کد خبر: ۴۳۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس بنیاد امید ایرانیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد:ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد:ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.
به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد امید ایرانیان در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد:ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.
متن این یادداشت به شرح زیر است:
سالروز شهادت سه آذر اهورایی، مصطفی بزرگ نیا، مهدی شریعت رضوی و احمد قند چی، که به نیکی روز دانشجو نام گرفته است را گرامی می‌دارم. به موازات تقویت استبداد و استعمار در کشور و بی توجهی به قانون اساسی مشروطیت و مخالفت با آزادی، برابری، استقلال و منافع و مصالح ملی، دانشجویان بعنوان وجدان بیدار جامعه در برابر این رویه‌ی ضد ملی سکوت نکردند و با خون‌های پاک خود، آرمان‌های بلند ملت را زنده نگه داشتند. خون پاکی که پرچم عدالت خواهی، استعمار ستیزی و آزادی خواهی را در جنبش دانشجویی ایران عزیز برای همیشه‌ی تاریخ طنین افکن کرده است. در برهه‌های مختلف این خون پاک، سرسلسله جنبان طرح مطالبات ملی ما بوده است، به گونه‌ای که هرگاه عدالت، برابری، آزادی و امنیت ایرانِ اسلامی ما مورد تعرض مخالفان استقلال و آزادی قرار گرفته، آن خون پاک و اهورایی، در رگ جنبش دانشجویی فوران کرده و در دفاع از آرمان‌های ملی ما جانفشانی کرده است.
جنبش دانشجویی در همراهی با جنبش‌های مردمی و انقلاب اسلامی و شعار‌های بنیادین آن یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و جنبش اصلاحات بعنوان احیاگر آرمان‌های نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی، همیشه پیشگام بوده است. هر چند در مقابل مطالبات این جنبش ملی اصیل، مانع آفرینی شده، اما هیچکس نمی‌تواند روح والای این جنبش را از آن بگیرد. در سالیان اخیر، ناامید سازان و امید سوزان در تضعیف امید و تزریق یأس به جامعه‌ی جنبشی بهبود خواه، از جمله جنبش دانشجویی، انسداد آفرینی کرده اند، غافل از آنکه نه می‌توانند این جنبش اصیل ملی را به مسلخ ببرند و نه این ناامید سازی به نفع نظام سیاسی و امنیت کشور است.
نگاه امنیتی و سیاست زده به دانشگاه و دانشجو و جنبش دانشجویی، یعنی بی نصیب سازی کشور از بزرگترین ظرفیت توسعه‌ی کشور، امنیت ساز‌ترین قشر جامعه و به مسلخ بردن سیاست امید.
بعنوان کسی که در بطن جنبش دانشجویی حضور داشته و پس از انقلاب در مسئولیت‌های گوناگون و معلم دانشگاه، ارتباط مستقیمی با این قشر فرهیخته داشته ام، نسبت به سیاست زدایی از دانشگاه و غلبه‌ی نگاه امنیتی به دانشگاه و دانشجو و و نیز دخالت افرادی که فهم درست از ساحت دانشگاه ندارند در امورات دانشجویی و عواقب منفی آن برای کشور هشدار می‌دهم. دانشگاه نه باشگاه احزاب است و نه پادگان، بلکه محل تولید دانش و فکر برای عبور از بحران‌هایی است که جهالت، نادانی و توطئه‌ی مخالفان ملک و ملت، بر کشور تحمیل می‌کند. از این رو است که فهم سیاسی عمیق برای دانشجو، از الزامات اساسی است.
امیدوارم در دهه‌ی پنجم انقلاب، جنبش دانشجویی در فهم منافع و مصالح کشور، با بهره گیری از دانش بشری و تجارب گذشته، بیش از پیش توفیق یابد و با شناخت درست از الزامات توسعه‌ی همه جانبه‌ی کشور، سره از ناسره باز شناسد و با درایتی عمیق از محبس انسداد سازان و دام‌های رادیکالیسم افراط گرا خود را برهاند و شور جوانی را با شعور ملی عجین کند تا وارث شایسته‌ای برای آرمان‌های آن سه آذر اهورایی باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

عاملان سرقت طلاجات از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان دستگیر شدند

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

سیدمحمد خاتمی: خاطره نقل شده از پدرم به کلی دروغ است

همتی: اعلام گزیده‌های مثبت از آمارهای اقتصاد، کمکی به کاهش انتظارات تورمی نمی‌کند

وزارت صمت کسی را منصوب کند که فرق فرش و گلیم را بداند

پدیده جوی غبار کیفیت هوا در کرمان را کاهش می‌دهد

دستگیری 5  شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در ارزوئیه

تمام دانش آموزان مقاطع ابتدایی شیر رایگان دریافت خواهند کرد

پربازدید ها

هنر این است که کمک بچه‌های انقلابی باشیم و اختلاف سلیقه را کنار بگذاریم/ باید همه در هم حل بشویم و اسم و رسم خود را باید فراموش کنیم

نه باید برای ماندن در مسئولیت تلاش کنیم و نه خود را کنار بکشیم

کشور به واسطه دفاع جانانه همگانی، تا حد زیادی از تهاجمات محتمل ایمن شده است

روزنامه اطلاعات خطاب به دولت رئیسی: فردا همین بی‌انصافی‌هایی که علیه دولت قبل می‌کنید، گریبانگیر خودتان هم خواهد شد

اگر خسارتی به استان وارد شود، افراد مقصر باید پاسخگو باشند

اعلام نتایج استعلام مدارک متقاضیان داوطلبی مجلس شورای اسلامی و نحوه اعتراض

نگرش گروه‌های سیاسی به انتخابات «مجلس خبرگان» در غیاب هاشمی رفسنجانی و...

 پیام‌رسان ایتا از ۱۱ میلیون پست ۸۱ میلیارد بازدید گرفته‌/اما بازدید تلگرام یک میلیارد بوده!/ بدون شک این میزان اختلاف غیرطبیعی و ناشی از دستکاری است

موافقت مجلس با اجرای آزمایشی «لایحه عفاف وحجاب» به مدت ۳ سال / در صحن علنی مجلس چه گذشت؟

واکنش روزنامه هم میهن به موضوع صدور پروانه روزنامه نگاری: زمینه ساز حذف و تصفیه است

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)