کد خبر: ۴۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان:
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سیمای جرایم دادگستری استان کرمان ۱۰ اتهام اول استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و متاسفانه ضرب و جرح عمدی که از مصادیق خشونت به شمار می‌رود، بعد از سرقت دومین اتهام و جرم در استان است. سید مهدی قویدل در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: طرح آسیب‌های مرتبط با خشونت‌های رفتاری و کلامی در دستور کار کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سیمای جرایم دادگستری استان کرمان ۱۰ اتهام اول استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و متاسفانه ضرب و جرح عمدی که از مصادیق خشونت به شمار می‌رود، بعد از سرقت دومین اتهام و جرم در استان است.
به گزارش ایسنا سید مهدی قویدل در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی استان کرمان اظهار کرد: طرح آسیب‌های مرتبط با خشونت‌های رفتاری و کلامی در دستور کار کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.
وی افزود: در سال جاری طبق دستورالعمل و پس از مشخص شدن اعضای کارگروه، در شورای سیاست گذاری شورای فرهنگ عمومی این موضوع مصوب شده است.
قویدل تصریح کرد: طرح در دستور کار نیز با موضوع کاهش خشونت است که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز در کنار سایر دستگاه‌ها در این حوزه فعالیت‌هایی را انجام داده و اکنون بایستی همگی همسو این طرح را پیش ببریم.
این مقام قضایی بیان کرد: در اولویت‌های جلسه ۲۳۵ شورا یکی از اولویت‌ها کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، پیشگیری از حاشیه نشینی و خشونت است و با توجه به اینکه خشونت علت و نیز معلول بسیاری از آسیب‌ها محسوب می‌شود به عنوان طرح و برنامه اصلی کارگروه اعلام شده است.
وی اظهار کرد: باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری و دستورالعمل‌ها و طرح مبارزه با خشونت‌های رفتاری این طرح در کمیته سیاست گذاری به تصویب رسیده و عنوان اصلی آن "طرح آسیب‌های مرتبط با خشونت‌های رفتاری و کلامی" به ویژه خشونت علیه زنان و کودکان است که اقتضا دارد اعضای کارگروه با توجه به وضعیت موجود علل و عوامل افزایش خشونت و نیز راهکار‌های کاهش و پیشگیری از آن و سهم هر یک از دستگاه‌ها را شناسایی و اعلام نمایند تا به شورای فرهنگ عمومی ارسال شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در سیمای جرایم دادگستری استان کرمان ۱۰ اتهام اول استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و متاسفانه ضرب و جرح عمدی که از مصادیق خشونت به شمار می‌رود، بعد از سرقت دومین اتهام و جرم در استان است.
وی در پایان تاکید کرد: نیاز است در استان کرمان مراکز معاضدت حقوقی، مشاوره‌ای و مددکاری و کلینیک سلامت روان ویژه خانم‌ها ایجاد شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افزایش ۱۲ درصدی پرونده‌های قضائی در سال جاری

کارشناس: رسیدن به توافق به مراتب دشوار‌تر شده

آیا دلیل سه فوت مشکوک در سیرجان قصور پزشکی بوده است؟

ذوب‌آهن صفر - مس رفسنجان ۳/ ربیعی و شاگردانش روی نوار پیروزی

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)