کد خبر: ۴۲۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نرخ تورم استان را در مهر ماه سال جاری ۴۶.۴ در صد اعلام نمود و افزود این رقم در مقایسه با ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نرخ تورم استان را در مهر ماه سال جاری ۴۶.۴ در صد اعلام نمود و افزود این رقم در مقایسه با ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش یافته است.
به گزارش گفتارنو جعفر رودری افزود افزود: نرخ تورم خانوار در نقاط شهری استان ۴۷.۱ و روستایی ۴۴.۸ درصد می‌باشد که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ۰.۳ و روستایی نیز ۰.۲ درصد افزایش یافته است.
رودری با بیان اینکه نرخ تورم خانوار‌های کشور در مهرماه سال جاری ۴۵.۴ درصد بوده افزود: این شاخص در مقایسه با ماه قبل ۰.۴ درصد کاهش یافته است، همچنین این نرخ برای خانوار‌های شهری کشور ۴۴.۷ و روستایی ۴۹.۶ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰.۴ و ۰.۱ درصد کاهش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر سال جاری در کل خانوار‌های استان ۴۶.۴ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش یافته است افزود: این شاخص برای خانوار‌های شهری استان ۴۷.۱ و روستایی ۴۴.۸ درصد می‌باشد که به ترتیب ۰.۳ و ۰.۲ درصد افزایش یافته است.
رودری خاطرنشان کرد: نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر سال جاری در خانوار‌های کل کشور ۴۵.۴ درصد می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۲ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: تورم نقطه به نقطه کل خانوار در مهرماه سال جاری استان در گروه خوراکی‌ها آشامیدنی‌ها ۶۰، دخانیات ۴۲.۵، پوشاک و کفش ۶۲.۹، مسکن ۱۹.۱ بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شاخص قیمت کالا‌ها و خدمات مصرفی را برای کل خانوار‌های استان ۳۵۶.۵ مناطق شهری ۳۵۹.۵ و روستایی ۳۴۹.۳ درصد اعلام نمود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افزایش ۱۲ درصدی پرونده‌های قضائی در سال جاری

کارشناس: رسیدن به توافق به مراتب دشوار‌تر شده

آیا دلیل سه فوت مشکوک در سیرجان قصور پزشکی بوده است؟

ذوب‌آهن صفر - مس رفسنجان ۳/ ربیعی و شاگردانش روی نوار پیروزی

حذف کامل دفترچه بیمه سلامت از اول دی ماه

باید یک فرد ولایی و مردمی در سطح استان کار‌ها را به‌دست بگیرد و پیش ببرد/ کسانی که ۸ سال پادویی اروپا و آمریکا را کرده و می‌کنند اکنون زبان باز کرده و طلبکار شده‌اند

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)