کد خبر: ۴۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مهدی رحمانیان اظهار داشت:به هر حال آقای رییسی، اراده کردند، با رسانه‌های منتقد خودشان نشستند و نظرات آنها را شنیدند و در رابطه با صحبت هایی که رسانه ها و مدیران رسانه ها مطرح کردند، ایشان هم نقطه نظرات خودشان را مطرح کردند، به نظر من این قابل احترام است.

مهدی رحمانیان اظهار داشت:به هر حال آقای رییسی، اراده کردند، با رسانه‌های منتقد خودشان نشستند و نظرات آنها را شنیدند و در رابطه با صحبت هایی که رسانه ها و مدیران رسانه ها مطرح کردند، ایشان هم نقطه نظرات خودشان را مطرح کردند، به نظر من این قابل احترام است.
مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق درباره دیدار سه ساعته مدیر مسئولان رسانه های اصلاح طلب با سید ابراهیم رییسی و نگاه او به مطبوعات و رسانه‌ها به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: این اولین جلسه ای بود که ایشان در قامت ریاست جمهوری با رسانه ها (به تعبیری رسانه های منتقد) داشت. بنابراین باید صبر کرد تا ببینیم فقط به دیدار ختم می شود یا در عمل هم اتفاقی رخ می‌دهد. به نظر می‌رسد قضاوت در این باره تا حدودی زود است اما بنده در مجموع نفس این دیدارها را مثبت می‌دانم و نگاه ایشان به رسانه، نگاه مثبتی است.

شنیدن نظرات رسانه های منتقد توسط آقای رییسی قابل احترام است اما....
او افزود: به هر حال آقای رییسی، اراده کردند، با رسانه‌های منتقد خودشان نشستند و نظرات آنها را شنیدند و در رابطه با صحبت هایی که رسانه ها و مدیران رسانه ها مطرح کردند، ایشان هم نقطه نظرات خودشان را مطرح کردند، به نظر من این قابل احترام است. امیدوارم که این روند هم از سوی ایشان پیگیری شود و هم از سوی سایر مسئولین. ما زمانی به برخورد ذهنی می رسیم که بایکدیگر برخوردهای عینی داشته باشیم و بایکدیگر گفت وگو کنیم و هرکس به فراخور مسئولیتی که در جامعه دارد باید مسائل را منتقل کند و از رهگذر این گفت وگوها نتایج مثبتی را می توانیم بدست آوریم. مجموعا من این دیدار را مثبت دیدم و برای نتایج آن باید تا حدودی صبر کرد.

در صد روزگی دولت شوک امیدبخشی به جامعه وارد نشد
رحمانیان در پاسخ به این سوال که پیشنهادات شما به آقای رئیسی در این باره چه بوده است؟ عنوان کرد: بنده دو، سه نکته را به ایشان گفتم. نخست این که برخلاف آن رویکرد اولیه‌ای که در جامعه پیدا شد و امیدی که حاصل شده بود، این امید رو به افول است نه از این لحاظ که مردم انتظار دارند طی این صد روز ایشان کاری انجام دهند اما در این صد روز شوک امیدبخشی هم به جامعه وارد نشد و مهم ترین مسئله آن برجام بود که بسیار طولانی شد تا دولت تصمیم بگیرد چه کاری می خواهد انجام دهد و به تازگی زمان مذاکره مشخص شده است که من به ایشان گفتم درست است که شما گفتید ما معیشت مردم را به برجام گره نمی زنیم ولی آنها این کار را کردند و شما باید این گره را باز کنید.

