کد خبر: ۴۲۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: وضعیت روند واکسیناسیون در این استان خوب است و تاکنون یک میلیون و ۹۵۶ هزار و ۸۰ نفر معادل ۷۶ درصد جمعیت این استان، یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: واکسیناسیون کرونا در مناطق مرکزی و شمال کرمان بیشتر انجام شده و در مناطق جنوب و شرق استان کرمان کمتر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: وضعیت روند واکسیناسیون در این استان خوب است و تاکنون یک میلیون و ۹۵۶ هزار و ۸۰ نفر معادل ۷۶ درصد جمعیت این استان، یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
به گزارش ایرنا، حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: واکسیناسیون کرونا در مناطق مرکزی و شمال کرمان بیشتر انجام شده و در مناطق جنوب و شرق استان کرمان کمتر بوده است.
وی با بیان اینکه نسبت به هفته گذشته افزایش بیماران کرونایی را مشاهده می‌کنیم اظهار داشت: در حال حاضر ۶۹۳ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در استان کرمان بستری هستند که ۱۵۱ نفر از آن‌ها در آی سی یو ادامه روند درمان را می‌گذرانند و ۵۹ نفر نیز تحت درمان با دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: آزمایش کرونا برای بیماران سرپایی نیز در این استان افزایش یافته که هشداری برای نظام درمانی و درگیر شدن در پیک ششم است، هر چند هنوز برای تایید موج ششم کرونا در کرمان و کشور شواهد کافی نداریم.
وی تاکید کرد: برای پیشگیری از بروز پیک ششم رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بیشتر شود و کرمان جزو استان‌هایی است که دستورالعمل‌های بهداشتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
رشیدی نژاد با بیان اینکه حفظ سلامت مردم بر همه چیز اولویت دارد ادامه داد: بازگشایی‌ها حتما با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همراه باشد و با مکان‌ها و اصنافی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: استان کرمان از نظر برخورد با متخلفان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف است و برای جلوگیری از ایجاد موج ششم کرونا، برخورد‌ها باید جدی شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی این استان، ۲ شهرستان زرند و شهربابک در وضعیت قرمز، سه شهرستان نارنجی، ۱۳ شهرستان زرد و پنج شهرستان استان کرمان در وضعیت آبی قرار دارند.
محمدصادق بصیری با اشاره به تغییر رنگ شیوع کرونا در برخی شهرستان‌های استان طی هفته گذشته افزود: این مسئله نشان می‌دهد ویروس کرونا در کرمان در گردش است و ما باید نگران شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ باشیم.
وی تاکید کرد: در شهرستان‌های قرمز استان کرمان مدیریت هوشمند کرونا اعمال و در سایر شهرستان‌ها بازگشایی‌ها با توجه به واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها انجام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

اهدای عضو نوجوان ۱۲ ساله بافتی به ۳ بیمار جان دوباره بخشید

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)