کد خبر: ۴۲۸۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل هلدینگ سرمایه گذاری مس سرچشمه
مهندس میلاد شمس مدیر عامل هلدینگ سرمایه گذاری مس سرچشمه در خصوص پروژه فلوتاسیون خاتون آباد توضیحایت ارائه کرد:

طراحی پروژه فلوتاسیون خاتون آباد  توسط شرکت‌های داخلی انجام شده است

مهندس میلاد شمس مدیر عامل هلدینگ سرمایه گذاری مس سرچشمه در خصوص پروژه فلوتاسیون خاتون آباد توضیحایت ارائه کرد:

با توجه به آغاز عملیات خاکبرداری و تسطیح در پروژه فلوتاسیون خاتون آباد، لطفا در خصوص ابلاغ این قرارداد و برنامه زمانبندی طراحی و اجرا توضیح بفرمائید؟
قرارداد مذکور از مرداد ماه سال ۱۴۰۰ به شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه ابلاغ گردیده و برنامه زمان بندی دو ساله از شهریور ماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است و طراحی پایه و تفضیلی پروژه مذکور توسط شرکت‌های ایرانی انجام خواهد پذیرفت.

لطفا در خصوص پروژه فلوتاسیون خاتون آباد و ضرورت اجرای آن توضیح بفرمائید.
ضرورت اجرای پروژه فلوتاسیون همانطور که در مصاحبه‌های قبلی گفته شد از تصمیمات هوشمندانه کارفرمای محترم (شرکت ملی صنایع مس ایران) می‌باشد فرآیند فلوتاسیون سرباره یک فرآیند تکمیلی ذوب می‌باشد که با توجه به آنکه سرباره محصول فرعی فرآیند مذکور است استخراج مس محتوی از سرباره مذکور؛ یک اقدام اجتناب ناپذیر می‌باشد که با فلوته نمودن سرباره؛ مس محتوی بصورت کنسانتره مس به چرخه تولید بازخواهد گشت. در نهایت بازدهی اقتصادی فرآیند ذوب را در سبد فرآیند‌های تولیدی بالا خواهد برد. با توجه به این مهم از طرفی اجرا نمودن پروژه فلوتاسیون سرباره خاتون آباد توسط شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، با توجه به تجربه اجرای پروژه فلوتاسیون سرباره مس سرچشمه، بسیار مفید فایده است و در نهادینه نمودن نحوه اجرای پروژه‌های EPC در این مقیاس و رسوب دانش بومی طراحی و اجرای پروژه‌های فلوتاسیون در شرکت و توانمندسازی ساختار شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه موثر می‌باشد.

این پروژه برای چه میزان تولید کنسانتره طراحی شده است؟
این پروژه با ظرفیت ورودی روزانه ۱۹۸۰ تن سرباره و خروجی سالیانه ۳۶۰۰۰ تن کنسانتره مس برنامه ریزی گردیده است

در طراحی و اجرای این پروژه با توجه به تجربه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در پروژه فلوتاسیون مجتمع مس سرچشمه، چه میزان از دانش و تخصص داخلی استفاده شده است؟
طراحی پایه پروژه فلوتاسیون سرباره مس سرچشمه توسط صاحب تکنولوژی خارجی انجام پذیرفته بود، اما در پروژه خاتون آباد همانگونه که عرض شد هر دو طراحی توسط شرکت‌های داخلی با توجه به استقاده از دانش بومی سازی شده انجام شده است.

در خصوص تامین تجهیزات و نحوه حل مشکلات تحریم توضیح بفرمائید.
در پروژه مذکور جهت تامین تجهیزات اصلی در حال بررسی تامین کنندگان داخلی و خارجی هستیم که انشالله در آینده نزدیک پس از اتمام بررسی و ارزیابی نتایج وضعیت تامین کننده تجهیزات اصلی شفاف خواهد شد.

در شرایط فعلی ورود شرکت سرمایه گذاری به پروژه‌های بزرگ و زمان بری که نیازمند اعتبارات ارزی هم هستند آیا توجیه اقتصادی دارد؟
بله با توجه به آنکه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه زیر ساخت‌های پروژه EPC را فراهم آورده و از طرفی تجربه اجرای EPC را مجددا در خود احیاء نموده است انجام پروژه‌های بزرگ نیز با توجه به توانمندی‌های ایجاد شده برای شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه توجیه اقتصادی خواهد داشت و از سه منظر می‌توان به این مهم پرداخت. منظر قابلیت ایجاد شده در شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه و منظر دیگر بعنوان بازوی اجرای شرکت ملی صنایع مس ایران در اجرای پروژه‌های EPC در حوزه توسعه و تولید و منظر آخر آنست که قاعدتا در مسیر توانمند سازی هستیم و ارتقاء سطح کیفی فرآیند‌های سازمان باعث ارتقاء بهره وری سرمایه و انسانی سازمان خواهد گردید و از منظر توسعه کسب و کار می‌تواند در افزایش بازدهی شرکت‌های تابعه بصورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیرگذار باشد.

 برنامه شرکت برای فعالیت در حوزه پروژه‌های صنعتی چیست و آیا پروژه‌های دیگری در دست اقدام دارید؟
همانگونه که در پاسخ سوالات قبلی اشاره گردید؛ بله، با توجه به زیرساخت‌ها و توانمندی‌های ایجاد شده در شرکت سرمایه گذاری سرچشمه این مهم در راستای توانمند سازی شرکت و افزایش بازدهی زیر ساخت‌های شرکت در راهبرد‌های کلان شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه طرح ریزی گردیده است و به همین منظور گام‌های اجرائی در این خصوص برنامه ریزی و عملیاتی گردیده است و در خصوص پروژه جدید با شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان مراحل رایزنی هستیم.

با توجه به ظرفیت و توان پیمانکاری EPC در شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، آیا برنامه‌ای برای پذیرش پروژه‌های صنعتی بزرگ در حوزه‌های خارج از صنایع مس وجود دارد؟
به سوال مهمی اشاره کردید که شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با توجه به ساختار و پتانسیل‌های داخل بخصوص در زمینه ساخت و راه اندازی کارخانه‌های فلوتاسیون (پر عیار کنی) از این مهم استقبال خواهد نمود و در برنامه‌های آتی دستیابی به این اهداف در حوزه‌های مغز افزار؛ نرم افزار و سخت افزار و زیر ساخت‌های اجرایی یک شرکت EPC کارطرح ریزی نموده است. فلذا با توجه به برنامه‌های عملیاتی مدون در مسیر رشد و تعالی یک شرکت EPC کار چابک و هدفمند؛ شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه گام خواهد برداشت.
شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با امید به آنکه در مسیر توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران بعنوان بازوی اجرایی کلیدی نقش ایفاء خواهد نمود اقدام به سرمایه گذاری در این حوزه نموده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)