کد خبر: ۴۲۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند اما سهم آنها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک های خصوصی استان هشت درصد است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند، اما سهم آن‌ها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک‌های خصوصی استان هشت درصد است.
جعفر رودری امروز ۲۷ آبان ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان کرمان گفت: میزان سپرده‌های استان تقریبا ۹۵.۱ هزار میلیارد تومان و منابع استان پس از کسر ذخایر حدود ۸۴.۳ هزار میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه تهران حدود ۶۰ درصد سپرده‌های بانکی کشور را به خودش اختصاص داده، ادامه داد: میزان مصارف نسبت به منابع در تهران بیشتر است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: گپ زیادی بین منابع و مصارف در استان کرمان داریم به طوری که نسبت مصارف به منابع میانگین کشوری تا پایان تیرماه ۸۱ درصد و در استان کرمان ۵۸ درصد است و استان کرمان در این زمینه رتبه شش کشوری را دارد.
وی از عدم جذب سپرده‌ها توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری استان سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۱۰ بانک دولتی استان علی رغم اینکه ۷۹ درصد منابع را دارند، اما سهم آن‌ها از مصارف ۹۷ درصد است و نسبت مصارف به منابع بانک‌های خصوصی استان هشت درصد است.
رودری افزود: اگر بانک‌های خصوصی استان نسبت مصارف به منابع ۱۰ بانک دولتی (۷۲ درصد) را محقق سازند باید حدود ۱۱.۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نمایند.
وی بر ضرورت الزام بانک‌های خصوصی به ارائه آمار و اطلاعات ماهانه از عملکرد خود به دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها تاکید کرد و افزود: باتوجه به اینکه برخی از بانک‌های خصوصی به صورت منطقه‌ای اداره می‌شوند و دفتر مرکزی آن بانک در سایر استان‌ها مستقر است، لذا پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از جذب منابع آن بانک در سایر استان‌ها، ترتیبی اتخاذ شود تا باتوجه به منابع بانک، سهم مشخصی از مصارف نیز به استان کرمان تعلق گیرد و این مهم می‌تواند یکی از مصوبات سفر رییس جمهور باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)