کد خبر: ۴۲۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
قائم مقام معاونت حقوقی قوه قضائیه:
قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه گفت: باید نگاه افتراقی که قانون گذار به بحث اطفال و نوجوانان دارد، کاملا حس و لمس شود، همان نگاهی که در تعالیم دینی داریم.

قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه گفت: باید نگاه افتراقی که قانون گذار به بحث اطفال و نوجوانان دارد، کاملا حس و لمس شود، همان نگاهی که در تعالیم دینی داریم.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام"هادی" صبح امروز ۱۲ آبان ماه در کارگاه "نظام عدالت ویژه اطفال و نوجوانان" در کرمان (با رویکرد کودکان مهاجر و پناهنده) اظهار کرد: معاونت حقوقی قوه قضائیه ۱۵ سال است که کارگاه های مختلفی در زمینه حقوق کودکان و نوجوانان برگزار می کند و در کنار برگزاری کارگاه ها، فعالیت های دیگر معاونت حقوقی، در زمینه تقنین بوده و کارهای بزرگی درخصوص حقوق اطفال و نوجوانان صورت گرفته است.
وی افزود: قانون حمایت از کودکان و نوجوانان سال قبل به تصویب رسید و آیین نامه سازمان زندان ها امسال به تصویب قوه قضائیه رسید که ۶۰ ماده شامل قانون اصلاح و تربیت دارد.
هادی تصریح کرد: لایحه پلیس اطفال را سال قبل معاونت حقوقی نهایی کرده و در دولت تصویب شده و در نوبت مسیر قانون گذاری در مجلس قرار دارد.
قائم مقام معاونت حقوقی قوه قضائیه با اشاره به کارگاه "نظام عدالت ویژه اطفال و نوجوانان" در کرمان (با رویکرد کودکان مهاجر و پناهنده) بیان کرد: در این کارگاه مباحث مختلفی از جمله مباحث حمایت از کودکان مطرح می شود و امیدواریم خروجی کارگاه، تغییر نگاه به موضوع اطفال و نوجوانان و رویکرد مناسب در این حوزه باشد و ارتقاء پیدا کند.
وی اظهار کرد: باید با برگزاری این کارگاه ها، نگاه افتراقی که قانون گذار به بحث اطفال و نوجوانان دارد، کاملا حس و لمس شود، همان نگاهی که در تعالیم دینی داریم.
هادی تصریح کرد: هدف از برگزاری این کارگاه ها تغییر نگاه و رویکرد همکاران قضائی و غیرقضائیِ مرتبط با کودکان و نوجوانان و هدف دیگر آموزش مسائل حقوقی و قانون گذاری است.
وی بیان کرد: قبل از برگزاری کارگاه در استان ها، مشکلات و خلاءهای استان بررسی و جمع بندی می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)