کد خبر: ۴۲۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدارس کرمان آماده بازگشائی
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان می‌گوید که آمادگی کامل برای بازگشایی کامل همه مقاطع تحصیلی در مدارس این استان ایجاد شده است. احمد اسکندری نسب اظهارداشت: طبق بخشنامه، مدارس متوسطه از شنبه هفته آینده بازگشایی می‌شوند، اما باز هم ما منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و چنانچه ستاد این اجازه را دهد ما آمادگی کامل را برای بازگشایی همه مدارس داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان می‌گوید که آمادگی کامل برای بازگشایی کامل همه مقاطع تحصیلی در مدارس این استان ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا احمد اسکندری نسب اظهارداشت: طبق بخشنامه، مدارس متوسطه از شنبه هفته آینده بازگشایی می‌شوند، اما باز هم ما منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و چنانچه ستاد این اجازه را دهد ما آمادگی کامل را برای بازگشایی همه مدارس داریم.

یک مورد ابتلا در مدارس حضوری گزارش نشده
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت بازگشایی حضوری کلاس‌های درس در همه مقاطع تحصیلی و نیز تمهیدات انجام شده در مدارس برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی گفت: در مدارس روستایی با تعداد کم که طی چندوقت اخیر که کلاس‌ها بازگشایی شده اند هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای دانش آموزان به کرونا نداشته ایم.
اسکندری نسب اظهارداشت: برای مقابله با کرونا اگر فاصله اجتماعی رعایت شود و افراد ماسک بزنند، مشکلی پیش نخواهد آمد، ضمن اینکه همکاران ما در مدارس همه جوانب را با رویکرد سختگیرانه در عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت خواهند کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان در ادامه با بیان اینکه یک بازمانده از تحصیل حضوری هم یعنی آسیب در جامعه به دانش آموزان و والدین آنان توصیه کرد که در هر شرایطی برای حضور در کلاس‌های درس اقدام کنند.
وی با بیان اینکه آموزش‌های مجازی هرچقدر هم مفید باشد باز تبعات و آثار نامناسبی دارد و کارکرد کلاس‌های حضوری و حضور در جمع سایر دانش آموزان را ندارد بیان کرد: همه ما در هر جایی باید تلاش کنیم دانش آموزان به هر شکل و شیوه‌ای که امکانپذیر است در کلاس درس و مدرسه حضور یابند.
اسکندری نسب با بیان اینکه بازگشایی کلاس‌ها و آموزش‌های حضوری سبب جلوگیری از افت تحصیلی می‌شود گفت: دانش آموزان و والدین باید از بازگشایی مدارس استقبال کنند تا شاهد افت تحصیلی نباشیم.

مدارس کرمان آماده بازگشایی در همه مقاطع
وی در ادامه خطاب به والدینی که امکان دارد نگران بازگشایی مدارس باشند تصریح کرد: همه دست اندرکاران مدارس و آموزش و پرورش درصدد هستند که مشکلی در بازگشایی کلاس‌ها وجود نداشته باشد لذا این افراد نیز ضمن حفظ آرامش خود در ارتقای زمینه‌ها برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تلاش کنند.
به گزارش ایرنا بازگشایی مدارس در استان کرمان که بخشی از مدارس با دانش آموز اندک از مهرماه میزبان حضوری دانش آموزان هستند درحالی است که بیش از ۶۶۰ هزار دانش آموز امسال در قالب هفت هزار و ۸۶۷ مدرسه و با حضور ۴۴ هزار معلم سال تحصیلی را شروع کرده اند.

دانش آموزان و روز استکبارستیزی
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان که همزمان با به صدا درآمدن زنگ استکبارستیزی با خبرنگار ایرنا مصاحبه کرد با اشاره به این مناسبت گفت: دانش آموزان فعلی آینده سازان کشور هستند، ما هرچه برای آنان کار کنیم، برنامه داشته باشیم و آموزه‌ها را در آنان تقویت کنیم به نفع کشور است.
وی با بیان اینکه تلاش داریم دانش آموزانی در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی، ایران دوستی و ارزش‌های شهدا و ایثار تربیت کنیم ادامه داد: همزمان باید کاری کنیم که دانش آموزان از لحاظ علمی نیز از برنامه‌های علمی دنیا سبقت بگیرند.
اسکندری نسب با تاکید بر اینکه باید دانش آموزان و معلمانی در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهیم اظهارداشت: اگر این اتفاق افتاد به طور قطع آینده کشور ما تضمین خواهد شد و به سمت عمران و آبادانی نیز خواهد رفت.
وی با اشاره به برگزاری رویداد‌های استکبار ستیزی در مدارس گفت: هدف ما تربیت دانش آموزانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب است که در راستای سند تحول بنیادین و گام دوم انقلاب قدم بر می‌دارند.

مدارس کرمان آماده بازگشایی در همه مقاطع
به گزارش ایرنا ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است؛ به علت همزمانی این روز با پنجشنبه که مدارس تعطیل است، روز گذشته ۱۲ آبان زنگ استکبارستیزی در مدارس سراسر کشور نواخته شد که خبرنگار ایرنا در حاشیه این مراسم مصاحبه‌ای نیز با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان انجام داد.
نامگذاری روز مبارزه با استکبار جهانی و دانش آموز یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.
۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه حضرت امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی نیرو‌های رژیم شاه به آنان حمله کردند و آنان را به خاک و خون کشیدند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نیز دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)