رییسی باید تیمی را برای دریافت پیشنهادات رسانه‌ها تعیین کند
رحمانیان ادامه داد: نکته دیگری که به ایشان گفتم این بود که انتخاب وزراء حق شما است ولی به نظر من شما یک اتاق فکر مستقل و یک عقل منفصل می خواهید که باید از نحله‌های مختلف انتخاب کنید و مسئله سومی که من پیشنهاد دادم با توجه به اینکه ما رسانه ای هستیم، گفتم بهتر است شما باید تیمی تعیین کنید تا در ارتباط با پیشنهاداتی که در رسانه ها مطرح می شود با صاحبان این پیشنهادها و نویسنده ها گفت و گو شود و نقطه نظرات تکمیلی شان دریافت شود. نفس این تماس از سوی ریاست جمهوری نشان می‌دهد که توجه می شود و اگر احیانا آن پیشنهادات، قابلیت اجرایی دارد به وزراء و دستگاه های مختلف ارسال شود، این موضوع، امیدی را در قاطبه کارشناسان ایجاد می‌کند و می‌تواند یک پیوند دو سویه بین بخش نخبه جامعه و دستگاه اجرایی ایجاد کند. در نتیجه امیدواریم آقای رییسی هرکدام از این موارد را که فکر می کنند عملیاتی است، در عمل به اجرا بگذارند.

تفاوت محسوسی با دیدار قبلی احساس نکردم
این چهره اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که دیداری که قبل از ریاست جمهوری بوده با این دیدار چه تفاوت مهمی داشته است، آیا صحبت هایشان همان صحبت ها بوده است یا خیر؟ تصریح کرد: به نظر من اشتراکاتی که هم در آن دیدار و هم در این دیدار بود این بود که آقای رئیسی به دقت به حرف ها گوش دادند و یادداشت کردند و به آن حرف ها در پاسخ هایشان اشاره کردند و امیدی که ایشان در آن جلسه و در این جلسه داشت یکسان بود و ایشان به گذر از مشکلاتی که جامعه با آن درگیر است امیدوار بود و من تفاوت محسوسی احساس نکردم.

رییسی امیدوار به حل مشکلات بود هر چند مختصاتی طراحی نکرد
او اضافه کرد: ایشان همان حالت صمیمانه ای که در آن جلسه داشتند را در این جلسه هم داشتند و سعی نکردند فاصله ای بین خودشان و دیگران ببینند و ایجاد کنند و به نظر من این یکی از نکات مثبت این دو جلسه بود که امیدوارم این روند هم از سوی ایشان و هم از سوی سایر دست اندرکاران تداوم داشته باشد.
رحمانیان در پاسخ به این سوال که نکات و نقطه نظرات آقای رئیسی به رسانه‌های اصلاح طلب چه بود؟ در مورد انتقاداتی که می شد، آیا صحبت و گلایه ای داشتند یا خیر؟ اشاره کرد: آقای رئیسی نسبت به نقدها عمدتا همدلی نشان دادند، زمانی هم که برخی از افول امید صحبت می کردند ایشان معتقد بود و گفتند من امیدوار هستم و من حل مشکلات را در آینده نزدیک به روشنی می بینم. این نکته ای بود که بیان کردند و برای آن مختصاتی طراحی نکردند هرچند نشانه هایی در صحبت هایشان ندیدم اما امیدوار بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هک و نفوذ در کار نبوده است / پیام هشدار زلزله خطای تیم تحقیقاتی بود

وجود بیش از ۵۰۰ بیمار قطعی مبتلا به ایدز در کرمان / با درمان‌های جدید، بیماران مبتلا به ایدز می‌توانند امید بهبودی و طول عمر طبیعی داشته باشند

معلولین را از اکوسیستم ارتباطی جامعه حذف نکنید / معلولین باید در متن جامعه باشند

واردات برنج و چای هندی به کشور ممنوع شد

بچه ها را بدون صبحانه مدرسه نفرستید

صدور پروانه ساختمانی برای متراژهای زیر ۵۰ متر فراهم شد

عوارض صادرات مرغ صفر شد / تا پایان سال هیچ مشکلی در حوزه تولید و مصرف مرغ نخواهیم داشت / اگر تولید کاهش یابد بازار دچار نوسان قیمت می شود

بارش‌های کرمان ادامه دارد / دمای هوا همچنان کاهش می‌یابد

کلاهبردار فروش بدلیجات در فضای مجازی دستگیر شد

افزایش یک میلیونی دانش‌آموزان و نیاز ساخت ۲۵ هزار کلاس درس

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)