کد خبر: ۴۲۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان: هیچ مسامحه‌ای با واحد‌هایی که از منابع مالی سوءاستفاده می‌کنند، نداریم
استاندار کرمان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است. علی زینی وند ظهر امروز سوم آبان ماه در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کرمان درباره تاثیر آمدن منابع مالی شرکت‌های بزرگ در رشد منابع بانک‌های استان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

استاندار کرمان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
علی زینی وند ظهر امروز سوم آبان ماه در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کرمان درباره تاثیر آمدن منابع مالی شرکت‌های بزرگ در رشد منابع بانک‌های استان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی ادامه داد: این رقم نسبت به درآمد‌های این شرکت‌ها ناچیز است، اما برای رشد منابع استان قابل قبول بوده و باید این رشد ادامه یابد و در استان کرمان نباید مشکل منابع مالی وجود داشته باشد.
استاندار کرمان با بیان اینکه باید خدمات بانک‌ها دیده شود، اظهار کرد: بار اصلی تامین مالی استان و کشور بر دوش بانک هاست و اگر بانک‌ها در این دوران تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، کمک نکرده بودند، اقتصاد کشور و استان‌ها فلج می‌شد.
وی مدیریت منابع بانک‌ها را الزامی دانست و در ادامه بر لزوم تعیین نقش بانک‌ها در تامین مالی استان تاکید کرد و افزود: عدالت توزیعی در منابع مالی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان در بانک‌های کرمان مهم است.
زینی وند بیان کرد: با توجه به شرایط کشور، همه منابعی که باید، از طریق ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن و ... به استان پرداخت نمی‌شود و ما نمی‌توانیم مطالبه گری کنیم، زیرا کشور باید اداره شود، اما راهکار‌هایی برای بهرمندی از این منابع باید به کار ببریم که یکی از این ابزار بانک هاست.
وی با اشاره به تعهد استان در ایجاد اشتغال در سال جاری عنوان کرد: بانک‌ها یک فاز برای دادن تسهیلات به مشاغل خرد و کوچک و متوسط (SME) باز کنند تا مشکل اشتغال استان حل شود.
استاندار کرمان بیان کرد: منابعی که در کرمان تامین می‌شود، استان ظرفیت جذب و بازدهی آن را دارد، چرا باید منابع از استان خارج شود؟ بانک‌های خصوصی کمتر از بانک‌های دولتی نیستند و ما باید آن‌ها را مورد رصد قرار دهیم و برای رصد آن‌ها ابزار حاکمیتی داریم.
وی با بیان این مطلب که بانک‌ها در زمینه اعتبارات کرونا هر میزان می‌توانند به واحد‌های آسیب دیده کمک کنند، گفت: باتوجه به ظرفیت‌ها و منابعی که در استان وجود دارد شایسته استان کرمان نیست که در آن بیکار وجود داشته باشد.
زینی وند در پایان خاطرنشان کرد: هیچ مسامحه‌ای با واحد‌هایی که از منابع مالی سوءاستفاده می‌کنند، نداریم.
الله داد محمدی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته متوسط مصارف و منابع سیستم بانکی کشور ۸۰ درصد و استان کرمان ۶۰ درصد بوده و در سه ماهه اول امسال میزان مصارف و منابع استان ۵۵.۳ درصد است.
وی اظهار کرد: ۹۰ درصد منابع و مصارف استان از طریق ۱۰ بانک انجام می‌شود که ۷۰ درصد منابع را در اختیار دارند.
محمدی با بیان اینکه در ابتدای سال، کرمان در زمینه رشد منابع بعد از تهران در جایگاه دوم کشوری قرار گرفت و در ادامه با انتقاد از اظهارنظر‌ها مبنی بر اینکه بانک‌ها مصوبات را اجرا نمی‌کنند، تصریح کرد: نباید همه مشکلات را به گردن بانک‌ها بیندازید.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان درباره تسهیلات کرونایی نیز بیان کرد: تاکنون حدود ۶۰ درصد از تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.
حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه از امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال خبر داد و گفت: بانک‌های خصوصی محلی برای خروج منابع از استان شده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)