کد خبر: ۴۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری یک باند زورگیر، باند سارقان به عنف و تعدادی از اراذل و اوباش که در این شهر اقدام به شرارت می‌کردند، خبر داد. سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دستاورد‌های طرح مبارزه با اراذل و اوباش در کلانتری ۱۱ در جمع اصحاب رسانه افزود: باند‌های زیادی در طرح برخورد با اراذل و اوباش در استان کرمان دستگیر شده اند و ۲ باند مهم آن‌ها که توسط فرماندهی انتظامی این شهرستان در مرکز استان اقدام به اعمال مجرمانه می‌کرد، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری یک باند زورگیر، باند سارقان به عنف و تعدادی از اراذل و اوباش که در این شهر اقدام به شرارت می‌کردند، خبر داد.
به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دستاورد‌های طرح مبارزه با اراذل و اوباش در کلانتری ۱۱ در جمع اصحاب رسانه افزود: باند‌های زیادی در طرح برخورد با اراذل و اوباش در استان کرمان دستگیر شده اند و ۲ باند مهم آن‌ها که توسط فرماندهی انتظامی این شهرستان در مرکز استان اقدام به اعمال مجرمانه می‌کرد، دستگیر شدند.
وی ادامه داد: یکی از این باند‌ها متشکل از سه مرد و یک زن است که با راهنمایی یک خانم سوژه‌ها را شناسایی کرده و بعد از آن با معرفی آن‌ها به همدستان خود اقدام به سرقت و اخاذی از آن‌ها می‌کرده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: اعضای این باند تاکنون به هشت فقره زورگیری اعتراف کرده اند و هشت نفر از مالباختگان نیز نسبت به شناسایی و اعلام شکایت خود اقدام کرده اند، اما به طور قطع این افراد سرقت‌های بیشتری را با توجه به سوابق مجرمانه‌ای که دارند انجام داده اند که پرسنل پلیس مشغول جمع آوری ادله و شناسایی سایر شکات هستند.
وی ادامه داد: این افراد در انظار عمومی با تهدید چاقو از افراد زورگیری می‌کردند لذا با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگان، از مردم تقاضا می‌شود در صورتی که مورد طعمه این باند قرار گرفته‌اند به کلانتری ۱۱ شهر کرمان مراجعه و نسبت به اعلام شکایت خود اقدام کنند.
سردار ناظری گفت: باند دوم که توسط فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان دستگیر شده اند نیز سارقان به عنف هستند که به واسطه همدستی یک خانم، سه مرد و یک مالخر اقدام به سرقت از منازل می‌کردند.
وی عنوان کرد: این خانم در این باند به عنوان کارگر منزل متاسفانه از طرف یکی از شرکت‌های خدماتی معرفی شده که پس از شناسایی طعمه‌های خود، نسبت به معرفی آن‌ها به همدستان خود اقدام می‌کرده است.
وی ادامه داد: این فرد در زمانی که در منزل سوژه مورد نظر حضور داشته در را برای همدستان خود باز می‌کرده یا در هنگام خروج زمینه ورود همدستان خود را به منزل فراهم می‌کرده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: اعضای این باند در مواردی در ساعت اولیه شب نسبت به ورود به منازل طعمه‌های خود و سرقت اموال آن‌ها می‌کرده‌اند.
وی گفت: تاکنون هشت مال باخته در این پرونده شناسایی و سارقان تحت قرار روانه زندان شده اند.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: مالخر این باند نیز که یک فرد ۴۰ ساله است شناسایی و دستگیر و مقادیر زیادی از اموال مسروقه نیز کشف شده است.
سردار ناظری بیان کرد: اعضای این باند با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شده اند.
وی توصیه کرد: مردم مراقبت‌های لازم را در زمان‌های مختلف از اموال خود داشته باشند تا راه را برای ارتکاب جرم این افراد ببندند.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: پلیس کوچک‌ترین مماشاتی با افرادی که بخواهند نظم، امنیت و آرامش مردم را بر هم بزنند و اموال مردم را به سرقت ببرند، ندارد.
وی با بیان اینکه سن افرادی که مبادرت به سرقت می‌کردند بین ۱۸ تا ۲۳ سال بوده و مالخر حدود ۴۰ سال سن دارد و خانم‌هایی که در این باند دستگیر شده اند ۱۸ یا ۱۹ ساله هستند.
سردار ناظری گفت: ۱۰ نفر از این افراد اتباع بیگانه بوده که سابقه نزاع و سو مصرف مشروبات الکلی را داشته و در یکی از بیمارستان‌های کرمان به دلیل نزاعی که قبل از بیمارستان داشته اند، نظم بیمارستان را بر هم می‌زنند که شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: ضمن اینکه با کمیسیون اتباع استانداری نیز هماهنگ شد افرادی که اقدام به شرارت می‌کنند به همراه وابستگانشان با دستور قضایی و مصوبه کمیسیون از کشور طرد شوند.
وی با اشاره به اینکه اتباع شریفی نیز در ایران هستند که شرافتمندانه کار و زندگی می‌کنند، اما این ۱۰ نفر به دلیل شرارت دستگیر شده اند و برابر دستور مقام قضایی با آن‌ها برخورد می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)