کد خبر: ۴۲۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یادگار امام با تأکید بر اینکه تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم، گفت:همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است.

یادگار امام با تأکید بر اینکه تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم، گفت:همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است.
به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی بعداز ظهر امروز در دیدار رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از توان یابان این سازمان که در حرم امام برگزار شد، با اشاره به این آیه شریفه که «تمام زندگی انسان برای آزمایش است»، گفت: این آزمایش از جهات مختلفی برای انسان پدید می‌آید. در روایات داریم که هرکس محبوب‌تر باشد بیشتر مورد آزمایش قرار می‌گیرد. یعنی تردیدی وجود ندارد که این آزمایش می‌آید؛ یکی با خوف، یکی گرسنگی و یکی هم اینکه خداوند در زندگی تان نقصان ایجاد می‌کند و این کمبود یا در مال، یا در سلامت و یا در فرزندانتان است.
وی یادآور شد: در آیه دیگری از قرآن خداوند به پیامبر می‌فرماید، «به صابران بشارت بده. صابران کسانی هستند که می‌دانند این دنیا محل گذر و این مقطع زمانی مقطع امتحان است». پس تمام دوره زندگی را دوره آزمایش بدانیم.
سید حسن خمینی با اشاره به اینکه تمام آنچه به همه ما تفضّل شده را به رایگان داده اند، اظهار داشت: به کسانی نعمت‌هایی داده اند و به کسانی نعمت‌های دیگر؛ و مصائب از هر طرف ممکن است بر انسان عارض شود؛ اما بدانیم آنچه داریم حق ما نبوده است؛ لذا ان شاء الله با صبوری بتوانیم به زندگی جاودانه فکر کنیم.

هر انسانی نسبت به انسان دیگر مسئولیت دارد؛ حکومت‌ها مسئولیت مضاعفی دارند
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وظیفه مسئولین نسبت به افراد دارای معلولیت، گفت: امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر وظیفه حاکمان نسبت به کسانی که ناتوان هستند را گوشزد می‌کنند. جدای از اینکه هر انسانی نسبت به انسان دیگر مسئولیت دارد، اما طبیعتا حکومت‌ها مسئولیت مضاعفی دارند.
یادگار امام تأکید کرد: پیدایش یک سازمان مبارک به نام «بهزیستی» که مورد اعتماد مردم و دردمندان است و همیشه خودش را از آفاتی که ممکن است سازمان‌های دیگر دچار شوند برکنار داشته، یک گام مهم حکومتی در راستای انجام این مسئولیت است.

همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است
وی خطاب به مدیران این سازمان افزود: از کار در این حوزه نه تنها خسته نشوید، بلکه بسیار خدا را شکرگزار باشید. چون «آه» یک دردمند به سرعت از آسمان‌ها بالاتر می‌رود و یک دعا در حق شما خودتان و خانواده تان را بیمه می‌کند. شکرگزار باشید که در این جایگاه خدمت می‌کنید، چرا که دعای دردمندان را بدرقه دارد.
سید حسن خمینی در پایان گفت: ان شاء الله دولت هم خدمت رسانی بیشتری کند. همه می‌توانند گرفتار شوند، اما گرفتاری همراه با معلولیت عمیق‌تر و سخت‌تر است.
پیش از سخنان یادگار امام علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور، در سخنانی گفت: امام به عنوان مغز متفکر جهان اسلام و استاد اسلام شناسی، با نمایش اسلام ناب راه را بر مستکبرین بسته و ضمن ایجاد یکپارچگی میان ملت‌ها راه حرکت مهدوی (عج) برای پایان دادن به ظلم ظالمین را به خوبی گشوده است.
وی افزود: هدف امام از براندازی کفر و اهتزاز پرچم اسلام، مددرسانی به مستضعفان بوده و سازمان بهزیستی که مولود انقلاب اسلامی است توفیق خدمت در جهت محرومیت زدایی از بیش از شش و نیم میلیون نفر را دارد و در عین حفظ کرامت با رویکرد‌های تخصصی تمام امکانات خود را برای رفع فقر و محرومیت به کار بسته است.
قادری تأکید کرد: برای تحقق قانون جامع حمایت از حقوق معلولین با همیاری سازمان‌های همکار تمام همت خود را بیشتر از گذشته به کار می‌بریم تا بتوانیم آرمان‌های امام راحل در خدمت به معلولین را تحقق بخشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هک و نفوذ در کار نبوده است / پیام هشدار زلزله خطای تیم تحقیقاتی بود

وجود بیش از ۵۰۰ بیمار قطعی مبتلا به ایدز در کرمان / با درمان‌های جدید، بیماران مبتلا به ایدز می‌توانند امید بهبودی و طول عمر طبیعی داشته باشند

معلولین را از اکوسیستم ارتباطی جامعه حذف نکنید / معلولین باید در متن جامعه باشند

واردات برنج و چای هندی به کشور ممنوع شد

بچه ها را بدون صبحانه مدرسه نفرستید

صدور پروانه ساختمانی برای متراژهای زیر ۵۰ متر فراهم شد

عوارض صادرات مرغ صفر شد / تا پایان سال هیچ مشکلی در حوزه تولید و مصرف مرغ نخواهیم داشت / اگر تولید کاهش یابد بازار دچار نوسان قیمت می شود

بارش‌های کرمان ادامه دارد / دمای هوا همچنان کاهش می‌یابد

کلاهبردار فروش بدلیجات در فضای مجازی دستگیر شد

افزایش یک میلیونی دانش‌آموزان و نیاز ساخت ۲۵ هزار کلاس درس

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)