کد خبر: ۴۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مهدی رحمانیان اظهار داشت:به هر حال آقای رییسی، اراده کردند، با رسانه‌های منتقد خودشان نشستند و نظرات آنها را شنیدند و در رابطه با صحبت هایی که رسانه ها و مدیران رسانه ها مطرح کردند، ایشان هم نقطه نظرات خودشان را مطرح کردند، به نظر من این قابل احترام است.

مهدی رحمانیان اظهار داشت:به هر حال آقای رییسی، اراده کردند، با رسانه‌های منتقد خودشان نشستند و نظرات آنها را شنیدند و در رابطه با صحبت هایی که رسانه ها و مدیران رسانه ها مطرح کردند، ایشان هم نقطه نظرات خودشان را مطرح کردند، به نظر من این قابل احترام است.
مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق درباره دیدار سه ساعته مدیر مسئولان رسانه های اصلاح طلب با سید ابراهیم رییسی و نگاه او به مطبوعات و رسانه‌ها به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: این اولین جلسه ای بود که ایشان در قامت ریاست جمهوری با رسانه ها (به تعبیری رسانه های منتقد) داشت. بنابراین باید صبر کرد تا ببینیم فقط به دیدار ختم می شود یا در عمل هم اتفاقی رخ می‌دهد. به نظر می‌رسد قضاوت در این باره تا حدودی زود است اما بنده در مجموع نفس این دیدارها را مثبت می‌دانم و نگاه ایشان به رسانه، نگاه مثبتی است.

شنیدن نظرات رسانه های منتقد توسط آقای رییسی قابل احترام است اما....
او افزود: به هر حال آقای رییسی، اراده کردند، با رسانه‌های منتقد خودشان نشستند و نظرات آنها را شنیدند و در رابطه با صحبت هایی که رسانه ها و مدیران رسانه ها مطرح کردند، ایشان هم نقطه نظرات خودشان را مطرح کردند، به نظر من این قابل احترام است. امیدوارم که این روند هم از سوی ایشان پیگیری شود و هم از سوی سایر مسئولین. ما زمانی به برخورد ذهنی می رسیم که بایکدیگر برخوردهای عینی داشته باشیم و بایکدیگر گفت وگو کنیم و هرکس به فراخور مسئولیتی که در جامعه دارد باید مسائل را منتقل کند و از رهگذر این گفت وگوها نتایج مثبتی را می توانیم بدست آوریم. مجموعا من این دیدار را مثبت دیدم و برای نتایج آن باید تا حدودی صبر کرد.

در صد روزگی دولت شوک امیدبخشی به جامعه وارد نشد
رحمانیان در پاسخ به این سوال که پیشنهادات شما به آقای رئیسی در این باره چه بوده است؟ عنوان کرد: بنده دو، سه نکته را به ایشان گفتم. نخست این که برخلاف آن رویکرد اولیه‌ای که در جامعه پیدا شد و امیدی که حاصل شده بود، این امید رو به افول است نه از این لحاظ که مردم انتظار دارند طی این صد روز ایشان کاری انجام دهند اما در این صد روز شوک امیدبخشی هم به جامعه وارد نشد و مهم ترین مسئله آن برجام بود که بسیار طولانی شد تا دولت تصمیم بگیرد چه کاری می خواهد انجام دهد و به تازگی زمان مذاکره مشخص شده است که من به ایشان گفتم درست است که شما گفتید ما معیشت مردم را به برجام گره نمی زنیم ولی آنها این کار را کردند و شما باید این گره را باز کنید.

رییسی باید تیمی را برای دریافت پیشنهادات رسانه‌ها تعیین کند
رحمانیان ادامه داد: نکته دیگری که به ایشان گفتم این بود که انتخاب وزراء حق شما است ولی به نظر من شما یک اتاق فکر مستقل و یک عقل منفصل می خواهید که باید از نحله‌های مختلف انتخاب کنید و مسئله سومی که من پیشنهاد دادم با توجه به اینکه ما رسانه ای هستیم، گفتم بهتر است شما باید تیمی تعیین کنید تا در ارتباط با پیشنهاداتی که در رسانه ها مطرح می شود با صاحبان این پیشنهادها و نویسنده ها گفت و گو شود و نقطه نظرات تکمیلی شان دریافت شود. نفس این تماس از سوی ریاست جمهوری نشان می‌دهد که توجه می شود و اگر احیانا آن پیشنهادات، قابلیت اجرایی دارد به وزراء و دستگاه های مختلف ارسال شود، این موضوع، امیدی را در قاطبه کارشناسان ایجاد می‌کند و می‌تواند یک پیوند دو سویه بین بخش نخبه جامعه و دستگاه اجرایی ایجاد کند. در نتیجه امیدواریم آقای رییسی هرکدام از این موارد را که فکر می کنند عملیاتی است، در عمل به اجرا بگذارند.

