کد خبر: ۴۲۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی:
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، در آئین افتتاح هفتمین کنفرانس سالانه انرژی پاک تاکید کرد: استفاده بهینه از انرژی های پاک راهکاری مناسب برای کاهش آلایندهای زیست محیطی است

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، در آئین افتتاح هفتمین کنفرانس سالانه انرژی پاک تاکید کرد: استفاده بهینه از انرژی های پاک راهکاری مناسب برای کاهش آلایندهای زیست محیطی است
هفتمین همایش سالانه انرژی پاک با حضور جمعی از اندیشمندان و مسئولین استانی حوزه انرژی‌های تجدید پذیر به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته طی روزهای سوم و چهارم آذر ماه سال جاری به صورت تلفیقی (حضوری و مجازی) برگزار گردید.
رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در این آئین ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان درکنفرانس اظهار داشت: کشور ایران دارای منابع غنی انرژی‌های پاک بوده؛ اما به دلیل وجود ذخایر نفت و گاز، استفاده از انرژی‌های پاک از اهمیت کمتری برخوردار بوده است و تصریح کرد: همواره استفاده بیش از حد از منابع نفتی و گازی آلودگی‌های زیست محیطی را به همراه داشته است، حتی در سایر کشورهای دنیا هم این چالش همواره وجود دارد.
حسین محبی استفاده بهینه از انرژی‌های پاک را راهکاری مناسب برای مقابله با چالش آلودگی سوخت‌های فسیلی برشمرد و خاطر نشان کرد: دستاوردهای حاصل از مقالات ارائه شده توسط محققین و اندیشمندان در این کنفرانس ها می تواند در این زمینه راه گشا باشد.
رئیس دانشگاه در ادامه سخنانش به تشریح ساختار دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته پرداخت؛ و عنوان کرد: این دانشگاه در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری با داشتن 900 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با حضور 140 عضو هیأت علمی مجرب آموزشی و پژوهشی در حوزه های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی فعالیت می کند.
محبی در پایان ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک با افزایش تعداد اعضای هیأت علمی و ارتقا، مرتبه علمی شان، شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر جایگاه این دانشگاه در عرصه های ملی و بین المللی باشیم.
رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک را در راستای توسعه استان و کشور، در زمینه بهره‌گیری از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، حائز اهمیت دانست.
امین باقی زاده، در ادامه اظهار داشت: این دانشگاه با داشتن پتانسیل‌های بالقوه در زمینه‌های پژوهشی و تحقیقاتی و همچنین فراهم بودن زیرساخت‌های لازم، بستر مناسبی برای برگزاری همایش‌ها و انجام طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی با مشارکت سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین بخش های اجرایی در حوزه‌های مختلف، جهت توسعه کشور می‌باشد.
دبیر اجرائی کنفرانس با اشاره به تاریخچه برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک، عنوان کرد: این کنفرانس پس از اخذ مجوز وزارت علوم، از سال 1389 به طور متناوب برگزار گردیده و دبیرخانه دائمی آن در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان مستقر می باشد و تصریح کرد: امسال هفتمین دوره کنفرانس مذکور، به دلیل محدویت های کرونایی در روزهای سوم و چهارم آذر ماه به صورت تلفیقی برگزار می گردد.
امیر بابک انصاری ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری کنفرانس اعلام کرد: تعداد 120 مقاله به دبیرخانه کنفراسن ارسال گردید و بعد از انجام فرایند داوری، از سوی کمیته علمی کنفرانس، تعداد 34 مقاله به صورت شفاهی و 18 مقاله به صورت پوستر مورد پذیرش قرار گرفت که در قالب 5 بخش، طی روزهای برگزاری همایش به صورت تلفیقی، ارائه خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها در هتل کوبورگ وین آغاز شد

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان

دستگیری عامل تیراندازی به یک شهروند در عنبرآباد کرمان

هشدار هواشناسی درباره ناپایداری‌های جوی در استان کرمان

موافقت رهبرانقلاب با استعفای آیت الله جنتی

آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان

موضوع کم کاری احتمالی آتش نشانی زرند در دستور کار دادستانی

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم دچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)