کد خبر: ۴۲۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان: هیچ مسامحه‌ای با واحد‌هایی که از منابع مالی سوءاستفاده می‌کنند، نداریم
استاندار کرمان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است. علی زینی وند ظهر امروز سوم آبان ماه در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کرمان درباره تاثیر آمدن منابع مالی شرکت‌های بزرگ در رشد منابع بانک‌های استان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

استاندار کرمان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال از منابع مالی شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
علی زینی وند ظهر امروز سوم آبان ماه در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کرمان درباره تاثیر آمدن منابع مالی شرکت‌های بزرگ در رشد منابع بانک‌های استان گفت: در سال ۹۸ حدود ۴۵ هزار میلیارد ریال شرکت‌های بزرگ به بانک‌های استان منتقل شده که اکنون طبق اعلام شورای بانک‌های استان به ۱۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی ادامه داد: این رقم نسبت به درآمد‌های این شرکت‌ها ناچیز است، اما برای رشد منابع استان قابل قبول بوده و باید این رشد ادامه یابد و در استان کرمان نباید مشکل منابع مالی وجود داشته باشد.
استاندار کرمان با بیان اینکه باید خدمات بانک‌ها دیده شود، اظهار کرد: بار اصلی تامین مالی استان و کشور بر دوش بانک هاست و اگر بانک‌ها در این دوران تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، کمک نکرده بودند، اقتصاد کشور و استان‌ها فلج می‌شد.
وی مدیریت منابع بانک‌ها را الزامی دانست و در ادامه بر لزوم تعیین نقش بانک‌ها در تامین مالی استان تاکید کرد و افزود: عدالت توزیعی در منابع مالی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان در بانک‌های کرمان مهم است.
زینی وند بیان کرد: با توجه به شرایط کشور، همه منابعی که باید، از طریق ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن و ... به استان پرداخت نمی‌شود و ما نمی‌توانیم مطالبه گری کنیم، زیرا کشور باید اداره شود، اما راهکار‌هایی برای بهرمندی از این منابع باید به کار ببریم که یکی از این ابزار بانک هاست.
وی با اشاره به تعهد استان در ایجاد اشتغال در سال جاری عنوان کرد: بانک‌ها یک فاز برای دادن تسهیلات به مشاغل خرد و کوچک و متوسط (SME) باز کنند تا مشکل اشتغال استان حل شود.
استاندار کرمان بیان کرد: منابعی که در کرمان تامین می‌شود، استان ظرفیت جذب و بازدهی آن را دارد، چرا باید منابع از استان خارج شود؟ بانک‌های خصوصی کمتر از بانک‌های دولتی نیستند و ما باید آن‌ها را مورد رصد قرار دهیم و برای رصد آن‌ها ابزار حاکمیتی داریم.
وی با بیان این مطلب که بانک‌ها در زمینه اعتبارات کرونا هر میزان می‌توانند به واحد‌های آسیب دیده کمک کنند، گفت: باتوجه به ظرفیت‌ها و منابعی که در استان وجود دارد شایسته استان کرمان نیست که در آن بیکار وجود داشته باشد.
زینی وند در پایان خاطرنشان کرد: هیچ مسامحه‌ای با واحد‌هایی که از منابع مالی سوءاستفاده می‌کنند، نداریم.
الله داد محمدی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته متوسط مصارف و منابع سیستم بانکی کشور ۸۰ درصد و استان کرمان ۶۰ درصد بوده و در سه ماهه اول امسال میزان مصارف و منابع استان ۵۵.۳ درصد است.
وی اظهار کرد: ۹۰ درصد منابع و مصارف استان از طریق ۱۰ بانک انجام می‌شود که ۷۰ درصد منابع را در اختیار دارند.
محمدی با بیان اینکه در ابتدای سال، کرمان در زمینه رشد منابع بعد از تهران در جایگاه دوم کشوری قرار گرفت و در ادامه با انتقاد از اظهارنظر‌ها مبنی بر اینکه بانک‌ها مصوبات را اجرا نمی‌کنند، تصریح کرد: نباید همه مشکلات را به گردن بانک‌ها بیندازید.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان درباره تسهیلات کرونایی نیز بیان کرد: تاکنون حدود ۶۰ درصد از تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.
حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه از امهال وام‌های گردشگری تا پایان سال خبر داد و گفت: بانک‌های خصوصی محلی برای خروج منابع از استان شده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

آذری جهرمی: این مسیر تعامل با فضای مجازی قطعا غلط است، آزموده را آزمودن خطاست

بیانیه‌ وزارت اطلاعات در خصوص ناآرامی‌های اخیر کشور با ارائه آماری از بازداشت‌ها

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

مولوی عبدالحمید خواستار آرامش در جامعه شد

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)