کد خبر: ۴۲۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدارس کرمان آماده بازگشائی
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان می‌گوید که آمادگی کامل برای بازگشایی کامل همه مقاطع تحصیلی در مدارس این استان ایجاد شده است. احمد اسکندری نسب اظهارداشت: طبق بخشنامه، مدارس متوسطه از شنبه هفته آینده بازگشایی می‌شوند، اما باز هم ما منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و چنانچه ستاد این اجازه را دهد ما آمادگی کامل را برای بازگشایی همه مدارس داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان می‌گوید که آمادگی کامل برای بازگشایی کامل همه مقاطع تحصیلی در مدارس این استان ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا احمد اسکندری نسب اظهارداشت: طبق بخشنامه، مدارس متوسطه از شنبه هفته آینده بازگشایی می‌شوند، اما باز هم ما منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و چنانچه ستاد این اجازه را دهد ما آمادگی کامل را برای بازگشایی همه مدارس داریم.

یک مورد ابتلا در مدارس حضوری گزارش نشده
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت بازگشایی حضوری کلاس‌های درس در همه مقاطع تحصیلی و نیز تمهیدات انجام شده در مدارس برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی گفت: در مدارس روستایی با تعداد کم که طی چندوقت اخیر که کلاس‌ها بازگشایی شده اند هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای دانش آموزان به کرونا نداشته ایم.
اسکندری نسب اظهارداشت: برای مقابله با کرونا اگر فاصله اجتماعی رعایت شود و افراد ماسک بزنند، مشکلی پیش نخواهد آمد، ضمن اینکه همکاران ما در مدارس همه جوانب را با رویکرد سختگیرانه در عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت خواهند کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان در ادامه با بیان اینکه یک بازمانده از تحصیل حضوری هم یعنی آسیب در جامعه به دانش آموزان و والدین آنان توصیه کرد که در هر شرایطی برای حضور در کلاس‌های درس اقدام کنند.
وی با بیان اینکه آموزش‌های مجازی هرچقدر هم مفید باشد باز تبعات و آثار نامناسبی دارد و کارکرد کلاس‌های حضوری و حضور در جمع سایر دانش آموزان را ندارد بیان کرد: همه ما در هر جایی باید تلاش کنیم دانش آموزان به هر شکل و شیوه‌ای که امکانپذیر است در کلاس درس و مدرسه حضور یابند.
اسکندری نسب با بیان اینکه بازگشایی کلاس‌ها و آموزش‌های حضوری سبب جلوگیری از افت تحصیلی می‌شود گفت: دانش آموزان و والدین باید از بازگشایی مدارس استقبال کنند تا شاهد افت تحصیلی نباشیم.

مدارس کرمان آماده بازگشایی در همه مقاطع
وی در ادامه خطاب به والدینی که امکان دارد نگران بازگشایی مدارس باشند تصریح کرد: همه دست اندرکاران مدارس و آموزش و پرورش درصدد هستند که مشکلی در بازگشایی کلاس‌ها وجود نداشته باشد لذا این افراد نیز ضمن حفظ آرامش خود در ارتقای زمینه‌ها برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تلاش کنند.
به گزارش ایرنا بازگشایی مدارس در استان کرمان که بخشی از مدارس با دانش آموز اندک از مهرماه میزبان حضوری دانش آموزان هستند درحالی است که بیش از ۶۶۰ هزار دانش آموز امسال در قالب هفت هزار و ۸۶۷ مدرسه و با حضور ۴۴ هزار معلم سال تحصیلی را شروع کرده اند.

دانش آموزان و روز استکبارستیزی
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان که همزمان با به صدا درآمدن زنگ استکبارستیزی با خبرنگار ایرنا مصاحبه کرد با اشاره به این مناسبت گفت: دانش آموزان فعلی آینده سازان کشور هستند، ما هرچه برای آنان کار کنیم، برنامه داشته باشیم و آموزه‌ها را در آنان تقویت کنیم به نفع کشور است.
وی با بیان اینکه تلاش داریم دانش آموزانی در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی، ایران دوستی و ارزش‌های شهدا و ایثار تربیت کنیم ادامه داد: همزمان باید کاری کنیم که دانش آموزان از لحاظ علمی نیز از برنامه‌های علمی دنیا سبقت بگیرند.
اسکندری نسب با تاکید بر اینکه باید دانش آموزان و معلمانی در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهیم اظهارداشت: اگر این اتفاق افتاد به طور قطع آینده کشور ما تضمین خواهد شد و به سمت عمران و آبادانی نیز خواهد رفت.
وی با اشاره به برگزاری رویداد‌های استکبار ستیزی در مدارس گفت: هدف ما تربیت دانش آموزانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب است که در راستای سند تحول بنیادین و گام دوم انقلاب قدم بر می‌دارند.

مدارس کرمان آماده بازگشایی در همه مقاطع
به گزارش ایرنا ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است؛ به علت همزمانی این روز با پنجشنبه که مدارس تعطیل است، روز گذشته ۱۲ آبان زنگ استکبارستیزی در مدارس سراسر کشور نواخته شد که خبرنگار ایرنا در حاشیه این مراسم مصاحبه‌ای نیز با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان انجام داد.
نامگذاری روز مبارزه با استکبار جهانی و دانش آموز یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.
۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه حضرت امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی نیرو‌های رژیم شاه به آنان حمله کردند و آنان را به خاک و خون کشیدند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نیز دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)