته است تا قوه قضاییه او را به زندان نفرستد. الآن هم برای خودش آزاد بوده، راست راست می چرخد و علیه نظام و رهبری سم پاشی می کند. لذا، آقای احمدی نژاد هم باید به روانشناس مراجعه کند، چرا که می خواهد دیده شود.

 چقدر رفتار آقای احمدی نژاد در نمایشگاه اکسپوی 2020، شوی سیاسی بود؟

مگر نمایشگاه فقط آن جاست؟ ایشان فقط می خواهد خودی نشان بدهد و در سایت ها مطرح شود. آقای احمدی نژاد خودش را منجی مردم جهان می داند و با اظهارنظرهایی که می کند، می خواهد محبوب شود. این کارها در ایران هم انجام داد، اما جواب نداد.

ایشان یک بلندپروازی هایی دارد که گوشه هایی از آن را در زمان ریاست جمهوری اش هم مشاهده می کردیم. به طور مثال، او می گفت اگر فلان مقام عالی از من حمایت نمی کرد، رای 20 میلیونی من به 40 میلیون می رسید؛ یا می گفت اگر به حرف من گوش می دادند، مملکت بهشت می شد.

احمدی نژاد به دلیل آنکه قدرت را ترک کرده است، به دنبال مطرح کردن خود در دنیا است. علت عکس هایی را هم که با زنان بی حجاب یا بدحجاب گرفته این است که می خواهد یک عده ایی روی او حساس شوند.

او خوشش می آید که فحش بخورد هر چند که او با این کارها مشکلات عدیده ای ایجاد می کند و محبوب هم نمی شود. بنابراین، نمی توان گفت که ایشان عاقلانه به این سفر رفته است.

با توجه به اینکه مدیران دولت ایشان حضور پررنگی در دولت آقای رئیسی دارند، ممکن است فضا برای تحرکات ایشان باز باشد؟

اولا افرادی که در دولت آقای رئیسی هستند با آقای احمدی نژاد مخالف اند. من یا وزرای دولت سیزدهم، ارتباطمان را بیش از 5 یا 8 سال است که با آقای احمدی نژاد قطع کرده ایم و این وزرا دیگر در مراسمات آقای احمدی نژاد دیده نمی شوند و او را قبول ندارند.

یعنی از آقای احمدی نژاد عبور کردند و ...

بله، همه آن ها اعلام برائت و دوری کردند. نکته دوم این است که دولت نمی تواند مانع آقای احمدی نژاد شود. همچنین ایشان سفرهای خارجی دیگری می خواستند بروند اما هم خودش و هم تیمش ممنوع الخروج بودند. نمی دانم این دفعه چگونه به او اجازه سفر دادند اما به خاطرم می آید که از ماه ها قبل تلاش می کرد تا نظام را تحت فشار قرار داده و به این سفر برود.

بنابر دلایلی هم این بار به او اجازه سفر دادند که در نهایت به رسوایی احمدی نژاد منجر شد. چه کسی از این سفر استقبال کرد؟ مردم عادی که به دنبال مشکلات اقتصادی خود هستند. متاسفانه احمدی نژاد می خواهد با این کارها، مسئله اول کشور که همان مشکلات اقتصادی را تحت شعاع قرار بدهد که به نظر من نتیجه ای نخواهد گرفت.

بارها آقای احمدی نژاد مطرح کردند که تهدید به ترور می شوند یا از سوی نهادهای امنیتی تهدید شدند. ممکن است که ایشان از سوی نهادهای قضایی یا امنیتی تحت فشار قرار گرفته باشند یا این هم جزئی از نماش های سیاسی اوست؟

خیر، این آقایان اگر جرأت دارند، به صورت شفاف بگویند که کدام نهاد مانع‌شان شده است؟ آیا از سوی سپاه بوده یا وزارت اطلاعات؟ ناجا بوده است یا دولت؟ به قول ما طلبه ها به کلیات ابوالبقاع، این رفتارها مظلوم نمایی است.

اگر نظام بخواهد عدالت را رعایت کند و بنابر مصلحت ایشان را به خاطر تخلافاتش محاکمه کنند، قطعا کمتر از 10 سال برای او زندان نمی برند. احمدی نژاد و اطرافیانش آنقدر تخلف دارند که حداقل 10 سال به زندان می روند؛ اما، مصلحت و اولویت کشور موضوعات دیگری است.

لذا این اظهارات تهمت و افترا به نهادهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) است که زحمت می کشند و با جاسوسان و ضدانقلاب ها مقابله می کنند. بنابراین، احمدی نژاد نسبت به نهادهای امنیتی جوسازی می کند تا یک نوع دلسردی ایجاد کند.

