کد خبر: ۴۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان:
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سیمای جرایم دادگستری استان کرمان ۱۰ اتهام اول استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و متاسفانه ضرب و جرح عمدی که از مصادیق خشونت به شمار می‌رود، بعد از سرقت دومین اتهام و جرم در استان است. سید مهدی قویدل در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: طرح آسیب‌های مرتبط با خشونت‌های رفتاری و کلامی در دستور کار کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سیمای جرایم دادگستری استان کرمان ۱۰ اتهام اول استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و متاسفانه ضرب و جرح عمدی که از مصادیق خشونت به شمار می‌رود، بعد از سرقت دومین اتهام و جرم در استان است.
به گزارش ایسنا سید مهدی قویدل در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: طرح آسیب‌های مرتبط با خشونت‌های رفتاری و کلامی در دستور کار کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.
وی افزود: در سال جاری طبق دستورالعمل و پس از مشخص شدن اعضای کارگروه، در شورای سیاست گذاری شورای فرهنگ عمومی این موضوع مصوب شده است.
قویدل تصریح کرد: طرح در دستور کار نیز با موضوع کاهش خشونت است که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز در کنار سایر دستگاه‌ها در این حوزه فعالیت‌هایی را انجام داده و اکنون بایستی همگی همسو این طرح را پیش ببریم.
این مقام قضایی بیان کرد: در اولویت‌های جلسه ۲۳۵ شورا یکی از اولویت‌ها کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، پیشگیری از حاشیه نشینی و خشونت است و با توجه به اینکه خشونت علت و نیز معلول بسیاری از آسیب‌ها محسوب می‌شود به عنوان طرح و برنامه اصلی کارگروه اعلام شده است.
وی اظهار کرد: باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری و دستورالعمل‌ها و طرح مبارزه با خشونت‌های رفتاری این طرح در کمیته سیاست گذاری به تصویب رسیده و عنوان اصلی آن "طرح آسیب‌های مرتبط با خشونت‌های رفتاری و کلامی" به ویژه خشونت علیه زنان و کودکان است که اقتضا دارد اعضای کارگروه با توجه به وضعیت موجود علل و عوامل افزایش خشونت و نیز راهکار‌های کاهش و پیشگیری از آن و سهم هر یک از دستگاه‌ها را شناسایی و اعلام نمایند تا به شورای فرهنگ عمومی ارسال شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سیمای جرایم دادگستری استان کرمان ۱۰ اتهام اول استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و متاسفانه ضرب و جرح عمدی که از مصادیق خشونت به شمار می‌رود، بعد از سرقت دومین اتهام و جرم در استان است.
وی در پایان تاکید کرد: نیاز است در استان کرمان مراکز معاضدت حقوقی، مشاوره‌ای و مددکاری و کلینیک سلامت روان ویژه خانم‌ها ایجاد شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)