کد خبر: ۴۲۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
 سایت رجانیوز وابسته به تیم رسانه ای نزدیک به داماد رئیس دولت، در یادداشتی به نقد «وسط کاری» در جمهوری اسلامی پرداخته است. او این افراد را «فاقد هویت مستقل» می داند که در «دورانی که دیگران به افراط و تندروی متهم می‌شوند، بدو بدو بیایند، وسط را بگیرند و جایزه عقلانیت و انصاف را ببرند.» آنها «وسط کار» را متهم می کنند به اینکه سعی می کند «شوی میانه روی» بگیرد و یا از رقیب خود «تقلید» کرده و « لباس و قیافه‌اش را تغییر» دهد. کنایه آنها به قالیباف است که در سالهای اخیر برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری با تغییر کت و شلوار لباس و ریش خود را تغییر داد و جریان نزدیک به سعید جلیلی معتقدند که او در حال تقلید از وی است.

 سایت رجانیوز وابسته به تیم رسانه ای نزدیک به داماد رئیس دولت، در یادداشتی به نقد «وسط کاری» در جمهوری اسلامی پرداخته است. او این افراد را «فاقد هویت مستقل» می داند که در «دورانی که دیگران به افراط و تندروی متهم می‌شوند، بدو بدو بیایند، وسط را بگیرند و جایزه عقلانیت و انصاف را ببرند.»

آنها «وسط کار» را متهم می کنند به اینکه سعی می کند «شوی میانه روی» بگیرد و یا از رقیب خود «تقلید» کرده و « لباس و قیافه‌اش را تغییر» دهد. کنایه آنها به قالیباف است که در سالهای اخیر برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری با تغییر کت و شلوار لباس و ریش خود را تغییر داد و جریان نزدیک به سعید جلیلی معتقدند که او در حال تقلید از وی است.

رجانیوز البته به او هشدار می دهد تا زمانی که نسخه «اورجینال میانه روی» وجود دارد کسی به او نگاهی نمی کند. منظور این سایت از این عبارت حسن روحانی و علی لاریجانی است و به قالیباف می گویند تازمانی که آنها هستند شما نمی توانی به عنوان نیروی معتدل شناخته شوی. این البته پرده برداری از پروژه قالیباف نیز هست. کسی که با برنامه ریزی خاص در ماه آخر از حضور در رقابت انتخابات 1400 کنار گذاشته شد و حالا ظاهرا قصد دارد با ژست میانه روی جریانی میانه را در سیاست ایران پیگیری کند. جریانی که با دولت رئیسی و بعضی از اطرافیانش که افراطی هستند فاصله گذاری کرده باشد.

سایت نزدیک به داماد ابراهیم رئیسی می نویسد: «هزینه‌ها را افراطی‌ها می‌دهند و کاپ اخلاق را وسط‌کار می‌برد. اما صد حیف که چون بی‌هویت و کم‌مایه است بلد نیست از موفقیت‌هایش لذت ببرد. همین است که وسط‌کار غالبا شغلش را دوست ندارد و به فکر صندلی دیگر است.»

اما مهمترین بخشی که می توان کشف رمز کرد که مخاطب سایت نزدیک به دولت کیست، جایی است که موضوع را به داماد زاکانی می کشد و می گوید آنها در گذشته «خفه شده بودند»: «بر این کشور زمانه‌ای گذشته که اعضای خانواده وسط‌کارها با حکم رسمی آنان سر کار بوده‌اند و هر نقد و مخالفتی با توجیه شرایط حساس کنونی خفه شده است. اما این سال‌ها افراطی‌ها هزینه داده‌اند، دادگاه و زندان رفته‌اند و حالا بلوغ‌شان به حدی رسیده که خودشان حکم مشاوره داماد شهردار را محکوم و لغو می‌کنند. این برای افراطی‌ها شیرین است اما وسط‌کار درکی از این حلاوت ندارد. وسط‌کار همیشه به میانگین‌گیری خوش است و تنها از همان لذت می‌برد.»

کد رجانیوز، به اعضای خانواده به قالیباف بر می گردد چرا که قالیباف همسرش را با حکم رسمی در شهرداری به کار گرفته بود. مهمتر از آن اینکه سایت نزدیک به داماد رئیس دولت، برای یادداشت خود از تصویر صندلی خالی رئیس مجلس استفاده کرده است.

گفتنی است اخیرا قالیباف در توئیتی به دنبال حمله رجانیوز به دو تن از مراجع با تاکید بر اهمیت نقش مراجع نوشته بود: دلسوزان انقلاب باید ملاحظه داشته باشند مواضع آنها باعث خدشه به جایگاه رفیع مرجعیت معزز نشود. و این می تواند یکی از دلایل عصبانیت و عدم تحمل تیم افراطی نزدیک به دولت باشد.

بی شک قالیباف بازنده بزرگ این انتخابات و انتخابات های گذشته بود. او اما این بار ظاهرا قصد دارد با لباس اعتدالگرایی در مقابل تفکر کسانی چون رجانیوز به صحنه بیاید. بازی کهنه ای که دیگر کسی آن را باور نمی کند. واقعیت این است که همه آنها را باید در یک غالب ارزیابی کرد و اختلافات بیشتر بر سر تصاحب غنائم و فرار از پاسخگویی است تا دغدغه مطالبات ملت.

این میان تیم زاکانی اما قطعا در آینده نزدیک انتقام خود را از تیم قالیباف خواهد گرفت. اگرچه بخش مهمی از نیروهای قالیباف بار دیگر در شهرداری سمت هایی را دریافت کردند. خصوصا تیم رسانه ای قالیباف (از همشهری تا روابط عمومی شهرداری) توسط زاکانی در اختیار تیم قالیباف قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

آذری جهرمی: این مسیر تعامل با فضای مجازی قطعا غلط است، آزموده را آزمودن خطاست

بیانیه‌ وزارت اطلاعات در خصوص ناآرامی‌های اخیر کشور با ارائه آماری از بازداشت‌ها

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

مولوی عبدالحمید خواستار آرامش در جامعه شد

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)