کد خبر: ۴۲۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم اجرایی شدن پزشک خانوده در کشور تاکید کرد و افزود: باید پرونده و نسخه الکترونیک نیز در کل کشور ساری و جاری شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم اجرایی شدن پزشک خانوده در کشور تاکید کرد و افزود: باید پرونده و نسخه الکترونیک نیز در کل کشور ساری و جاری شود.
به گزارش ایسنا دکتر محمدمهدی ناصحی پیش از ظهر امروز ۱۹ آبان ماه در نشست با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان درباره ارتباط بیمه سلامت با وزارت بهداشت و درمان گفت: دانشگاه‌ها در کنار بیمه سلامت به عنوان یک خانواده از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده می‌کنند و ما می‌توانیم خدمات بهتری به جامعه ارائه دهیم.
وی در کنار هم بودن بیمه و دانشگاه‌های علوم پزشکی را نقطه امیدی دانست و اظهار کرد: بیمه سلامت در این دوره نسبت به دوره‌های قبلی تغییرات و عملکرد بهتری دارد، به طوری که تعهدات بیمه‌ای تا تیرماه پرداخت شده و هفته آینده مردادماه نیز در کل کشور واریز می‌شود و در استان کرمان طبق اسناد رسیده شهریورماه نیز به صورت علی الحساب انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بر لزوم اجرایی شدن پزشک خانوده در کشور تاکید کرد و افزود: باید پرونده و نسخه الکترونیک نیز در کل کشور ساری و جاری شود.
وی درباره نسخه الکترونیک نیز گفت: در این زمینه بسیار موفق عمل شده و ۹۹ درصد از نسخه‌های استان کرمان به صورت الکترونیکی صادر شده و در برخی از شهر‌ها پوشش ۱۰۰ درصدی داریم که به عنوان شهر نمونه سلامت در آینده معرفی می‌شوند.
ناصحی ادامه داد: سامانه نسخه الکترونیک باید یکپارچه باشد، هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گرفته تا دسترسی به انواع خدمات بیمه‌ای سهولت یابد.
وی با اشاره به زیرساخت‌های الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمان، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت نقاطی که در استان کرمان زیرساخت‌های لازم برای اجرایی کردن این طرح به صورت ۱۰۰ درصدی را ندارند، بهتر از مناطق برخوردار در سایر نقاط کشور است.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران افزود: از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تکمیل زیرساخت‌های IT و رفع مشکلات اجرای نسخه الکترونیک درخواست همکاری بیشتر داریم.
رضایی معاون درمان بیمه سلامت کشور نیز در این نشست پوشش همگانی، سازمان الکترونیکی و نظام ارجاع شهری را جزو برنامه‌های امسال بیمه سلامت برشمرد و گفت: استان کرمان در زمینه سازمان الکترونیکی جزو استان‌های پیشتاز و در سطح کشور مطرح است.
وی ادامه داد: برنامه‌هایی که در سطح بیمه سلامت در حال اجراست می‌تواند امیدواری‌هایی برای مردم داشته باشد.
معاون درمان بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم استان کرمان در خرید راهبردی بیمه‌ای جزو استان‌های پیشتاز باشد.
اعرابی مدیرکل حوزه هیئت مدیره بیمه سلامت کشور نیز در این نشست گفت: استان کرمان در توانمندسازی بیمه شدگان جزو استان‌های پیشرو است.
همچنین حسین صافی زاده معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: تعامل بسیار خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی کرمان و بیمه سلامت برقرار است.
وی با بیان اینکه پرداخت‌های پزشکان خانواده باید به روز باشد و نباید بگذاریم این پرداخت‌ها به تعویق بیفتد، تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های دارو بهتر است تعهدات درمانی نیز افزایش پیدا کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

شرایط زندان‌های استان مطلوب است / افرادی که فاقد سابقه کیفری هستند، از ارفاقات حداکثری برخوردار می‌شوند

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)