کد خبر: ۴۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نحوه تامین هزینه‌های دومین سالگرد سردار سلیمانی را تشریح کرد
سردارحسین معروفی گفت: هزینه‌های سالگرد مراسم حاج قاسم عزیز این است که ما امسال همه کار‌ها را مردمی کرده ایم با توجه به اینکه استاندار به همه بنگاه‌های اقتصادی و معادن نامه زده بود برای انجام سالگرد، اما ضمن تشکر از استاندارکرمان و معادن و بنگا‌های اقتصای که سال قبل کمک کردند، امسال با مردمی کردن کار نیاز به هزینه‌های سال گذشته توسط این بنگاه‌ها نداریم و بخشی از این هزینه‌ها و نیاز‌ها توسط بسیج و سپاه و امام جمعه و بخشی توسط بچه‌های جنگ و موکب‌های مردمی انجام می‌شود.

سردارحسین معروفی گفت: هزینه‌های سالگرد مراسم حاج قاسم عزیز این است که ما امسال همه کار‌ها را مردمی کرده ایم با توجه به اینکه استاندار به همه بنگاه‌های اقتصادی و معادن نامه زده بود برای انجام سالگرد، اما ضمن تشکر از استاندارکرمان و معادن و بنگا‌های اقتصای که سال قبل کمک کردند، امسال با مردمی کردن کار نیاز به هزینه‌های سال گذشته توسط این بنگاه‌ها نداریم و بخشی از این هزینه‌ها و نیاز‌ها توسط بسیج و سپاه و امام جمعه و بخشی توسط بچه‌های جنگ و موکب‌های مردمی انجام می‌شود.
به گزارش راه آرمان سردارحسین معروفی در رابطه با برنامه‌های سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: امسال خوشبختانه با فروکش کردن وضعیت بیماری کرونا مراسم سالگرد به صورت عمیق تری نسبت به سال قبل در کل کشور انجام می‌شود.
وی افزود: در استان کرمان که قله و سرچشمه برنامه‌های سالگرد است به صورت اولی‌تر مراسمات برگزار می‌شود، نگرش کار امسال ما مردمی است، یعنی همه کار‌های اساسی را به سمت شهرستان‌ها سرازیر کرده ایم و یک قله در همه شهرستان‌ها با سخنران‌های ملی پیش بینی شده است، تمام مساجد و دوهزار دویست پایگاه مقاومت ما یادواره برگزارمی کنند، ۷ استان نذر دارند که هر استانی یک روز ۶۳ دیگ غذا به نیت عمر با برکت شهید حاج قاسم سلیمانی پخت کند و در کرمان توزیع کنند.
وی با اشاره به اینکه از هفته بسیج تا پایان هفته مقاومت ده هزار ختم قرآن برای شهید حاج قاسم قرائت می‌شود توضیح داد: در استان کرمان در ۳ نقطه برنامه‌های جدی که در سالگرد برگزار می‌شود، یکی گلزار شهدای استان است و بیش از ۳۰ برنامه ملی و ۵ برنامه ملی در مصلی امام علی (ع) کرمان و ۱۷ روز برنامه در بیت الزهرا موقوفه حاج قاسم به صورت مردمی و هیئتی برگزار می‌شود.

هزینه برنامه‌های دومین سالگرد شهادت حاج قاسم مردمی است
معروفی تصریح کرد: نکته‌ای که باید تذکر دهم در رابطه با هزینه‌های سالگرد مراسم حاج قاسم عزیز این است که ما امسال همه کار‌ها را مردمی کرده ایم با توجه به اینکه استاندار به همه بنگاه‌های اقتصادی و معادن نامه زده بود برای انجام سالگرد، اما ضمن تشکر از استاندارکرمان و معادن و بنگا‌های اقتصای که سال قبل کمک کردند، امسال با مردمی کردن کار نیاز به هزینه‌های سال گذشته توسط این بنگاه‌ها نداریم و بخشی از این هزینه‌ها و نیاز‌ها توسط بسیج و سپاه و امام جمعه و بخشی توسط بچه‌های جنگ و موکب‌های مردمی انجام می‌شود.

ضرورت نگاه ملی به پروژه‌های گلزار شهدای بین المللی و زائرسرای کرمان
وی با اشاره به اینکه کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام است؛ جهان اسلام نگاه ویژه‌ای به کرمان دارد برا هفته مقاومت روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر پیش بینی زائر داریم؛ این زائران نیاز به اسکان و امکانات دارند.
معروفی با اشاره به اینکه زائر سرای که برای کرمان هم برای اقشار کل کشور و موافقت راهیان مکتب انجام شد توضیح داد: که روزانه ۳ هزار نفرمی باشد برای این زائر سرا پیش بینی شده است، اما مکان این افراد رو کی باید آماده کند سپاه که نمی‌تواند انجام دهد.
وی گفت: همچنین برای آماده سازی زائرسرا که هم برای اسکان اقشار مختلف از کشور‌های دیگر و مردم ایران است و هم برای اسکان زائران راهیان مکتب حاج قاسم که موافقت روزانه ۳ هزار نفر اخذ شده است؛ نیاز به نگاه ویژه ملی داریم.
معروفی در پایان توضیح داد: علاوه براین برای طرح جامع گلزار شهدای بین المللی کرمان قطعا مسئولان اجرایی و اقتصادی و دولت باید پای کار بیایندشهید حاج قاسم سلیمانی پاسدار انقلاب است، اما سپاه فقط متولی است و مسئول اجرای همه پروژه‌ها نیست؛ شهید سلیمانی متعلق به انقلاب اسلامی است و این مکتب باید ترویج یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)