کد خبر: ۴۲۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
شماری از کارکنان قراردادی آبفا استان کرمان روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری خواهان جلوگیری از تغییر وضعیت استخدامی و کاری خود و انتقال به بخش خصوصی و پیمانکاری شدند. این افراد که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد شد خود را نیروهای قراردادی (کارگری قراردادی) بخش آبفاروستایی سابق خواندند و گفتند که پس از ادغام با آبفا شهری دچار مشکلاتی شده اند و شرکت آب و فاضلاب استان قصد دارد ادامه وضعیت استخدامی و کاری آنان را از طریق برون سپاری به بخش های خصوصی پیمانکاری تغییر وضعیت دهد.

خبرگزاری ایرنا نوشت: شماری از کارکنان قراردادی آبفا استان کرمان روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری خواهان جلوگیری از تغییر وضعیت استخدامی و کاری خود و انتقال به بخش خصوصی و پیمانکاری شدند.
این افراد که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد شد خود را نیروهای قراردادی (کارگری قراردادی) بخش آبفاروستایی سابق خواندند و گفتند که پس از ادغام با آبفا شهری دچار مشکلاتی شده اند و شرکت آب و فاضلاب استان قصد دارد ادامه وضعیت استخدامی و کاری آنان را از طریق برون سپاری به بخش های خصوصی پیمانکاری تغییر وضعیت دهد.
این افراد که برخی از آنان می گفتند در آستانه بازنشستگی قرار دارند در گفت وگو با ایرنا اصلی ترین مطالبه خود را جلوگیری از انتقالشان به شرکت های پیمانکاری و ادامه فعالیت تا زمان بازنشستگی در زیرمجموعه شرکت آب و فاضلاب استان کرمان خواندند.
محمد مصدق یکی از تجمع کنندگان گفت: ما جزو نیروهایی هستیم که بعد از ادغام جهاد سازندگی و از ابتدای تشکیل شرکت آب و فاضلاب روستایی در مجموعه فعالیت داشته ایم اما سال گذشته آب و فاضلاب روستایی و آب و فاضلاب شهری ادغام شدند و اکنون مسئولان می خواهند ما را از بدنه آب و فاضلاب جدا و کارها را برون سپاری کنند.
وی تصریح کرد: این در حالی است که در سراسر کشور همکاران در حال تغییر وضعیت و ارتقای شغلی هستند اما مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان در حال حاضر تصمیم دارد نیروهایی از قبیل ما را به بخش خصوصی منتقل کند.
یکی دیگر از این افراد که خود را گروهی معرفی کرد نیز اظهارداشت: برخی از نیروها ۲۰ سال به بالا سابقه فعالیت دارند و درصورت جدا شدن از بدنه شرکت آبفا دچار مشکلات دیگری از جمله کاهش مزایا و حقوق خواهیم شد.
علی ابراهیمی یکی دیگر از این افراد نیز با نشان دادن پرونده ایثارگری خود به خبرنگار ایرنا مدعی شد: افرادی از بین ما هستند که پرونده ایثارگری دارند اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان اظهار می دارند شرایط ایثارگری به آنان تعلق نمی گیرد.
احمد ملک آبادی شهروند دیگری که می گوید ۲۸ سال سابقه فعالیت در آب و فاضلاب روستایی کرمان دارد اظهارداشت: از نظر ما اینکه فعالیت ما به شرکت خصوصی برون سپاری شود بی عدالتی است.
وی همچنین مدعی شد که دستمزد و مزایای کارکنان بخش آبفا شهری بیشتر از کارکنانی است که قبلا در آبفا روستایی کار می کرده اند.
این افراد در بیلبوردی خطاب به استاندار کرمان نوشته بودند: اکنون که در سراسر کشور به دستور رئیس جمهوری محترم در وزارتخانه ها، ادارات و شرکت های تابعه به علت حذف شرکت های صوری تمامی پرسنل آنها در حال تبدیل شدن به وضعیت دائم و رسمی هستند ولی آب و فاضلاب استان شریف کریمان قصد تبدیل وضعیت رو به عقب از قرارداد مستقیم را به قرارداد حجمی شرکتی دارد، خواهشمند است نگذارید حق و حقوق کارگران ۲۰ تا ۲۹ سال سابقه خدمتی ضایع شود.
خبرنگار ایرنا برای اطلاع از کم و کیف موضوع، جزییات قرارداد و نوع فعالیت، شرایط کاری آنان، شرایط شرکت آبفا و نیز دریافت پاسخ مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با محمد طاهری مدیرعامل این شرکت تماس تلفنی برقرار کرد تا توضیحات وی را کسب کند که وی تاکید داشت به صورت تلفنی مصاحبه نمی کند. طاهری البته اعلام کرد که روز چهارشنبه هفته جاری به صورت حضوری پاسخگوی خبرنگار ایرنا برای انجام مصاحبه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)