کد خبر: ۴۲۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق بازرگانی خبرداد:
رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی استان کرمان پاشنه آشیل اقتصاد را انرژی دانست و بیان کرد: در کشور ۸۶ میلیارد دلار یارانه انرژی داده می شود و سوءمدیریت ها در چارچوب یارانه انرژی، پوشیده می شود. سیدمهدی طبیب زاده صبح امروز ۲۹ مهرماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان به بررسی توسعه انرژی خورشیدی در استان پرداخت و گفت: آینده انرژی مبتنی بر سوخت های فسیلی در استان کرمان مبهم است لذا در آینده امکان تامین گاز در استان با مشکل مواجه خواهد بود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی استان کرمان پاشنه آشیل اقتصاد را انرژی دانست و بیان کرد: در کشور ۸۶ میلیارد دلار یارانه انرژی داده می شود و سوءمدیریت ها در چارچوب یارانه انرژی، پوشیده می شود.
سیدمهدی طبیب زاده صبح امروز ۲۹ مهرماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان به بررسی توسعه انرژی خورشیدی در استان پرداخت و گفت: آینده انرژی مبتنی بر سوخت های فسیلی در استان کرمان مبهم است لذا در آینده امکان تامین گاز در استان با مشکل مواجه خواهد بود.
وی با توجه به اینکه برق استان از طریق نیروگاه های سیکل ترکیبی تامین می شود، تاکید کرد: اگر نتوانیم زیرساخت های خود را از مسیر مناسب تامین کنیم، این استان در حال توسعه با مشکل مواجه می شود.
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان پاشنه آشیل اقتصاد را انرژی دانست و بیان کرد: در کشور ۸۶ میلیارد دلار یارانه انرژی داده می شود و سوءمدیریت ها در چارچوب یارانه انرژی، پوشیده می شود و اگر این یارانه انرژی نبود معلوم نبود که بر سر بنگاه های اقتصادی بزرگ ما چه می آمد.
وی عنوان کرد: باوجود ظرفیت های بسیار زیاد استان کرمان در بحث انرژی خورشیدی اما ظرفیت تولید استان ۶۳ مگاوات است.
طبیب زاده درصد بالایی از انرژی ها در دنیا را بر پایه انرژی خورشیدی دانست و بیان کرد: تولید ۲۰۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی را در استان به زودی کلید می زنیم و ظرف چهار سال آینده در کرمان به بهره برداری خواهند رسید.
وی افزود: تولید ۱۰ هزار مگاوات انرژی خورشیدی در دستور کار وزیر نیرو است و تحقق آن در استان کرمان امکان پذیر است.
وی خاطرنشان کرد: لیست طرح های فعال و نیمه تمام در استان تهیه شده تا در سال جهش تولید واحدهای نیمه فعال را فعال کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معایب ارتباط دادن اعتراض ها به خارج چیست؟

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)