آقای احمدی نژاد یکسری دیدار مردمی در میدان 72 نارمک برگزار می کنند و به قولی به مشکلات مردم گوش می کند، این دیدارها نمایشی هستند یا ایشان می تواند گرهی از مشکلات مراجعه کنندگان باز کند؟

جمعیتی به آنجا نمی رود. اگر شما یا من یک سایت و پولی داشته باشیم، مانند هزینه هایی که برای این سفر به دبی شد و 12 نفر با او همراه بودند که برای یک سفر عادی این همه هزینه نمی شود. روسای جمهور اسبق نیز می توانند این کارها را بکنند ولی رئیس جمهوری که رفته دیگر مسئولیتی ندارد. افراد احمدی نژاد یار کشی کرده و به آنان پول می دهند که جمعیت را به آنجا می کشند یا به آن ها امید می دهند که آقای احمدی نژاد نامه می دهد و مشکلاتتان حل می شود.

من خبر دارم که نامه هایی که او به نهادهای مختلف می دهد، سر کاری است و به طور مثال نامه هایی که به کمیته امداد یا نهادهای انقلابی می نویسد و فرد امیدوار می شود که 5 میلیون می گیرد؛ الکی است و هیچ کس حتی به نامه های او توجهی نمی کند.

در انتخابات ریاست جمهوری 1400، کمپین راه انداخته بودند از خانه احمدی نژاد به سمت وزرات کشور حرکت کنند هیچ کسی به به این کمپین نرفت. اگر هم عکس بگیرید، شاید 10 تا 12 نفر که چهره تکراری هستند، ببینید. این ها یک سری کار پوپولیستی برای سرگرم کردن سر خودشان است. من خودم در دولت حضور داشتم و آن زمانی هم که مردم از او طرفداری می کردند، بر این باور بودند که به نظام خدمت کرده و رهبر انقلاب نیز از مجموعه دولت حمایت می کردند. متاسفانه سرنوشت احمدی نژاد به جایی رسیده است که با بی حجاب و ضد انقلاب مصاحبه کند و اعتباری ندارد.

من به عنوان همکار سابق یک بار افشاگری کردم، به چند وکیل پول کلانی پرداخت کردند که از من به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کنند، هرچند که نتوانست ادعای خود را ثابت کند و من تبرئه شدم. او از یک سو می گوید باید به مردم محبت کرد و از سوی دیگر از من شکایت می کند و مشاهده می کنید که چقدر آدم کینه ایی هست.

به همان ماجرای سی دی و پخش فیلم ظهور نزدیک است مربوط می شود یا ماجرایی دیگر بود؟
نه، درباره این ماجرا من همان زمان تبرئه شدم وموضوع خاصی نبود. خود آقای احمدی نژاد، شخصا در همین یک سال اخیر به خاطر مصاحبه هایی که انجام دادم، از من شکایت کرد و یک سری اتهاماتی زدند. پول های گزافی هم به وکلا پرداخت کرده بود که مرا محکوم کنند و خوشبختانه من هم در دادسرای فرهنگ و رسانه و هم دادسرای ویژه روحانیت تبرئه شدم.

 آقای داوری اصرار دارند که آقای احمدی نژاد از پاویون اسرائیل دیدار کرده و با مدیر آن به گفت و گو پرداخته است و یکسری عکس هم منتشر کردند. این موضوع از سوی آقای احمدی نژاد تکذیب شد. به نظر شما این دیدار صورت گرفته است؟

قطعا دیدار کردند. آقای احمدی نژاد 2 نوع دیدار در این نمایشگاه داشت. یک نوع دیدار عمومی بود و یک نوع دیدار خصوصی که نهادهای امنیتی باید آن را بررسی کنند. زمانی به صورت علنی و در جلوی جمع به سمت نمایشگاه اسرائیل می روند و با خانم ها عکس می اندازند؛ این نشان دهنده آن است که در پشت پرده هم خبری وجود دارد و نهادهای امنیتی باید ورود کنند تا ارتباط او را در خازج با افراد به اصطلاح خبرنگار یا ... بررسی کنند. یکی از کارهای او مسلما دروغگویی است و خیلی راحت موارد را تکذیب می کنند. بنابراین، به تکذیبیه او توجه نکنید.

 فکر می کنید آقای احمدی نژاد دولت سایه را به صورت پنهانی تشکیل می دهد؟

خیر، شما یک سری به عنوان خبرنگار به ولنجک بروید، ساختمانی که برای بیت المال و بنیاد مستضفان است اما، در دست احمدی نژاد قرار دارد مشاهده می کنید که پرنده پر نمی زند. در واقع حتی از یاران گذشته او هم به آنجا مراجعه نمی کند و کسی به غیر از 4 یا 5 نفر از اطرافیان او که دارای مشکل هستند؛ کسی به دفتر او نمی رود.

چه جوری می خواهد دولت سایه را تشکیل بدهد، وقتی او را قبول ندارند؟ همین افراد بی حجاب یا بدحجابی که با احمدی نژاد عکس می گیرند، ته دلشان او را قبول ندارند. او فقط می خواهد دیده شود، طرفدار و اعتباری ندارند و همه شانتاژ بازی سایت خودش است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)