کد خبر: ۴۲۷۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نشانه‌های پیک ششم کرونا در حال بروز است
استاندار کرمان گفت: در کشور نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش تجمیعی حکایت از افزایش مراجعین سرپایی کرونا و در تهران آمار بستری‌ها دارد و همه نشانه‌هایی از این است که پیک ششم دارد بروز می‌کند که در این رابطه هشدار داده بودند.

استاندار کرمان گفت: در کشور نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش تجمیعی حکایت از افزایش مراجعین سرپایی کرونا و در تهران آمار بستری‌ها دارد و همه نشانه‌هایی از این است که پیک ششم دارد بروز می‌کند که در این رابطه هشدار داده بودند.
علی زینی وند ظهر امروز اول آبان ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: در کشور نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش تجمیعی حکایت از افزایش مراجعین سرپایی کرونا و در تهران آمار بستری‌ها دارد و همه نشانه‌هایی از این است که پیک ششم دارد بروز می‌کند که در این رابطه هشدار داده بودند.
وی افزود: گشایش‌هایی در فعالیت مدارس و اصناف صورت گرفته و کرمان جزو استان‌های ضعیف در رعایت پروتکل هاست لذا خواهش می‌کنیم مردم جدی بگیرند و پروتکل‌ها را رعایت کنند.
زینی وند تصریح کرد: اکنون اولویت‌های اصلی رعایت پروتکل‌ها و واکسیناسیون کرونا است و باید ستاد‌های شهرستانی فعال باشند؛ در برخی شهرستان‌ها آمار واکسیناسیون پایین است.
استاندار کرمان بیان کرد: همه مسئولان، فرمانداران و ائمه جمعه باید همکاری و مردم را به تزریق واکسن تشویق کنند و در ادارات و اصناف که دارد واکسن اجباری می‌شود، باید لیست از همه نیرو‌ها وجود داشته باشد تا سطح واکسیناسیون قابل رصد باشد.
وی در ادامه افزود: واکسیناسیون اتباع خارجی نسبت به ساکنان در استان باید افزایش یابد و حتی اتباع غیرمجاز نیز باید واکسینه شوند، چون در معرض بیماری قرار می‌گیرند.
زینی وند تصریح کرد: منتظر ابلاغ رسمی طرح هوشمند جدید هستیم که مبنای اقدامات ما در ستاد استانی کرونا خواهد بود که مفصل است و همه جوانب در آن دیده شده است.
استاندار کرمان در این جلسه با تسلیت درگذشت دو نفر از خیران استان کرمان در هفته گذشته بیان کرد: دکترارجمند از مفاخر پزشکی کرمان و منشاء خدمات و خیرات بسیری در استان کرمان و کشور بود و آقای زنگی آبادی از خیران خوب استان بود که اقدامات مناسبی در حوزه آموزش و پرورش، مدرسه سازی و ... انجام داده است.

رعایت پروتکل‌ها در کرمان ضعیف است
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: رعایت پروتکل ها در استان کرمان حدود ۴۳ درصد و لازم است توجه ویژه ای به این مسئله بشود و با توجه به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کشور و روند صعودی یا توقف شیب نزولی وجود دارد، باید این وضعیت را مدیریت و موارد بهداشتی را رعایت کرد.
حمیدرضا رشیدی نژاد ظهر امروز اول آبان ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: روند بیماری کرونا در استان کرمان رو به نزول است اما شیب نزولی خیلی کند است و در واقع می توان گفت تقریبا وضعیت ثابت است و روند بستری ها و سرپایی ها ثابت مانده و شیب نزولی قابل توجهی نداشته ایم.
وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمان ضعیف است و به خوبی اصول بهداشتی رعایت نمی شود.
رشیدی نژاد تصریح کرد: رعایت پروتکل ها در استان کرمان حدود ۴۳ درصد و لازم است توجه ویژه ای به این مسئله بشود و با توجه به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کشور و روند صعودی یا توقف شیب نزولی وجود دارد، باید این وضعیت را مدیریت و موارد بهداشتی را رعایت کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: مدیریت شرایط، بستگی به رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون دارد. ضمن اینکه به صورت هفتگی سه تا چهار درصد به جمعیت واکسن نوبت اول و دوم در استان اضافه می شود.
وی با اشاره به اینکه مرگ و میر بیماران کرونایی در هفته گذشته در استان کرمان نسبت به هفته قبل از آن کاهش یافته، افزود: برخی از شهر از وضعیت کمرنگ بودن خارج شده اند و تعداد شهرهای قرمز کرونایی در کشور بیشتر شده است.
رشیدی نژاد در ادامه بیان کرد: تاکنون نزدیک به یک میلیون ۸۴۰ هزار نفر در استان کرمان دوز اول و قریب به ۹۸۰ هزار دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و در کل استان ۷۲ درصد نوبت اول و نزدیک به ۳۳ درصد نوبت دوم واکسیناسیون انجام شده است.
وی تصریح کرد: میزان واکسیناسیون در استان متفاوت و در شرق استان آمار کمتر است و بعضا به شرایط اقلیمی و فرهنگی هر منطقه برمی گردد که از روسای دانشگاه ها و ائمه جمعه درخواست کرده ایم برای ترغیب مردم به واکسیناسیون اقدام کنند.
محمدصادق بصیری جانشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان نیز در این جلسه با گرامیداشت هفته بیمه سلامت و خدمات این اداره کل در استان اظهار کرد: بیش از ۶۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت استان کرمان هستند و با حذف دفترچه بیمه، وضعیت خدمت رسانی بهتر شده و ساکنان روستا و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت بیمه رایگان دارند.
وی با اشاره به وضعیت کرونایی شهرستان های استان کرمان افزود: در حال حاضر شهرستان قرمز نداریم؛ رفسنجان، زرند، سیرجان، کرمان و شهربابک در وضعیت نارنجی، ۱۱ شهرستان زرد و شهرستان های رودبار جنوب، ریگان، فاریاب، فهرج، قلعه گنج، کهنوج و کوهبنان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)