کد خبر: ۴۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان خبر داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.
به گزارش ایسنا محمدرضا علیزاده شامگاه ۱۲ آبان ماه در حاشیه سفر به شهرستان بم در جمع خبرنگاران گفت: در یک سال گذشته مبلغ ۸۵ میلیارد ریال توسط صندوق اعتباری هنر بابت بیمه و هنرکارت‌های هنرمندان استان کرمان پرداخت شده است.
وی افزود: صندوق اعتباری هنر کشور در استان کرمان بابت هنرکارت‌ها حدود ۳ و نیم میلیارد تومان در بحث معیشتی هنرمندان پرداخت کرده و با توجه به اینکه ۸۹۳ نفر از هنرمندان استان کرمان بیمه تامین اجتماعی صندوق هنر هستند، ۴ و نیم میلیارد تومان هم بابت بیمه پرداخت کرده است.
علیزاده با اشاره به اینکه این صندوق همچنین در بحث بیمه مکمل نیز مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و مستمری بگیران ۱۵۰ میلیون تومان در سال پرداخت کرده، گفت: استان کرمان از نظر فرهنگی یک ایران رنگارنگ است، زیرا اقوامی در کرمان زندگی می‌کنند که بیش از ۳۰۰ سال ساکن کرمان هستند.
وی با اشاره به اینکه کرمان در قرن‌های گذشته به دارالامان معروف بوده و نیروی انسانی یکی از ویژگی‌های مهم و سرمایه استان کرمان محسوب می‌شوند و سرمایه انسانی و معنوی شهرستان بم یعنی شخصیت ها، شاعران و بزرگانی که در جامعه فرهنگی ما در سطح کشور می‌درخشند، هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.
وی درباره طرح پایتخت کتاب ایران بیان کرد: سال گذشته شهر بم با وجود رقابت بسیار سخت در طرح پایتخت کتاب ایران جزو پنج شهر برتر در کشور شد و به عنوان شهر خلاق در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی انتخاب شد. همچنین امسال نیز از بین ۱۹۱ شهر کاندیدا، شهر بم یکی از پنج شهر برتر پایتخت کتاب مطرح شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)