کد خبر: ۴۲۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان: هر مدیری که از اجرای برنامه‌های سازگار با کم آبی تخطی کند به دستگاه قضایی معرفی می‌شود
استاندار کرمان تخطی از قوانین را جرم دانست و تاکید کرد: هر مدیرکلی که از اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی سر باز زند، با امضای خودم به دستگاه قضایی معرفی می کنم و بدانید که سازگاری با کم آبی، برنامه بسیار مهمی است و این برنامه قانون و تمرد از آن جرم است.

استاندار کرمان تخطی از قوانین را جرم دانست و تاکید کرد: هر مدیرکلی که از اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی سر باز زند، با امضای خودم به دستگاه قضایی معرفی می کنم و بدانید که سازگاری با کم آبی، برنامه بسیار مهمی است و این برنامه قانون و تمرد از آن جرم است.
به گزارش ایسنا علی زینی وند صبح امروز ۱۶ آبان ماه در جلسه سازگاری با کم آبی استان کرمان با اشاره به وضعیت آبی استان گفت: برنامه های سازگاری با کم آبی برای استان کرمان بسیار مهم و جدی است.
وی با تاکید برآنکه پذیرفتنی نیست که دستگاهی به وظیفه خود در زمینه سازگاری با کم آبی عمل نکند و در ادامه با انتقاد شدید از اظهار نظر برخی از مدیران مبنی بر اینکه به برنامه های سازگاری با کم آبی اعتقادی ندارند، اظهار کرد: این برنامه تصویب شده است، مگر اجرای برنامه های دولت و حاکمیت دل به خواهی است؟
استاندار کرمان تخطی از قوانین را جرم دانست و تاکید کرد: هر مدیرکلی که از اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی سر باز زند، با امضای خودم به دستگاه قضایی معرفی می‌کنم و بدانید که سازگاری با کم آبی، برنامه بسیار مهم است و این برنامه قانون و تمرد از آن جرم است.
وی در ادامه از بخش کشاورزی سخن به میان آورد و تصریح کرد: در زمینه کشاورزی نمی توان حرف پوپولیستی(عوام گرایانه) زد، باید کشاورزان توجیه شوند که با فرونشست زمین مواجه هستند و باید به سمت مکانیزه کردن آبیاری و دانش بنیان کردن کشاورزی سوق یابند تا بهره برداری این بخش چندین برابر شود.
زینی وند عنوان کرد: برنامه سازگاری با کم آبی براساس کارهای کارشناسی و بررسی های زیاد تدوین شده و پشتوانه علمی دارد و اگر سند سازگاری با کم آبی علمی نیست چرا سالی ۱۰۰۰ هکتار از اراضی پسته بایر می شود.
وی خطاب به دستگاه های اجرایی گفت: برنامه سازگاری با کم آبی یک برنامه عادی و دل بخواهی نیست این برنامه با امنیت کشور سر و کار دارد.
استاندار کرمان درباره کاهش آب مصرفی فضای سبز اظهار کرد: صرفه جویی در آب فضای سبز به معنای بی روح شدن شهر نیست بلکه شهرداران باید به سمت کاشت گونه های کم آب بر، جداسازی آب شرب از فضای سبز و مکانیزه کردن آبیاری سوق یابند.
وی اظهار کرد: سازمان های جهادکشاورزی شمال و جنوب استان کرمان از برنامه سازگاری با کم آبی عقب هستند و باید دستگاه هایی که تکلیف برای آنها در این برنامه مشخص شده هر چند ماه یک بار گزارش ارایه دهند.
زینی وند تاکید کرد: برنامه سازگاری با کم آبی یک انتخاب نیست بلکه یک اضطرار است البته اگر در فرهنگ مصرف آب کاری نکنیم حتی اگر پنج لوله آب از خلیج فارس بیاوریم، باز با کم آبی مواجه هستیم و باید خطرات حفر چاه ها را به مردم بگویید.
وی بیان کرد: مدرن ترین کشاورزی دنیا در بخشی از استان کرمان در حال اجراست و وقتی ما چنین علمی داریم نباید گذاشت که سالانه چندین هکتار از باغات و مزارع استان خشک شود.
استاندار کرمان بیان کرد: برنامه سازگاری با کم آبی یک برنامه فنی قابل اجرا و ضروری ترین برنامه استان است و هیچ کوتاهی در اجرای آن پذیرفته نیست و می توان آن را در کمتر از پنج سال اجرایی کرد.
علی رشیدی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به کسری شدید آب در مناطق مختلف کشور، گفت: آبخوان های ما در بسیاری از مناطق کشور به خصوص با خطر فرونشست مواجه هستند.
وی به تعریف سازگاری با کم آبی پرداخت و اظهار کرد: تصمیم گیری ها و برنامه های راهبردی باید براساس اقلیم هر منطقه اتخاذ شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه استان کرمان با تاکید برآنکه باید برنامه ریزی ها متناسب با اقلیم استان باشد، تصریح کرد: در سند سازگاری با کم آبی مقر شد که استان کرمان ۱۹۸۰ میلیون مترمکعب آب در دو فاز صرفه جویی کند که در فاز اول باید ۱۰۳۰ میلیون متر مکعب آن محقق شود.
وی خاطرنشان کرد: عملکرد سازگاری با کم آبی استان هفته آینده در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)