کد خبر: ۴۲۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان عنوان شد
استاندار کرمان اظهار کرد: باید کالا‌های استراتژیک و خوراکی به وفور در استان وجود داشته باشد که این مهم نیاز به همکاری همه دستگاه‌های سراسر استان دارد و هرچه بتوانیم نظارت‌ها را بیشتر به سمت الکترونیکی ببریم بهتر می‌توانیم بازار را تنظیم کینم.

استاندار کرمان اظهار کرد: باید کالا‌های استراتژیک و خوراکی به وفور در استان وجود داشته باشد که این مهم نیاز به همکاری همه دستگاه‌های سراسر استان دارد و هرچه بتوانیم نظارت‌ها را بیشتر به سمت الکترونیکی ببریم بهتر می‌توانیم بازار را تنظیم کینم.
علی زینی وند عصر امروز در یازدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با بیان اینکه مصوبات ستاد تنظیم بازار مربوط به کل استان است تاکید کرد: برآوردی از میزان مصرف کالا‌های اساسی استان داشته باشید ضمن آنکه محل تامین آن‌ها را باید پیش بینی کنید.
استاندار کرمان در ادامه ضمن تشکر از همکاری‌های بسیج در تنظیم بازار اظهار کرد: بسیج پتانسیل خوبی دارد که باید از آن بهره برد. برای بازرسین بسیج حق الزحمه‌ای در نظر گرفته شود.

قیمت دام حذفی عشایر چند؟
احمد مسعودی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان نیز در این جلسه گفت: در خردادماه دستورالعمل خرید دام حذفی عشایر ابلاغ شد، اما عشایر با این دستورالعمل موافق نبودند.
وی افزود: با توجه به مخالفت همه عشایر سراسر کشور، بنابراین تعیین قیمت گوشت دام زنده به استان‌ها واگذار شد و در نهایت مصوب شد دام زنده هر کیلویی ۳۰ هزار تومان درب کشتارگاه از عشایر خریداری شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان ادامه داد: متاسفانه این دستورالعمل در مهرماه که زمان کوچ عشایر و آبستن دام بود ابلاغ شد لذا تاکنون موفق به خریداری هیچ دامی نشده ایم. گفتنی است که دام زنده از عشایر درب کشتارگاه سیرجان خریداری خواهد شد.
وی با بیان اینکه قیمت گوشت گرم را باید ستاد تنظیم بازار تعیین می‌کرد، تصریح کرد: برای تعیین قیمت گوشت گرم، دو جلسه برگزار و در نهایت در هفته گذشته قیمت گوشت گرم درب کشتارگاه ۶۵ هزار تومان و با اضافه کردن ۵ درصد سود، قیمت برای مصرف کننده ۶۹ هزار تومان اعلام شد.

نیاز به ۲۴۱۹۲ میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی استان
مهدی حسینی نژاد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این زمینه گفت: میزان دام حذفی عشایر کم یا محدود است لذا تعاونی‌ها و نهاد‌های حمایتی در اولویت دریافت این گوشت قرار دارند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه برای تامین کالا‌های اساسی استان نیاز به مبلغ ۲۴ هزار و ۱۹۲ میلیارد تومان است و نظر به اینکه از این مبلغ بخشی باید از طریق واردات تامین شود لذا پیشنهاد می‌کنیم که تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد از طریق سیستم بانکی برای تامین کنندگان در اسرع وقت لحاظ و از محل کمک‌های فنی اعتباری مابه التفاوت نرخ را که ۶ درصد می‌باشد تامین کرد، همچنین از محل صادرات استان نسبت به تامین ارز مورد نیاز به روش تهاتر اقدام شود.
رییس سازمان صمت استان کرمان در ادامه گفت: مدیریت کامل کالا‌های اساسی به سمت وزارت جهادکشاورزی سوق یافته است و نیرو‌های بازرس سازمان صمت باید به جهادکشاورزی معرفی شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)