کد خبر: ۴۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری یک باند زورگیر، باند سارقان به عنف و تعدادی از اراذل و اوباش که در این شهر اقدام به شرارت می‌کردند، خبر داد. سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دستاورد‌های طرح مبارزه با اراذل و اوباش در کلانتری ۱۱ در جمع اصحاب رسانه افزود: باند‌های زیادی در طرح برخورد با اراذل و اوباش در استان کرمان دستگیر شده اند و ۲ باند مهم آن‌ها که توسط فرماندهی انتظامی این شهرستان در مرکز استان اقدام به اعمال مجرمانه می‌کرد، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری یک باند زورگیر، باند سارقان به عنف و تعدادی از اراذل و اوباش که در این شهر اقدام به شرارت می‌کردند، خبر داد.
به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از دستاورد‌های طرح مبارزه با اراذل و اوباش در کلانتری ۱۱ در جمع اصحاب رسانه افزود: باند‌های زیادی در طرح برخورد با اراذل و اوباش در استان کرمان دستگیر شده اند و ۲ باند مهم آن‌ها که توسط فرماندهی انتظامی این شهرستان در مرکز استان اقدام به اعمال مجرمانه می‌کرد، دستگیر شدند.
وی ادامه داد: یکی از این باند‌ها متشکل از سه مرد و یک زن است که با راهنمایی یک خانم سوژه‌ها را شناسایی کرده و بعد از آن با معرفی آن‌ها به همدستان خود اقدام به سرقت و اخاذی از آن‌ها می‌کرده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: اعضای این باند تاکنون به هشت فقره زورگیری اعتراف کرده اند و هشت نفر از مالباختگان نیز نسبت به شناسایی و اعلام شکایت خود اقدام کرده اند، اما به طور قطع این افراد سرقت‌های بیشتری را با توجه به سوابق مجرمانه‌ای که دارند انجام داده اند که پرسنل پلیس مشغول جمع آوری ادله و شناسایی سایر شکات هستند.
وی ادامه داد: این افراد در انظار عمومی با تهدید چاقو از افراد زورگیری می‌کردند لذا با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگان، از مردم تقاضا می‌شود در صورتی که مورد طعمه این باند قرار گرفته‌اند به کلانتری ۱۱ شهر کرمان مراجعه و نسبت به اعلام شکایت خود اقدام کنند.
سردار ناظری گفت: باند دوم که توسط فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان دستگیر شده اند نیز سارقان به عنف هستند که به واسطه همدستی یک خانم، سه مرد و یک مالخر اقدام به سرقت از منازل می‌کردند.
وی عنوان کرد: این خانم در این باند به عنوان کارگر منزل متاسفانه از طرف یکی از شرکت‌های خدماتی معرفی شده که پس از شناسایی طعمه‌های خود، نسبت به معرفی آن‌ها به همدستان خود اقدام می‌کرده است.
وی ادامه داد: این فرد در زمانی که در منزل سوژه مورد نظر حضور داشته در را برای همدستان خود باز می‌کرده یا در هنگام خروج زمینه ورود همدستان خود را به منزل فراهم می‌کرده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: اعضای این باند در مواردی در ساعت اولیه شب نسبت به ورود به منازل طعمه‌های خود و سرقت اموال آن‌ها می‌کرده‌اند.
وی گفت: تاکنون هشت مال باخته در این پرونده شناسایی و سارقان تحت قرار روانه زندان شده اند.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: مالخر این باند نیز که یک فرد ۴۰ ساله است شناسایی و دستگیر و مقادیر زیادی از اموال مسروقه نیز کشف شده است.
سردار ناظری بیان کرد: اعضای این باند با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شده اند.
وی توصیه کرد: مردم مراقبت‌های لازم را در زمان‌های مختلف از اموال خود داشته باشند تا راه را برای ارتکاب جرم این افراد ببندند.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: پلیس کوچک‌ترین مماشاتی با افرادی که بخواهند نظم، امنیت و آرامش مردم را بر هم بزنند و اموال مردم را به سرقت ببرند، ندارد.
وی با بیان اینکه سن افرادی که مبادرت به سرقت می‌کردند بین ۱۸ تا ۲۳ سال بوده و مالخر حدود ۴۰ سال سن دارد و خانم‌هایی که در این باند دستگیر شده اند ۱۸ یا ۱۹ ساله هستند.
سردار ناظری گفت: ۱۰ نفر از این افراد اتباع بیگانه بوده که سابقه نزاع و سو مصرف مشروبات الکلی را داشته و در یکی از بیمارستان‌های کرمان به دلیل نزاعی که قبل از بیمارستان داشته اند، نظم بیمارستان را بر هم می‌زنند که شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: ضمن اینکه با کمیسیون اتباع استانداری نیز هماهنگ شد افرادی که اقدام به شرارت می‌کنند به همراه وابستگانشان با دستور قضایی و مصوبه کمیسیون از کشور طرد شوند.
وی با اشاره به اینکه اتباع شریفی نیز در ایران هستند که شرافتمندانه کار و زندگی می‌کنند، اما این ۱۰ نفر به دلیل شرارت دستگیر شده اند و برابر دستور مقام قضایی با آن‌ها برخورد می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

پربازدید ها

واکنش عالم‌زاده به ادعای عضو شورای شهر کرمان درباره تخفیف 30میلیاردی به یک انبوه‌ساز: کذب محض است

مرگ ۴ کرمانی براثر ابتلا به کرونا

شناسایی سویه اُمیکرون در عربستان

وقوع طوفان شن وخاک در کرمان

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)