کد خبر: ۴۲۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
شماری از کارکنان قراردادی آبفا استان کرمان روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری خواهان جلوگیری از تغییر وضعیت استخدامی و کاری خود و انتقال به بخش خصوصی و پیمانکاری شدند. این افراد که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد شد خود را نیروهای قراردادی (کارگری قراردادی) بخش آبفاروستایی سابق خواندند و گفتند که پس از ادغام با آبفا شهری دچار مشکلاتی شده اند و شرکت آب و فاضلاب استان قصد دارد ادامه وضعیت استخدامی و کاری آنان را از طریق برون سپاری به بخش های خصوصی پیمانکاری تغییر وضعیت دهد.

خبرگزاری ایرنا نوشت: شماری از کارکنان قراردادی آبفا استان کرمان روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری خواهان جلوگیری از تغییر وضعیت استخدامی و کاری خود و انتقال به بخش خصوصی و پیمانکاری شدند.
این افراد که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد شد خود را نیروهای قراردادی (کارگری قراردادی) بخش آبفاروستایی سابق خواندند و گفتند که پس از ادغام با آبفا شهری دچار مشکلاتی شده اند و شرکت آب و فاضلاب استان قصد دارد ادامه وضعیت استخدامی و کاری آنان را از طریق برون سپاری به بخش های خصوصی پیمانکاری تغییر وضعیت دهد.
این افراد که برخی از آنان می گفتند در آستانه بازنشستگی قرار دارند در گفت وگو با ایرنا اصلی ترین مطالبه خود را جلوگیری از انتقالشان به شرکت های پیمانکاری و ادامه فعالیت تا زمان بازنشستگی در زیرمجموعه شرکت آب و فاضلاب استان کرمان خواندند.
محمد مصدق یکی از تجمع کنندگان گفت: ما جزو نیروهایی هستیم که بعد از ادغام جهاد سازندگی و از ابتدای تشکیل شرکت آب و فاضلاب روستایی در مجموعه فعالیت داشته ایم اما سال گذشته آب و فاضلاب روستایی و آب و فاضلاب شهری ادغام شدند و اکنون مسئولان می خواهند ما را از بدنه آب و فاضلاب جدا و کارها را برون سپاری کنند.
وی تصریح کرد: این در حالی است که در سراسر کشور همکاران در حال تغییر وضعیت و ارتقای شغلی هستند اما مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان در حال حاضر تصمیم دارد نیروهایی از قبیل ما را به بخش خصوصی منتقل کند.
یکی دیگر از این افراد که خود را گروهی معرفی کرد نیز اظهارداشت: برخی از نیروها ۲۰ سال به بالا سابقه فعالیت دارند و درصورت جدا شدن از بدنه شرکت آبفا دچار مشکلات دیگری از جمله کاهش مزایا و حقوق خواهیم شد.
علی ابراهیمی یکی دیگر از این افراد نیز با نشان دادن پرونده ایثارگری خود به خبرنگار ایرنا مدعی شد: افرادی از بین ما هستند که پرونده ایثارگری دارند اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان اظهار می دارند شرایط ایثارگری به آنان تعلق نمی گیرد.
احمد ملک آبادی شهروند دیگری که می گوید ۲۸ سال سابقه فعالیت در آب و فاضلاب روستایی کرمان دارد اظهارداشت: از نظر ما اینکه فعالیت ما به شرکت خصوصی برون سپاری شود بی عدالتی است.
وی همچنین مدعی شد که دستمزد و مزایای کارکنان بخش آبفا شهری بیشتر از کارکنانی است که قبلا در آبفا روستایی کار می کرده اند.
این افراد در بیلبوردی خطاب به استاندار کرمان نوشته بودند: اکنون که در سراسر کشور به دستور رئیس جمهوری محترم در وزارتخانه ها، ادارات و شرکت های تابعه به علت حذف شرکت های صوری تمامی پرسنل آنها در حال تبدیل شدن به وضعیت دائم و رسمی هستند ولی آب و فاضلاب استان شریف کریمان قصد تبدیل وضعیت رو به عقب از قرارداد مستقیم را به قرارداد حجمی شرکتی دارد، خواهشمند است نگذارید حق و حقوق کارگران ۲۰ تا ۲۹ سال سابقه خدمتی ضایع شود.
خبرنگار ایرنا برای اطلاع از کم و کیف موضوع، جزییات قرارداد و نوع فعالیت، شرایط کاری آنان، شرایط شرکت آبفا و نیز دریافت پاسخ مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با محمد طاهری مدیرعامل این شرکت تماس تلفنی برقرار کرد تا توضیحات وی را کسب کند که وی تاکید داشت به صورت تلفنی مصاحبه نمی کند. طاهری البته اعلام کرد که روز چهارشنبه هفته جاری به صورت حضوری پاسخگوی خبرنگار ایرنا برای انجام مصاحبه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)