کد خبر: ۴۲۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم اجرایی شدن پزشک خانوده در کشور تاکید کرد و افزود: باید پرونده و نسخه الکترونیک نیز در کل کشور ساری و جاری شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم اجرایی شدن پزشک خانوده در کشور تاکید کرد و افزود: باید پرونده و نسخه الکترونیک نیز در کل کشور ساری و جاری شود.
به گزارش ایسنا دکتر محمدمهدی ناصحی پیش از ظهر امروز ۱۹ آبان ماه در نشست با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان درباره ارتباط بیمه سلامت با وزارت بهداشت و درمان گفت: دانشگاه‌ها در کنار بیمه سلامت به عنوان یک خانواده از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده می‌کنند و ما می‌توانیم خدمات بهتری به جامعه ارائه دهیم.
وی در کنار هم بودن بیمه و دانشگاه‌های علوم پزشکی را نقطه امیدی دانست و اظهار کرد: بیمه سلامت در این دوره نسبت به دوره‌های قبلی تغییرات و عملکرد بهتری دارد، به طوری که تعهدات بیمه‌ای تا تیرماه پرداخت شده و هفته آینده مردادماه نیز در کل کشور واریز می‌شود و در استان کرمان طبق اسناد رسیده شهریورماه نیز به صورت علی الحساب انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم اجرایی شدن پزشک خانوده در کشور تاکید کرد و افزود: باید پرونده و نسخه الکترونیک نیز در کل کشور ساری و جاری شود.
وی درباره نسخه الکترونیک نیز گفت: در این زمینه بسیار موفق عمل شده و ۹۹ درصد از نسخه‌های استان کرمان به صورت الکترونیکی صادر شده و در برخی از شهر‌ها پوشش ۱۰۰ درصدی داریم که به عنوان شهر نمونه سلامت در آینده معرفی می‌شوند.
ناصحی ادامه داد: سامانه نسخه الکترونیک باید یکپارچه باشد، هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گرفته تا دسترسی به انواع خدمات بیمه‌ای سهولت یابد.
وی با اشاره به زیرساخت‌های الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمان، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت نقاطی که در استان کرمان زیرساخت‌های لازم برای اجرایی کردن این طرح به صورت ۱۰۰ درصدی را ندارند، بهتر از مناطق برخوردار در سایر نقاط کشور است.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران افزود: از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تکمیل زیرساخت‌های IT و رفع مشکلات اجرای نسخه الکترونیک درخواست همکاری بیشتر داریم.
رضایی معاون درمان بیمه سلامت کشور نیز در این نشست پوشش همگانی، سازمان الکترونیکی و نظام ارجاع شهری را جزو برنامه‌های امسال بیمه سلامت برشمرد و گفت: استان کرمان در زمینه سازمان الکترونیکی جزو استان‌های پیشتاز و در سطح کشور مطرح است.
وی ادامه داد: برنامه‌هایی که در سطح بیمه سلامت در حال اجراست می‌تواند امیدواری‌هایی برای مردم داشته باشد.
معاون درمان بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم استان کرمان در خرید راهبردی بیمه‌ای جزو استان‌های پیشتاز باشد.
اعرابی مدیرکل حوزه هیئت مدیره بیمه سلامت کشور نیز در این نشست گفت: استان کرمان در توانمندسازی بیمه شدگان جزو استان‌های پیشرو است.
همچنین حسین صافی زاده معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: تعامل بسیار خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بیمه سلامت برقرار است.
وی با بیان اینکه پرداخت‌های پزشکان خانواده باید به روز باشد و نباید بگذاریم این پرداخت‌ها به تعویق بیفتد، تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های دارو بهتر است تعهدات درمانی نیز افزایش پیدا کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیپلمات های اروپایی: پیشنهادهای ایران باعث ناامیدی شده/ انریکه مورا: چهارشنبه یا پنجشنبه آینده به مذاکرات باز می‌گردیم

گفت‌وگوها برای رفع تحریم‌هاست نه مذاکره هسته‌ای/ موضوع استاندار سریع‌تر تعیین تکلیف شود

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

سایت نزدیک به قالیباف: انتخاب محمد به جای قاسمی با انتقاداتی از درون جریان اصولگرایی همراه خواهد بود

هیچ ملّتی بدون تحمّل بسیاری از سختی‌ها، به جایی نمی رسد/ ان‌شاءالله تحمّل این سختی‌ها، ملّت ایران را به اوج خواهد رساند

بیانیه جبهه اصلاحات درباره بحران آب در اصفهان

تحلیل پسر شهید بهشتی از جمله حزب معبد من است

تجدید ساختار حزب و تشکیل دولت سایه در دستور کار حزب کارگزاران

پربازدید ها

واکنش عالم‌زاده به ادعای عضو شورای شهر کرمان درباره تخفیف 30میلیاردی به یک انبوه‌ساز: کذب محض است

مرگ ۴ کرمانی براثر ابتلا به کرونا

شناسایی سویه اُمیکرون در عربستان

وقوع طوفان شن وخاک در کرمان

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

واژگونی اتوبوس «اصفهان به بندرعباس» یک کشته و ۵ مجروح بر جا گذاشت

جزئیات رنگ بندی جدید کرونایی کشور/ صفر شدن مرگ و میر در 13 استان کشور

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)