کد خبر: ۴۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان خبر داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.
به گزارش ایسنا محمدرضا علیزاده شامگاه ۱۲ آبان ماه در حاشیه سفر به شهرستان بم در جمع خبرنگاران گفت: در یک سال گذشته مبلغ ۸۵ میلیارد ریال توسط صندوق اعتباری هنر بابت بیمه و هنرکارت‌های هنرمندان استان کرمان پرداخت شده است.
وی افزود: صندوق اعتباری هنر کشور در استان کرمان بابت هنرکارت‌ها حدود ۳ و نیم میلیارد تومان در بحث معیشتی هنرمندان پرداخت کرده و با توجه به اینکه ۸۹۳ نفر از هنرمندان استان کرمان بیمه تامین اجتماعی صندوق هنر هستند، ۴ و نیم میلیارد تومان هم بابت بیمه پرداخت کرده است.
علیزاده با اشاره به اینکه این صندوق همچنین در بحث بیمه مکمل نیز مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و مستمری بگیران ۱۵۰ میلیون تومان در سال پرداخت کرده، گفت: استان کرمان از نظر فرهنگی یک ایران رنگارنگ است، زیرا اقوامی در کرمان زندگی می‌کنند که بیش از ۳۰۰ سال ساکن کرمان هستند.
وی با اشاره به اینکه کرمان در قرن‌های گذشته به دارالامان معروف بوده و نیروی انسانی یکی از ویژگی‌های مهم و سرمایه استان کرمان محسوب می‌شوند و سرمایه انسانی و معنوی شهرستان بم یعنی شخصیت ها، شاعران و بزرگانی که در جامعه فرهنگی ما در سطح کشور می‌درخشند، هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: در طرح ملی روستای قرآنی کشور در بین بیش از ۱۰۰۰ روستای کشور، روستای دریجان از توابع شهرستان بم انتخاب شده است.
وی درباره طرح پایتخت کتاب ایران بیان کرد: سال گذشته شهر بم با وجود رقابت بسیار سخت در طرح پایتخت کتاب ایران جزو پنج شهر برتر در کشور شد و به عنوان شهر خلاق در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی انتخاب شد. همچنین امسال نیز از بین ۱۹۱ شهر کاندیدا، شهر بم یکی از پنج شهر برتر پایتخت کتاب مطرح شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افزایش ۱۲ درصدی پرونده‌های قضائی در سال جاری

کارشناس: رسیدن به توافق به مراتب دشوار‌تر شده

آیا دلیل سه فوت مشکوک در سیرجان قصور پزشکی بوده است؟

ذوب‌آهن صفر - مس رفسنجان ۳/ ربیعی و شاگردانش روی نوار پیروزی

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)