کد خبر: ۴۳۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس‌کل دادگستری کرمان:
رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: بنا بود شهرداران وقت به موضوع ساماندهی حاشیه شهر کرمان ورود جدی داشته باشند اما در این زمینه قصورهایی انجام و در نهایت مشکلات این منطقه پیچیده تر شده است.

قصور مدیریتی در ساماندهی حاشیه شهر کرمان مشکلات را مضاعف کرده است

رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: بنا بود شهرداران وقت به موضوع ساماندهی حاشیه شهر کرمان ورود جدی داشته باشند اما در این زمینه قصورهایی انجام و در نهایت مشکلات این منطقه پیچیده تر شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد در نشست بررسی مشکلات حاشیه شهر و منطقه ۱۴ معصوم کرمان و اتخاذ راهبردهای پیشگیرانه ضمن تاکید بر این مطلب که قدم های بلند و امیدوار کننده ای در مسیر ساماندهی مناطق حاشیه نشین این شهر برداشته شده است، افزود: پس از استقرار پایگاه پیشگیری اجتماعی و انسجام بخشی در محله صنعتی با تاکید مسئولان کشوری مقرر شد طرح جامعی برای ساماندهی این محله تدوین و اجرایی شود که این اقدامات در دست انجام است.

وی با اشاره به این مطلب که سو مدیریت ها مردم را گرفتار کرده است، تاکید کرد: باید از تجربیات گذشته بهره ببریم تا بتوانیم راه درست را طی کنیم و در این رابطه باید توجه داشت که تصمیمات احساسی و خلق الساعه انجام شده در گذشته، وضعیت شهر کرمان را به وضعیت کنونی تبدیل کرده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تاکید بر اینکه وضعیت کنونی شهر کرمان محصول مدیریت نیست و نشانگر تصمیمات احساسی است، تاکید کرد: مداخلات شهرسازی باید بر اساس بررسی های دقیق و آینده نگری انجام شود تا نسل های بعد از مزایای آن بهره مند باشند.

وی صیانت و ساماندهی را ۲ مولفه و اصل مهم در مناطق حاشیه نشین دانست و اظهار داشت: در راستای ساماندهی مناطق حاشیه نشین باید ضمن تامین امکانات زیربنایی براساس قانون، از تصرف اراضی و ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ضمن آنکه همکاری خود با دستگاه های خدمات رسان در محله صنعتی را ادامه می دهد، پایگاه پیشگیری و انسجام بخشی اجتماعی این منطقه را به منطقه ۱۴ معصوم منتقل می کند تا با شکل گیری انسجام مدیریتی شاهد ساماندهی آن باشیم.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که مشکلات منطقه ۱۴ معصوم پیچیده تر از محله صنعتی است، تاکید کرد: در اوایل دهه ۹۰ موضوع مبارزه با حاشیه نشینی در این استان با هدف کنترل و مهار حاشیه نشینی و ساماندهی وضعیت آن آغاز و پیشرفت های خوبی نیز حاصل شد.

موحد با اشاره به اینکه در مرحله نخست باید وضعیت اراضی منطقه ۱۴ معصوم مشخص شده و از ساخت و سازهای جدید نیز جلوگیری شود، تاکید کرد: لازم است نماینده شهرداری در منطقه ۱۴ معصوم مستقر شود و با پشتیبانی های اجرایی و قضایی نسبت به پیگیری موضوعات مربوطه اقدام کند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه تکالیف و وظایف دستگاه ها بر اساس قوانین حاکم به منظور ساماندهی مناطق حاشیه نشین مشخص شده است، اظهارداشت: تفویض اختیارات کشوری به منظور ساماندهی مناطق حاشیه نشین نیز باید در اسرع وقت به استان انجام شود تا در نهایت براساس طرحی جامع نسبت به ساماندهی این منطقه اقدام کرده و پشتیبانی های امنیتی، قضایی، حقوقی و نظارتی انجام شود.

موحد بر تعیین تکلیف موضوع هویت بخشی منطقه الله آباد و موقعیت جغرافیایی آن نیز اشاره و بیان کرد: استانداری کرمان باید در این زمینه به صورت جدی ورود کرده و موضوعات مربوطه را در سطح استانی و کشوری دنبال کند.

وی گفت: ساماندهی شهرک ۱۴ معصوم و الله آباد کار دشواری است لذا یکبار برای همیشه باید این موضوع تعیین تکلیف شود زیرا در صورت عدم توجه به این منطقه، مشکلات آن افزایش می یابد.

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: شهرداری باید تمام امکانات را برای حفظ اراضی خود در منطقه ۱۴ معصوم بکار گیرد و دستگاه های خدمت رسان نسبت به ارائه انشعابات موقت، شهرداری نسبت به هویت بخشی منطقه و سپس سایر دستگاه ها نسبت به تعیین تکلیف اراضی و ساخت و سازهای انجام شده اقدام کنند تا در سه سال آینده شاهد ساماندهی این منطقه باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

مشکلِ سریال "پوست شیر" حل شد

پربازدید ها

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

مکمل‌هایی که نباید بعد از ۵۰ سالگی مصرف کنید

جزئیات علت قتل کارآموز مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان

انتشار تصاویر خصوصی با هدف انتقام‌جویی

علائم کلسترول خون را بشناسید

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

تنهایی سرعت پیری را افزایش می‌دهد

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)