کد خبر: ۴۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مردم رفسنجان استقبال باشکوهی از خانواده شهید «مهدی تحویلیان» داشتند و امروز مادر آقا مهدی، مزار فرزند شهیدش را که از شهدای تازه احرازهویت شده در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان بود، پس از سال‌ها چشم‌انتظاری در آغوش کشید.

مردم رفسنجان استقبال باشکوهی از خانواده شهید «مهدی تحویلیان» داشتند و امروز مادر آقا مهدی، مزار فرزند شهیدش را که از شهدای تازه احرازهویت شده در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان بود، پس از سال‌ها چشم‌انتظاری در آغوش کشید.
به گزارش فارس از رفسنجان، مردم شهیدپرور رفسنجان پیش از ظهر امروز استقبال باشکوهی از خانواده شهید «مهدی تحویلیان» داشتند و امروز مادر مهدی آقا، مزار فرزند شهیدش را که از شهدای تازه احرازهویت شده در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان بود پس از سال‌ها چشم‌انتظاری در آغوش کشید.
حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان ضمن خیرمقدم به مادر و اعضای خانواده شهید اظهار کرد: خدا را شاهد می‌گیرم که مردم رفسنجان ذره‌ای در تجلیل، تکریم و بزرگداشت شهید شما کوتاهی نکردند و الان هم با تمام وجود زن و مرد از شما استقبال کرده و اشک می‌ریزند.
وی ادامه داد: لازم می‌دانم به فرماندهان نظامی و انتظامی، معاون فرهنگی وزیر علوم و همه کسانی که در این مراسم شرف‌حضور پیدا کردند خیرمقدم بگویم.
عسکری با اشاره به تاریخچه‌ای از زندگی و شهادت این شهید بزرگوار عنوان کرد: شهید تحویلیان متولد ۱۳۴۴ و اهل اصفهان بود و در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۶۵ به جبهه اعزام شد و جمعی لشکر ۲۱ حمزه که بنده هم افتخار حضور در این لشکر داشتم، بود.
امام جمعه رفسنجان ادامه داد: پدر شهید به رحمت خدا رفته و ۵ برادر و یک خواهر دارد. این شهید عزیز و بزرگوار در سال ۱۳۶۷ در منطقه موسیان به شهادت رسید و در سال ۱۳۸۷ پس از اینکه پیکیر پاک و مطهرشان پیدا شد در دانشگاه ولیعصر (عج) آرام گرفت.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه آن روز خواهر شهید نبود برای برادرش عزاداری و گریه کند، اما همه مادران شهیدان در رفسنجان و زنان این شهر و دانشجویان دختر این دانشگاه و همه مردم این شهر آن روز در این مکان شهید را در آغوش کشیدند.

درخواست فرمانده قرارگاه جنوب‌شرق ارتش از مادر شهید برای ماندن مهدی
امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه جنوب‌شرق ارتش هم در این مراسم اظهار کرد: مردم شهیدپرور رفسنجان امروز سنگ‌تمام گذاشتند که صمیمانه از همه این مردم تشکر می‌کنم.
وی بیان کرد: شهید تحویلیان سرباز دلاور لشکر ۲۱ حمزه در سال ۱۳۶۷ در منطقه موسیان به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
غلامعلیان ادامه داد: امروز مدیون شهیدان هستیم. شهید تحویلیان در دوران خدمت سرمشق والگوی ایثارگری و رشادت در نزد همرزمان خود بود و در خاطرات همرزمان این شهید بزرگوار نقل و امروز بیان می‌شود که همه ناشی از روحیه جوانمردی این شهید بزرگوار بود.
وی اظهار کرد: امروز مردم رفسنجان پاداش خوبی به این خانواده دادند، از سال ۱۳۸۷ پیکر این شهید کشف شد و در رفسنجان به‌عنوان یک شهید گمنام دفن شد تا امروز خانواده‌اش چشم‌انتظار بودند و امروز این چشم انتظاری به پایان رسید.
فرمانده قرارگاه جنوب‌شرق ارتش بیان کرد: از خانواده این شهید بزرگوار عاجزانه درخواست داریم این گوهر گران‌بها کماکان در شهرستان رفسنجان دیار سردار عزیزمان حاج‌قاسم سلیمانی بماند و به پذیرش این شهید گران‌قدر افتخار می‌کنیم.

شهدا تاریخ و هویت ما را می‌سازند
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این تاریخ‌سازی شهدا متعلق به گذشته نیست و به اکنون ما هم ارتباط دارد و آینده ما را هم می‌سازد. شهدای تاریخ ایران در انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حرم و مبارزه با اشرار همه تاریخ و هویت ما را می‌سازند.
عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز در مراسم استقبال از مادر شهید مهدی تحویلیان در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه ولیعصر (عج) و مزار شهید تحویلیان اظهار کرد: در تاریخ اندیشه، زمانی که یک بررسی اجمالی می‌کنیم گاهی عظمت یک موضوع چنان زیاد بوده و مقیاسی داشته که سخن‌گفتن در خصوص آن دشوار و متفکران را در مقابل خود به سکوت واداشته است.
وی ادامه داد: علی‌رغم تلاش‌هایی که صورت می‌گرفته به‌نوعی برای آن موضوع سخنوری صورت گیرد، سخنوران در مقابل آن خاضعانه سکوت می‌کردند، که یکی از این موضوع‌ها شهید و شهادت است و تنها خدا، اولیاء خدا و انبیاء الهی که صاحبان و مقربان ملکوت هستند در این خصوص سخن گفتند، چراکه زبان یارایی همراهی آن‌ها را نداشته است.
کلانتری افزود: شهدا با مقامی که دارند قلب تپنده تاریخ بودند و متصرفان در عالم هستند، شهید به تاریخ ما نور و جهت می‌دهد و به همین معناست که شهید شمع محفل بشریت است، شهید به روزمرّگی و روزمرگی ما رنگ می‌پاشد و تاریخ‌سازی می‌کند.
معاون وزیر علوم ابراز کرد: این اوصافی‌ست که تنها از متن حضرت حق و اولیاء الهی می‌توان وام گرفت و از آن‌ها برمی‌آید.
وی خاطرنشان کرد: این تاریخ‌سازی متعلق به گذشته نیست و به اکنون ما هم ارتباط دارد و آینده ما را هم می‌سازد. شهدای تاریخ ایران در انقلاب، دفاع مقدس، دفاع از حرم و مبارزه با اشرار همه تاریخ و هویت ما را می‌سازند، هویت این مکان شریف هم به‌واسطه این شهدای عزیز گمنام عطرآگین شده است و این فضا را جلوه بخشیده و رفسنجان را معطر کرده است.
کلانتری بیان کرد: وجود این شهدا به کنش‌های دانشگاهی ما جهت داده و کار‌های فرهنگی را پربار کرده و دانشجویان علقه‌ای به این شهدا پیدا کردند و این شهدا گره‌گشا شدند.
وی با اشاره به اینکه متواضعانه از خانواده شهید خواهش می‌کنم بگذارند این دُر گران‌بها در این فضا باشد و این مکان را عطرآگین کند، افزود: مردم رفسنجان و دانشگاهیان مادری کردند و زین‌پس هم نخواهند گذاشت که گرد غربت بر مزار آقامهدی بنشیند و انصافا دل‌کندن از این فضا بسیار سخت است و بگذارید از برکاتش این شهر مستفیض شود.
کلانتری با ابلاغ عذرخواهی وزیر علوم به جهت اینکه نتوانسته در این مراسم حضور داشته باشد، لوحی از طرف وزارت علوم تقدیم مادر و خانواده شهید کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)