کد خبر: ۴۲۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
 سایت رجانیوز وابسته به تیم رسانه ای نزدیک به داماد رئیس دولت، در یادداشتی به نقد «وسط کاری» در جمهوری اسلامی پرداخته است. او این افراد را «فاقد هویت مستقل» می داند که در «دورانی که دیگران به افراط و تندروی متهم می‌شوند، بدو بدو بیایند، وسط را بگیرند و جایزه عقلانیت و انصاف را ببرند.» آنها «وسط کار» را متهم می کنند به اینکه سعی می کند «شوی میانه روی» بگیرد و یا از رقیب خود «تقلید» کرده و « لباس و قیافه‌اش را تغییر» دهد. کنایه آنها به قالیباف است که در سالهای اخیر برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری با تغییر کت و شلوار لباس و ریش خود را تغییر داد و جریان نزدیک به سعید جلیلی معتقدند که او در حال تقلید از وی است.

 سایت رجانیوز وابسته به تیم رسانه ای نزدیک به داماد رئیس دولت، در یادداشتی به نقد «وسط کاری» در جمهوری اسلامی پرداخته است. او این افراد را «فاقد هویت مستقل» می داند که در «دورانی که دیگران به افراط و تندروی متهم می‌شوند، بدو بدو بیایند، وسط را بگیرند و جایزه عقلانیت و انصاف را ببرند.»

آنها «وسط کار» را متهم می کنند به اینکه سعی می کند «شوی میانه روی» بگیرد و یا از رقیب خود «تقلید» کرده و « لباس و قیافه‌اش را تغییر» دهد. کنایه آنها به قالیباف است که در سالهای اخیر برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری با تغییر کت و شلوار لباس و ریش خود را تغییر داد و جریان نزدیک به سعید جلیلی معتقدند که او در حال تقلید از وی است.

رجانیوز البته به او هشدار می دهد تا زمانی که نسخه «اورجینال میانه روی» وجود دارد کسی به او نگاهی نمی کند. منظور این سایت از این عبارت حسن روحانی و علی لاریجانی است و به قالیباف می گویند تازمانی که آنها هستند شما نمی توانی به عنوان نیروی معتدل شناخته شوی. این البته پرده برداری از پروژه قالیباف نیز هست. کسی که با برنامه ریزی خاص در ماه آخر از حضور در رقابت انتخابات 1400 کنار گذاشته شد و حالا ظاهرا قصد دارد با ژست میانه روی جریانی میانه را در سیاست ایران پیگیری کند. جریانی که با دولت رئیسی و بعضی از اطرافیانش که افراطی هستند فاصله گذاری کرده باشد.

سایت نزدیک به داماد ابراهیم رئیسی می نویسد: «هزینه‌ها را افراطی‌ها می‌دهند و کاپ اخلاق را وسط‌کار می‌برد. اما صد حیف که چون بی‌هویت و کم‌مایه است بلد نیست از موفقیت‌هایش لذت ببرد. همین است که وسط‌کار غالبا شغلش را دوست ندارد و به فکر صندلی دیگر است.»

اما مهمترین بخشی که می توان کشف رمز کرد که مخاطب سایت نزدیک به دولت کیست، جایی است که موضوع را به داماد زاکانی می کشد و می گوید آنها در گذشته «خفه شده بودند»: «بر این کشور زمانه‌ای گذشته که اعضای خانواده وسط‌کارها با حکم رسمی آنان سر کار بوده‌اند و هر نقد و مخالفتی با توجیه شرایط حساس کنونی خفه شده است. اما این سال‌ها افراطی‌ها هزینه داده‌اند، دادگاه و زندان رفته‌اند و حالا بلوغ‌شان به حدی رسیده که خودشان حکم مشاوره داماد شهردار را محکوم و لغو می‌کنند. این برای افراطی‌ها شیرین است اما وسط‌کار درکی از این حلاوت ندارد. وسط‌کار همیشه به میانگین‌گیری خوش است و تنها از همان لذت می‌برد.»

کد رجانیوز، به اعضای خانواده به قالیباف بر می گردد چرا که قالیباف همسرش را با حکم رسمی در شهرداری به کار گرفته بود. مهمتر از آن اینکه سایت نزدیک به داماد رئیس دولت، برای یادداشت خود از تصویر صندلی خالی رئیس مجلس استفاده کرده است.

گفتنی است اخیرا قالیباف در توئیتی به دنبال حمله رجانیوز به دو تن از مراجع با تاکید بر اهمیت نقش مراجع نوشته بود: دلسوزان انقلاب باید ملاحظه داشته باشند مواضع آنها باعث خدشه به جایگاه رفیع مرجعیت معزز نشود. و این می تواند یکی از دلایل عصبانیت و عدم تحمل تیم افراطی نزدیک به دولت باشد.

بی شک قالیباف بازنده بزرگ این انتخابات و انتخابات های گذشته بود. او اما این بار ظاهرا قصد دارد با لباس اعتدالگرایی در مقابل تفکر کسانی چون رجانیوز به صحنه بیاید. بازی کهنه ای که دیگر کسی آن را باور نمی کند. واقعیت این است که همه آنها را باید در یک غالب ارزیابی کرد و اختلافات بیشتر بر سر تصاحب غنائم و فرار از پاسخگویی است تا دغدغه مطالبات ملت.

این میان تیم زاکانی اما قطعا در آینده نزدیک انتقام خود را از تیم قالیباف خواهد گرفت. اگرچه بخش مهمی از نیروهای قالیباف بار دیگر در شهرداری سمت هایی را دریافت کردند. خصوصا تیم رسانه ای قالیباف (از همشهری تا روابط عمومی شهرداری) توسط زاکانی در اختیار تیم قالیباف قرار گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)