کد خبر: ۴۲۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه طرح برخورد با کارگاه های ضایعاتی به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار دارد گفت: در اجرای این طرح ها بیش از ۳۳۰ کارگاه ضایعاتی متخلف پلمب شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به اینکه طرح برخورد با کارگاه های ضایعاتی به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار دارد گفت: در اجرای این طرح ها بیش از ۳۳۰ کارگاه ضایعاتی متخلف پلمب شده است.
به گزارش ایسنا و به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ مهدی پورامینایی اظهار داشت: ارتقاء امنیت اجتماعی به عنوان وظیفه اصلی پلیس و مطالبه جدی و به حق شهروندان با اجرای طرح های انتظامی آشکار و پنهان در حال انجام است.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به اجرای بیش از ده ها طرح از ابتدای سال تاکنون افزود: در راستای برخورد با وقوع انواع سرقت ها، طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی با محوریت مقابله جدی با کارگاه های ضایعاتی دخیل در امر خرید و فروش اموال مسروقه انجام شده است و کلانتری های این فرماندهی به صورت روزانه از این کارگاه های ضایعاتی بازدید دارند.
سرهنگ امینایی در تشریح دستاوردهای این طرح ها خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری از ۷۹۲ کارگاه ضایعاتی در سطح شهرستان کرمان بازدید به عمل آمد که در نهایت ۳۳۰ واحد از این کارگاه ها پلمب و ۱۵ کارگاه متخلف نیز جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: در همین رابطه ۴۹ سارق و ۱۸ مالخر که بیشتر از اتباع افغان بودند، دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و هزارو ۲۸ فقره سرقت نیز از طریق واکاوی فعالیت های آشکار و پنهان این کارگاه ها کشف شده است که برخورد با این کارگاه های ضایعاتی در کاهش سرقت ها نقش بسیار مهمی دارد.
سرهنگ امینایی با اشاره به اینکه پلیس در حوزه برخورد قانونی با کارگاه های ضایعاتی تلاش و توان مضاعفی را به کار می گیرد اما برخی سازمان ها و ادارات از مجراهای اداری خود زمینه بازگشائی مجدد آن ها را فراهم می کنند، افزود: در این رابطه لازم است با توجه به اهدافی که پلیس در حوزه واکاوی فعالیت های این کارگاه ها در جهت پیشگیری و کشف سرقت ها دارد سایر دستگاه ها هم یاریگر نیروی انتظامی باشند تا بتوانیم با کمک یکدیگر از زمینه های وقوع جرائم مختلف به ویژه سرقت های خرد جلوگیری کنیم.
فرمانده انتظامی شهرستان کرمان مشارکت برخی ادارات در ساماندهی کارگاه های ضایعاتی و تجمیع آنها در یک نقطه و تجهیز این مکان ها به سامانه های پایش تصویری جهت کاهش سرقت ها را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و بیان کرد: در کنار اقدامات پلیسی، شهروندان نیز نقش ویژه و مهمی در ایجاد و حفظ امنیت اجتماعی دارند که در کنار این پلیس با همکاری مردم، سازمان ها و حمایت دستگاه قضائی مصمم به برخورد قاطعانه با مجرمان و قانون شکنان است.
سرهنگ امینایی با تاکید بر اینکه ساماندهی کارگاه های ضایعاتی یک ضرورت است اظهار داشت: هوشمندسازی و استفاده از تجهیزات نوین در کارگاه های ضایعاتی کمک شایانی به امنیت اجتماعی خواهد کرد که در این رابطه از افرادی که در زمینه جمع آوری، خرید و نگهداری ضایعات فعالیت دارند می خواهیم ضمن رعایت آسایش شهروندان و پرهیز از ایجاد مزاحمت، از خرید کالاهای مورددار و مظنون به سرقت خودداری و در صورت مشاهده این قبیل موارد موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۲۳ وظیفه در حوزه عفاف و حجاب داریم/ اجازه نخواهیم داد فضای امنیت روانی، اجتماعی و فیزیکی مردم به هم بخورد

مردم با گرانی نان اعتراض نکردند، چون می‌دانند تورم منطقی است!

۶ گرفتار سیل در شرق کرمان نجات یافتند

5 نفر مصدوم در تصاوف زنجیره ای در محور هفت باغ

استاندار کرمان با توجه به وضعیت سیل استان فعلاً به کار خود ادامه می‌دهد

30 دقیقه با معاون اول رئیس جمهور صحبت کردم تا در انتخاب جانشین من تسریع شود

کسی به فکر کشاورزان زرندی هست؟

کمک‌های مردمی و اقتصاد اعانه‌ای!

ایرانی‌ها در اوج شیوع اومیکرون در جهان اتفاقی شانس آوردند!

۳ فوتی «اُمیکرون» در ایران سالمند بودند/ واکسیناسیون این افراد کامل نبوده است

پربازدید ها

زن کرمانی که با یک لبخند عاشق شد و از اتاقک کامیون سر در آورد

قتل زن و مرد جوان در شهر ماهان/ پلیس: در حال پیگیری هستیم

جزییات عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

مدیرکل بحران استانداری کرمان: احتمال وقوع سیلاب وجود دارد

چهار تیم ارزیاب به مناطق تحت تاثیر زمین لرزه سیرچ اعزام شد

ثبت ۳ پس لرزه پس از زلزله 5.1 در سیرچ/ گسل گوچ مسبب زلزله سیرچ کرمان 

ایرانی‌ها در اوج شیوع اومیکرون در جهان اتفاقی شانس آوردند!

ثبت بزرگترین زلزله هفته گذشته در فاریاب

13 دستگاه خودرو سرقتی در کرمان کشف شد

زلزله ۵.۱ ریشتری کرمان خسارت نداشت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)