کد خبر: ۴۲۹۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان معادل ۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان معادل ۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
 احمد اسکندری نسب در حاشیه بازدید سرزده از مدارس شهر کرمان با بیان اینکه از اول مهر سال جاری ۳۰ درصد مدارس زیر ۱۵ نفر دانش آموز کرمان بازگشایی شده و به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز کرده اند افزود: مدارس دوره متوسطه، فنی و حرفه‌ای و کار دانش نیز از اول مهر با اجرای طرح گروه بندی به صورت حضوری فعالیت می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه در زمینه بازگشایی مدارس تابع تصمیم ستاد ملی و استانی مقابله با شیوع کرونا هستیم تصریح کرد: مدارس متوسطه دور دوم نیز از ۱۵ آبان بازگشایی شد و به صورت شیفت بندی و بر اساس شرایط مدرسه کار خود را آغاز کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، تصمیم گیری برای چگونگی بازگشایی مدارس را وظیفه شورای مدارس دانست و گفت: این شورا بر اساس شرایط و اقتضای مدرسه اقدام به حضوری یا غیر حضوری برگزار کردن کلاس‌ها می‌کند.
وی به وجود سامانه ال. تی. ام. اس «ltms» سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان اشاره کرد و گفت: مدیران مدارس موظف هستند چک لیست بهداشتی موجود در این سامانه را با توجه به شرایط موجود در مدرسه خود پر کنند و بعد از تکمیل این لیست با تایید سامانه و کارشناسان بهداشت مدارس و مرکز بهداشت، مجوز بازگشایی مدرسه را دریافت کنند.

تمام مدارس کرمان مجوز بازگشایی دریافت کرده اند
اسکندری نسب ادامه داد: بر اساس اطلاعات و مجوز ارائه شده توسط سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان تمام مدارس استان کرمان مجوز بازگشایی دریافت کرده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر رعایت اصول بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و گروه بندی دانش آموزان برای حضور فیزیکی در مدارس تاکید و تصریح کرد: آموزش ارائه شده به دانش آموزان در این دوره به صورت ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری است.
وی با تاکید بر اینکه تمام مدارس استان کرمان مجبور به بازگشایی هستند، گفت: اعلام زمان حضور دانش آموزان در مدرسه بر عهده شورای مدرسه است.
اسکندری نسب با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مدارس افزود: سامانه دانشگاه علوم پزشکی نیز روزانه آمار دانش آموزان و والدینی را که دچار بیماری کرونا شده اند به مدارس اعلام می‌کند تا از حضور دانش آموزان بیمار به مدرسه جلوگیری شود.
وی از والدین نیز خواست در صورت مشاهده کوچکترین علائمی از سرماخوردگی در هر یک از اعضای خانواده، مدرسه را در جریان قرار داده و از حضور فرزند خود در مدرسه خودداری کنند.
وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون دانش آموزان و فرهنگیان علیه کرونا اجباری نیست گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان معادل ۲۶۰ هزار نفر نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: همچنین ۱۵۵ هزار نفر از دانش آموزان کرمانی نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و کرمان در زمینه تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان و فرهنگیان جز استان‌های برتر است.
وی گفت: ۹۸ درصد فرهنگیان استان کرمان نیز نوبت نخست و ۸۳ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و باقی مانده این جمعیت به دلایلی مانند ابتلا به بیماری خاص یا کرونا تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پربازدید ها

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)