کد خبر: ۴۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آمار قربانیان کرونا در جنوب کرمان را ۶۹۰ نفر اعلام کرد و گفت: تا کنون ۸۲ در صد جمعیت منطقه واکسینه شده اند که در روند کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌ها موثر بوده است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آمار قربانیان کرونا در جنوب کرمان را ۶۹۰ نفر اعلام کرد و گفت: تا کنون ۸۲ در صد جمعیت منطقه واکسینه شده اند که در روند کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌ها موثر بوده است.
دکتر اصغر مکارم در نشست با هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به آخرین وضعیت مدیریت بیماری کرونا در جنوب کرمان عنوان کرد: کادر بهداشت و درمان روز‌های سختی را در مدیریت بیماری کرونا سپری کردند و وجود بیش از ۲۴ هزار مورد مثبت در منطقه جنوب کرمان با توجه به وضعیت درمانی که از قبل وجود داشت کار ساده‌ای نبود، اما با همت همگانی، آموزش و کار جهادی بیماری مدیریت شد و به نسبت متوسط کشور خوشبختانه وضعیت مناسبی داشتیم.
وی با تشریح سطح امکانات و زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی اظهار کرد: تجهیزات، اکسیژن ساز‌ها و امکانات درمانی که در مراکز درمانی منطقه جنوب در مدت شیوع کرونا تهیه شد برای دانشگاه یک فرصت بود که برخی از زیرساخت‌های ضعیف تقویت شد و امروز حداقل در بحث تخت‌های ویژه و تجهیزات به خصوص ونتیلاتور و نیاز‌های ضروری مردم رفع شده است.
مکارم تامین اکسیژن و داروی مورد نیاز بیماران را نیز از اقدامات قابل توجهی دانست که در مهار بیماری مفید واقع شدند و افزود: مهمتر از همه تامین اکسیژن بود که مشکل روز دانشگاه‌های کشور بود و می‌توانست مراکز درمانی ما را هم دچار چالش کند، اما با تدابیر و اقدامات انجام شده مشکلی نداشتیم و در بحث دارو هم تاکنون هر تعداد بیماری که بر اساس تشخیص و اولویتی که پزشکان گذاشتند، تامین شده و هیچ بیماری در منطقه به دلیل نبود اکسیژن، تجهیزات و دارو نه اعزام شد و نه جان خود را از دست داده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آمار بیماری در منطقه جنوب کرمان را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: وضعیت کرونا به پایین‌ترین سطح رسیده و کل بستری در حال حاضر در هفت شهرستان حدود ۵۹ بیمار بستری داریم که ۱۶ مورد قطعی هستند و آمار روزانه هم به زیر ۵ مورد رسیده است که امیدواریم این آرامش همچنان ادامه داشته باشد هر چند شرایط شکننده‌ای از بیماری کووید۱۹ در کشور وجود دارد و تلاش داریم موج جدید تکرار نشود که برای کادر درمان شرایط سختی است.
مکارم با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونا در جنوب کرمان افزود: از نظر واکسیناسیون جزو دانشگاه‌های پیشگام هستیم و میزان واکسیناسیون در کل جمعیت حدود ۸۲ درصد است که نسبت به دانشگاه‌های دیگر هم می‌توان گفت جزو دانشگاه‌های برتر هستیم و نوبت دوم هم تقریبا ۵۶ درصد تزریق شده است.
وی با ابراز خرسندی از واکسیناسیون جمعیت دانش آموزی و گروه‌های هدف گفت: تاکنون حدود ۹۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در جنوب کرمان واکسینه شدند، از معلمانی که قرار بود واکسینه شوند ۹۰ درصد و افراد بالای ۶۰ سال بیش از ۹۰ درصد واکسینه شدند.
مکارم میزان ورود واکسن به دانشگاه را تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰هزار دوز اعلام کرد و افزود: بیشترین نوع واکسن سینوفارم در کنار سایر واکسن‌ها می‌باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از آغاز طرح واکسیناسیون سرخک خبر داد و اظهار کرد: در بین دانشگاه‌های مشمول این طرح، جنوب کرمان پوشش ۶۳ درصدی داشته و در بین دانشگاه‌های جنوب شرق رتبه اول را داریم و این دستاورد با همدلی و همراهی تیمی که در دانشگاه در حال فعالیت هستند محقق شده است.
وی آمار قربانیان کرونا در جنوب کرمان را ۶۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه امروز وضعیت مناسبی داریم هرچند از دست دادن حدود ۶۹۰ نفر بسیار سخت است، اما به نسبت میزان بستری بیش از ۲۴ هزار و نزدیک به ۸۰۰۰ بیماری که در بیمارستان بستری شده و توجه به شدت بیماری و شرایطی که بیماران داشتند، آمار خیلی بالایی نیست.
مکارم تصریح کرد: هر چند تلاش ما این است که تا حد توان از مرگ هر فردی هرچند سالخورده دریغ نکنیم و این سیاست کاری در سطح دانشگاه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)