کد خبر: ۴۲۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند اما سهم آنها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان هشت درصد است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند، اما سهم آن‌ها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک‌های خصوصی استان هشت درصد است.
جعفر رودری امروز ۲۷ آبان ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان گفت: میزان سپرده‌های استان تقریبا ۹۵.۱ هزار میلیارد تومان و منابع استان پس از کسر ذخایر حدود ۸۴.۳ هزار میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه تهران حدود ۶۰ درصد سپرده‌های بانکی کشور را به خودش اختصاص داده، ادامه داد: میزان مصارف نسبت به منابع در تهران بیشتر است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: گپ زیادی بین منابع و مصارف در استان کرمان داریم به طوری که نسبت مصارف به منابع میانگین کشوری تا پایان تیرماه ۸۱ درصد و در استان کرمان ۵۸ درصد است و استان کرمان در این زمینه رتبه شش کشوری را دارد.
وی از عدم جذب سپرده‌ها توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری استان سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند، اما سهم آن‌ها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک‌های خصوصی استان هشت درصد است.
رودری افزود: اگر بانک‌های خصوصی استان نسبت مصارف به منابع ۱۰ بانک دولتی (۷۲ درصد) را محقق سازند باید حدود ۱۱.۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نمایند.
وی بر ضرورت الزام بانک‌های خصوصی به ارائه آمار و اطلاعات ماهانه از عملکرد خود به دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها تاکید کرد و افزود: باتوجه به اینکه برخی از بانک‌های خصوصی به صورت منطقه‌ای اداره می‌شوند و دفتر مرکزی آن بانک در سایر استان‌ها مستقر است، لذا پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از جذب منابع آن بانک در سایر استان‌ها، ترتیبی اتخاذ شود تا باتوجه به منابع بانک، سهم مشخصی از مصارف نیز به استان کرمان تعلق گیرد و این مهم می‌تواند یکی از مصوبات سفر رییس جمهور باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

پربازدید ها

افزایش قیمت شوک کننده مرغ در بازار؛ قیمت واقعی مرغ ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان است / کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید مرغ

اگر اتفاقی در قیمت‌ برنج رخ دهد، ورود خواهیم کرد / آیا قیمت مرغ و تخم مرغ تغییر می‌کند؟

افزایش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در تابستان سال جاری

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

از همایش‌های گردشگری استقبال نمی‌شود   / فرصت از دست رفته در صنعت گردشگری برنمی‌گردد

اتهامات درباره فناوری هسته‌ای ایران، بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌هاست

وزیر اقتصاد: حذف کارمزد وام ۱۰ میلیون تومانی در بانک‌های قرض الحسنه

عرضه مرغ گرم بالاتر از  ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تخلف است

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)