کد خبر: ۴۲۷۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نشانه‌های پیک ششم کرونا در حال بروز است
استاندار کرمان گفت: در کشور نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش تجمیعی حکایت از افزایش مراجعین سرپایی کرونا و در تهران آمار بستری‌ها دارد و همه نشانه‌هایی از این است که پیک ششم دارد بروز می‌کند که در این رابطه هشدار داده بودند.

استاندار کرمان گفت: در کشور نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش تجمیعی حکایت از افزایش مراجعین سرپایی کرونا و در تهران آمار بستری‌ها دارد و همه نشانه‌هایی از این است که پیک ششم دارد بروز می‌کند که در این رابطه هشدار داده بودند.
علی زینی وند ظهر امروز اول آبان ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: در کشور نگرانی‌هایی وجود دارد و گزارش تجمیعی حکایت از افزایش مراجعین سرپایی کرونا و در تهران آمار بستری‌ها دارد و همه نشانه‌هایی از این است که پیک ششم دارد بروز می‌کند که در این رابطه هشدار داده بودند.
وی افزود: گشایش‌هایی در فعالیت مدارس و اصناف صورت گرفته و کرمان جزو استان‌های ضعیف در رعایت پروتکل هاست لذا خواهش می‌کنیم مردم جدی بگیرند و پروتکل‌ها را رعایت کنند.
زینی وند تصریح کرد: اکنون اولویت‌های اصلی رعایت پروتکل‌ها و واکسیناسیون کرونا است و باید ستاد‌های شهرستانی فعال باشند؛ در برخی شهرستان‌ها آمار واکسیناسیون پایین است.
استاندار کرمان بیان کرد: همه مسئولان، فرمانداران و ائمه جمعه باید همکاری و مردم را به تزریق واکسن تشویق کنند و در ادارات و اصناف که دارد واکسن اجباری می‌شود، باید لیست از همه نیرو‌ها وجود داشته باشد تا سطح واکسیناسیون قابل رصد باشد.
وی در ادامه افزود: واکسیناسیون اتباع خارجی نسبت به ساکنان در استان باید افزایش یابد و حتی اتباع غیرمجاز نیز باید واکسینه شوند، چون در معرض بیماری قرار می‌گیرند.
زینی وند تصریح کرد: منتظر ابلاغ رسمی طرح هوشمند جدید هستیم که مبنای اقدامات ما در ستاد استانی کرونا خواهد بود که مفصل است و همه جوانب در آن دیده شده است.
استاندار کرمان در این جلسه با تسلیت درگذشت دو نفر از خیران استان کرمان در هفته گذشته بیان کرد: دکترارجمند از مفاخر پزشکی کرمان و منشاء خدمات و خیرات بسیری در استان کرمان و کشور بود و آقای زنگی آبادی از خیران خوب استان بود که اقدامات مناسبی در حوزه آموزش و پرورش، مدرسه سازی و ... انجام داده است.

رعایت پروتکل‌ها در کرمان ضعیف است
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: رعایت پروتکل ها در استان کرمان حدود ۴۳ درصد و لازم است توجه ویژه ای به این مسئله بشود و با توجه به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کشور و روند صعودی یا توقف شیب نزولی وجود دارد، باید این وضعیت را مدیریت و موارد بهداشتی را رعایت کرد.
حمیدرضا رشیدی نژاد ظهر امروز اول آبان ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: روند بیماری کرونا در استان کرمان رو به نزول است اما شیب نزولی خیلی کند است و در واقع می توان گفت تقریبا وضعیت ثابت است و روند بستری ها و سرپایی ها ثابت مانده و شیب نزولی قابل توجهی نداشته ایم.
وی افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمان ضعیف است و به خوبی اصول بهداشتی رعایت نمی شود.
رشیدی نژاد تصریح کرد: رعایت پروتکل ها در استان کرمان حدود ۴۳ درصد و لازم است توجه ویژه ای به این مسئله بشود و با توجه به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کشور و روند صعودی یا توقف شیب نزولی وجود دارد، باید این وضعیت را مدیریت و موارد بهداشتی را رعایت کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: مدیریت شرایط، بستگی به رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون دارد. ضمن اینکه به صورت هفتگی سه تا چهار درصد به جمعیت واکسن نوبت اول و دوم در استان اضافه می شود.
وی با اشاره به اینکه مرگ و میر بیماران کرونایی در هفته گذشته در استان کرمان نسبت به هفته قبل از آن کاهش یافته، افزود: برخی از شهر از وضعیت کمرنگ بودن خارج شده اند و تعداد شهرهای قرمز کرونایی در کشور بیشتر شده است.
رشیدی نژاد در ادامه بیان کرد: تاکنون نزدیک به یک میلیون ۸۴۰ هزار نفر در استان کرمان دوز اول و قریب به ۹۸۰ هزار دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و در کل استان ۷۲ درصد نوبت اول و نزدیک به ۳۳ درصد نوبت دوم واکسیناسیون انجام شده است.
وی تصریح کرد: میزان واکسیناسیون در استان متفاوت و در شرق استان آمار کمتر است و بعضا به شرایط اقلیمی و فرهنگی هر منطقه برمی گردد که از روسای دانشگاه ها و ائمه جمعه درخواست کرده ایم برای ترغیب مردم به واکسیناسیون اقدام کنند.
محمدصادق بصیری جانشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان نیز در این جلسه با گرامیداشت هفته بیمه سلامت و خدمات این اداره کل در استان اظهار کرد: بیش از ۶۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت استان کرمان هستند و با حذف دفترچه بیمه، وضعیت خدمت رسانی بهتر شده و ساکنان روستا و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت بیمه رایگان دارند.
وی با اشاره به وضعیت کرونایی شهرستان های استان کرمان افزود: در حال حاضر شهرستان قرمز نداریم؛ رفسنجان، زرند، سیرجان، کرمان و شهربابک در وضعیت نارنجی، ۱۱ شهرستان زرد و شهرستان های رودبار جنوب، ریگان، فاریاب، فهرج، قلعه گنج، کهنوج و کوهبنان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)