کد خبر: ۴۳۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس بنیاد امید ایرانیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد:ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد:ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.
به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد امید ایرانیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد:ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.
متن این یادداشت به شرح زیر است:
سالروز شهادت سه آذر اهورایی، مصطفی بزرگ نیا، مهدی شریعت رضوی و احمد قند چی، که به نیکی روز دانشجو نام گرفته است را گرامی می‌دارم. به موازات تقویت استبداد و استعمار در کشور و بی توجهی به قانون اساسی مشروطیت و مخالفت با آزادی، برابری، استقلال و منافع و مصالح ملی، دانشجویان بعنوان وجدان بیدار جامعه در برابر این رویه‌ی ضد ملی سکوت نکردند و با خون‌های پاک خود، آرمان‌های بلند ملت را زنده نگه داشتند. خون پاکی که پرچم عدالت خواهی، استعمار ستیزی و آزادی خواهی را در جنبش دانشجویی ایران عزیز برای همیشه‌ی تاریخ طنین افکن کرده است. در برهه‌های مختلف این خون پاک، سرسلسله جنبان طرح مطالبات ملی ما بوده است، به گونه‌ای که هرگاه عدالت، برابری، آزادی و امنیت ایرانِ اسلامی ما مورد تعرض مخالفان استقلال و آزادی قرار گرفته، آن خون پاک و اهورایی، در رگ جنبش دانشجویی فوران کرده و در دفاع از آرمان‌های ملی ما جانفشانی کرده است.
جنبش دانشجویی در همراهی با جنبش‌های مردمی و انقلاب اسلامی و شعار‌های بنیادین آن یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و جنبش اصلاحات بعنوان احیاگر آرمان‌های نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی، همیشه پیشگام بوده است. هر چند در مقابل مطالبات این جنبش ملی اصیل، مانع آفرینی شده، اما هیچکس نمی‌تواند روح والای این جنبش را از آن بگیرد. در سالیان اخیر، ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه‌ی جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.
نگاه امنیتی و سیاست زده به دانشگاه و دانشجو و جنبش دانشجویی، یعنی بی نصیب سازی کشور از بزرگترین ظرفیت توسعه‌ی کشور، امنیت ساز‌ترین قشر جامعه و به مسلخ بردن سیاست امید.
بعنوان کسی که در بطن جنبش دانشجویی حضور داشته و پس از انقلاب در مسئولیت‌های گوناگون و معلم دانشگاه، ارتباط مستقیمی با این قشر فرهیخته داشته ام، نسبت به سیاست زدایی از دانشگاه و غلبه‌ی نگاه امنیتی به دانشگاه و دانشجو و و نیز دخالت افرادی که فهم درست از ساحت دانشگاه ندارند در امورات دانشجویی و عواقب منفی آن برای کشور هشدار می‌دهم. دانشگاه نه باشگاه احزاب است و نه پادگان، بلکه محل تولید دانش و فکر برای عبور از بحران‌هایی است که جهالت، نادانی و توطئه‌ی مخالفان ملک و ملت، بر کشور تحمیل می‌کند. از این رو است که فهم سیاسی عمیق برای دانشجو، از الزامات اساسی است.
امیدوارم در دهه‌ی پنجم انقلاب، جنبش دانشجویی در فهم منافع و مصالح کشور، با بهره گیری از دانش بشری و تجارب گذشته، بیش از پیش توفیق یابد و با شناخت درست از الزامات توسعه‌ی همه جانبه‌ی کشور، سره از ناسره باز شناسد و با درایتی عمیق از محبس انسداد سازان و دام‌های رادیکالیسم افراط گرا خود را برهاند و شور جوانی را با شعور ملی عجین کند تا وارث شایسته‌ای برای آرمان‌های آن سه آذر اهورایی باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شکل گیری قرارگاه ویژه مناطق سیل زده در استان / ورود بخش خصوصی در اجرای سیل‌بندها و لایروبی رودخانه

میزبانی کرمان در مسابقات قهرمانی کشور کیک‌بوکسینگ‌واکو

‌می‌خواهیم وزرا را استیضاح کنیم، اما اصلا اجازه نمی‌دهند/ می‌گویند اول دولت است/ دو سال دیگر هم می‌گویند آخر دولت است/عمده عزل و نصب‌ها به دلیل آشنایی، رفاقت و انتساب به طیف خاص آقای رئیس جمهور است/ دولت کارش بلد نیست و برنامه‌ای ندارد

کرونا در ایران جان ۲۸ تن دیگر را گرفت / ۵۱۴۴ بیمار جدید کرونایی شناسایی شدند

خسارت سیل به اثاثیه منزل و احشام به سرعت جبران می‌شود/ پل‌ها و جاده‌های در مسیر تخریب و آب باید سریعا تعمیر شوند / دستکاری‌هایی در حریم رودخانه‌ها توسط بعضی نهاد‌های دولتی صورت گرفته است / بنا‌های غیرمجاز باید برداشته شوند

زنده‌شدن مرده در غسالخانه جیرفت تکذیب شد

دعوت چهار ورزشکار کرمانی به اردوی تیم ملی فوتبال پنج نفره نابینایان

تالاب جازموریان به صورت کامل آبگیری شد

ابتلا و بستری کودکان زیر ۱۰ سال به کرونا افزایش یافته است/ حتما دوز سوم بزنید

یکی از راه‌های حل بیکاری گسترش مهارت‌آموزی است / 6 میلیون بیکار در کشور داریم  

پربازدید ها

روایتی جالب از سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به شوروی و دیدار با گورباچف

‌می‌خواهیم وزرا را استیضاح کنیم، اما اصلا اجازه نمی‌دهند/ می‌گویند اول دولت است/ دو سال دیگر هم می‌گویند آخر دولت است/عمده عزل و نصب‌ها به دلیل آشنایی، رفاقت و انتساب به طیف خاص آقای رئیس جمهور است/ دولت کارش بلد نیست و برنامه‌ای ندارد

مستندات زیادی از انتصابات فامیلی منتشر شده است

تذکر جالب سایت جماران به موافقان و مخالفان سفر رئیسی به روسیه

مذاکرات به یک شوک نیاز دارد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۵ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)