تفاوت محسوسی با دیدار قبلی احساس نکردم
این چهره اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که دیداری که قبل از ریاست جمهوری بوده با این دیدار چه تفاوت مهمی داشته است، آیا صحبت هایشان همان صحبت ها بوده است یا خیر؟ تصریح کرد: به نظر من اشتراکاتی که هم در آن دیدار و هم در این دیدار بود این بود که آقای رئیسی به دقت به حرف ها گوش دادند و یادداشت کردند و به آن حرف ها در پاسخ هایشان اشاره کردند و امیدی که ایشان در آن جلسه و در این جلسه داشت یکسان بود و ایشان به گذر از مشکلاتی که جامعه با آن درگیر است امیدوار بود و من تفاوت محسوسی احساس نکردم.

رییسی امیدوار به حل مشکلات بود هر چند مختصاتی طراحی نکرد
او اضافه کرد: ایشان همان حالت صمیمانه ای که در آن جلسه داشتند را در این جلسه هم داشتند و سعی نکردند فاصله ای بین خودشان و دیگران ببینند و ایجاد کنند و به نظر من این یکی از نکات مثبت این دو جلسه بود که امیدوارم این روند هم از سوی ایشان و هم از سوی سایر دست اندرکاران تداوم داشته باشد.
رحمانیان در پاسخ به این سوال که نکات و نقطه نظرات آقای رئیسی به رسانه‌های اصلاح طلب چه بود؟ در مورد انتقاداتی که می شد، آیا صحبت و گلایه ای داشتند یا خیر؟ اشاره کرد: آقای رئیسی نسبت به نقدها عمدتا همدلی نشان دادند، زمانی هم که برخی از افول امید صحبت می کردند ایشان معتقد بود و گفتند من امیدوار هستم و من حل مشکلات را در آینده نزدیک به روشنی می بینم. این نکته ای بود که بیان کردند و برای آن مختصاتی طراحی نکردند هرچند نشانه هایی در صحبت هایشان ندیدم اما امیدوار بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین موضع همتی درباره روش تامین مالی/ دولت در حال استقراض غیر مستقیم است

آیا کرمان افزایش دمای بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند؟

افزایش 40 تا 50 درصدی قیمت میوه/ در طول دهه 90، میزان مصرف میوه و سبزیجات مردم ایران حدود 55 درصد کاهش یافته است!

زمزمه‌های دوباره طرح صیانت/ مسیر صیانت هموار می‌شود؟

زمان طلایی، نقره‌ای و برنزی احیای برجام را از دادیم

افزایش بیش از 30 درصدی اجاره‌بها؛ اجاره‌نشین‌های کرمانی دیگر خوش‌نشین نیستند

غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور شد

اجازه ورود ویروس به سپاه را نمی‌دهیم / سپاهیان باید بدون ترس دست روی ماشه باشند تا از انقلاب دفاع کنند

مبلغ جدید وام ضروری بازنشستگان اعلام شد

رضا نصری: مجاهدین خلق [منافقین] مسئولیت دو حمله تروریستی تازه در ایران را پذیرفته‌اند / غربی‌ها باید دوباره آن‌ها را در فهرست تروریستی قرار دهند

پربازدید ها

غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور شد

سيد حسين مرعشى: وزیر کشاورزی را عزل کنید

همتی: به جای استناد به دروغ، به فکر کارآمدی دولت باشید

رضا نصری: مجاهدین خلق [منافقین] مسئولیت دو حمله تروریستی تازه در ایران را پذیرفته‌اند / غربی‌ها باید دوباره آن‌ها را در فهرست تروریستی قرار دهند

اجازه ورود ویروس به سپاه را نمی‌دهیم / سپاهیان باید بدون ترس دست روی ماشه باشند تا از انقلاب دفاع کنند

زمزمه‌های دوباره طرح صیانت/ مسیر صیانت هموار می‌شود؟

زمان طلایی، نقره‌ای و برنزی احیای برجام را از دادیم

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)