کد خبر: ۴۲۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یادگار امام با تأکید بر اینکه تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم، گفت:همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است.

یادگار امام با تأکید بر اینکه تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم، گفت:همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است.
به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی بعداز ظهر امروز در دیدار رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از توان یابان این سازمان که در حرم امام برگزار شد، با اشاره به این آیه شریفه که «تمام زندگی انسان برای آزمایش است»، گفت: این آزمایش از جهات مختلفی برای انسان پدید می‌آید. در روایات داریم که هرکس محبوب‌تر باشد بیشتر مورد آزمایش قرار می‌گیرد. یعنی تردیدی وجود ندارد که این آزمایش می‌آید؛ یکی با خوف، یکی گرسنگی و یکی هم اینکه خداوند در زندگی تان نقصان ایجاد می‌کند و این کمبود یا در مال، یا در سلامت و یا در فرزندانتان است.
وی یادآور شد: در آیه دیگری از قرآن خداوند به پیامبر می‌فرماید، «به صابران بشارت بده. صابران کسانی هستند که می‌دانند این دنیا محل گذر و این مقطع زمانی مقطع امتحان است». پس تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم.
سید حسن خمینی با اشاره به اینکه تمام آنچه به همه ما تفضّل شده را به رایگان داده اند، اظهار داشت: به کسانی نعمت‌هایی داده اند و به کسانی نعمت‌های دیگر؛ و مصائب از هر طرف ممکن است بر انسان عارض شود؛ اما بدانیم آنچه داریم حق ما نبوده است؛ لذا ان شاء الله با صبوری بتوانیم به زندگی جاودانه فکر کنیم.

هر انسانی نسبت به انسان دیگر مسئولیت دارد؛ حکومت‌ها مسئولیت مضاعفی دارند
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وظیفه مسئولین نسبت به افراد دارای معلولیت، گفت: امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر وظیفه حاکمان نسبت به کسانی که ناتوان هستند را گوشزد می‌کنند. جدای از اینکه هر انسانی نسبت به انسان دیگر مسئولیت دارد، اما طبیعتا حکومت‌ها مسئولیت مضاعفی دارند.
یادگار امام تأکید کرد: پیدایش یک سازمان مبارک به نام «بهزیستی» که مورد اعتماد مردم و دردمندان است و همیشه خودش را از آفاتی که ممکن است سازمان‌های دیگر دچار شوند برکنار داشته، یک گام مهم حکومتی در راستای انجام این مسئولیت است.

همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است
وی خطاب به مدیران این سازمان افزود: از کار در این حوزه نه تنها خسته نشوید، بلکه بسیار خدا را شکرگزار باشید. چون «آه» یک دردمند به سرعت از آسمان‌ها بالاتر می‌رود و یک دعا در حق شما خودتان و خانواده تان را بیمه می‌کند. شکرگزار باشید که در این جایگاه خدمت می‌کنید، چرا که دعای دردمندان را بدرقه دارد.
سید حسن خمینی در پایان گفت: ان شاء الله دولت هم خدمت رسانی بیشتری کند. همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است.
پیش از سخنان یادگار امام علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور، در سخنانی گفت: امام به عنوان مغز متفکر جهان اسلام و استاد اسلام شناسی، با نمایش اسلام ناب راه را بر مستکبرین بسته و ضمن ایجاد یکپارچگی میان ملت‌ها راه حرکت مهدوی (عج) برای پایان دادن به ظلم ظالمین را به خوبی گشوده است.
وی افزود: هدف امام از براندازی کفر و اهتزاز پرچم اسلام، مددرسانی به مستضعفان بوده و سازمان بهزیستی که مولود انقلاب اسلامی است توفیق خدمت در جهت محرومیت زدایی از بیش از شش و نیم میلیون نفر را دارد و در عین حفظ کرامت با رویکرد‌های تخصصی تمام امکانات خود را برای رفع فقر و محرومیت به کار بسته است.
قادری تأکید کرد: برای تحقق قانون جامع حمایت از حقوق معلولین با همیاری سازمان‌های همکار تمام همت خود را بیشتر از گذشته به کار می‌بریم تا بتوانیم آرمان‌های امام راحل در خدمت به معلولین را تحقق بخشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

چند ماده غذایی مفید برای کاهش درد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)