کد خبر: ۴۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان خبر داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.
به گزارش ایسنا محمدرضا علیزاده شامگاه ۱۲ آبان ماه در حاشیه سفر به شهرستان بم در جمع خبرنگاران گفت: در یک سال گذشته مبلغ ۸۵ میلیارد ریال توسط صندوق اعتباری هنر بابت بیمه و هنرکارت‌های هنرمندان استان کرمان پرداخت شده است.
وی افزود: صندوق اعتباری هنر کشور در استان کرمان بابت هنرکارت‌ها حدود ۳ و نیم میلیارد تومان در بحث معیشتی هنرمندان پرداخت کرده و با توجه به اینکه ۸۹۳ نفر از هنرمندان استان کرمان بیمه تامین اجتماعی صندوق هنر هستند، ۴ و نیم میلیارد تومان هم بابت بیمه پرداخت کرده است.
علیزاده با اشاره به اینکه این صندوق همچنین در بحث بیمه مکمل نیز مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و مستمری بگیران ۱۵۰ میلیون تومان در سال پرداخت کرده، گفت: استان کرمان از نظر فرهنگی یک ایران رنگارنگ است، زیرا اقوامی در کرمان زندگی می‌کنند که بیش از ۳۰۰ سال ساکن کرمان هستند.
وی با اشاره به اینکه کرمان در قرن‌های گذشته به دارالامان معروف بوده و نیروی انسانی یکی از ویژگی‌های مهم و سرمایه استان کرمان محسوب می‌شوند و سرمایه انسانی و معنوی شهرستان بم یعنی شخصیت ها، شاعران و بزرگانی که در جامعه فرهنگی ما در سطح کشور می‌درخشند، هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.
وی درباره طرح پایتخت کتاب ایران بیان کرد: سال گذشته شهر بم با وجود رقابت بسیار سخت در طرح پایتخت کتاب ایران جزو پنج شهر برتر در کشور شد و به عنوان شهر خلاق در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی انتخاب شد. همچنین امسال نیز از بین ۱۹۱ شهر کاندیدا، شهر بم یکی از پنج شهر برتر پایتخت کتاب مطرح شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

عاملان سرقت طلاجات از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان دستگیر شدند

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

سیدمحمد خاتمی: خاطره نقل شده از پدرم به کلی دروغ است

همتی: اعلام گزیده‌های مثبت از آمارهای اقتصاد، کمکی به کاهش انتظارات تورمی نمی‌کند

وزارت صمت کسی را منصوب کند که فرق فرش و گلیم را بداند

پدیده جوی غبار کیفیت هوا در کرمان را کاهش می‌دهد

دستگیری 5  شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در ارزوئیه

تمام دانش آموزان مقاطع ابتدایی شیر رایگان دریافت خواهند کرد

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)