کد خبر: ۴۳۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
ارسال به دوستان
ذخیره
جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان روز دوشنبه با حضور استاندار تشکیل شد و از جمله مهمترین مباحث آن برنامه ریزی و پیش بینی برای پذیرایی از مهمانان و زائران دومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان روز دوشنبه با حضور استاندار تشکیل شد و از جمله مهمترین مباحث آن برنامه ریزی و پیش بینی برای پذیرایی از مهمانان و زائران دومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود.
به گزارش ایرنا، در ستاد تنظیم بازار استان کرمان مصوب شد تا ۲ هزار تن گوشت مرغ و یک هزار تن برنج برای پخت غذای میهمانان و زائران دومین سالگرد شهید حجاج قاسم سلیمانی توسط سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهیه و ذخیره سازی شود.
استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به پیش بینی حضور خیل عظیم زائران شهید سلیمانی در استان کرمان گفت: باید خود را برای ورود، اسکان و پذیرایی جمعیت زیادی آماده کنیم و علاوه بر مسئولیت معمولی تا یک ماه آینده پیش بینی‌های لازم ادامه پیدا کند، البته اگر شرایط فعلی کرونا ادامه داشته باشد و مجبور به محدودیت‌های جدید نشویم.
علی زینی وند در ادامه همچنین با اشاره به ضرورت توزیع مناسب و بموقع اقلام اساسی افزود: در کنار شبکه سنتی توزیع که باید آن را همچنان به کار بگیریم، شبکه اضطراری نیز باید با همکاری بسیج داشته باشیم و سالگرد شهادت سردار سلیمانی می‌تواند رزمایشی برای مواقع مورد نیاز تنظیم بازار باشد.
وی تصریح کرد: بسیج می‌تواند ستون فقرات ما در نظارت و توزیع امر تنظیم بازار باشد؛ ما باید از این ظرفیت و نیروی متعهد و پای کار استفاده کنیم.
استاندار کرمان با اشاره به فرارسیدن ایام پایانی سال تاکید کرد: شرایط توزیع و تامین کالا‌ها در ماه‌های انتهایی سال سخت‌تر می‌شود و دولت نیز بر تنظیم بازار تاکید دارد که ما هم در استان باید پیگیری جدی داشته باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه فصل برداشت محصولات کشاورزی در جنوب استان نیز بتدریج آغاز می‌شود، در اختصاص سهمیه کالا‌های اساسی مانند گوشت و برنج برای این مناطق موارد مورد نیاز لحاظ شود.
زینی وند با تاکید بر نظارت جدی بر بازار اظهار داشت: بحث نظارت جدی دنبال شود و از ظرفیت بسیج و سایر دستگاه‌ها برای حمایت و همکاری این حوزه استفاده کنیم.
وی در خصوص ذخیره سازی کالا‌های استراتژیک و اساسی استان نیز گفت: انبار کردن ذخایر کالا‌های اساسی باید با اطمینان کافی دنبال شود و اگر نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری است از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی استفاده شود.
استاندار کرمان ادامه داد: پدافند غیرعامل در استان انبار کالا‌های اساسی را به لحاظ ایمنی و پدافند غیرعامل مورد بررسی قرار دهد تا کیفیت و بهداشت این کالا‌ها حفظ شود.
وی بیان کرد: در خصوص تامین میوه شب عید نیز پیش بینی‌ها باید انجام شود و برای توزیع فراگیر توسط دستگاه‌های ذیربط برنامه ریزی لازم انجام پذیرد.

پیش بینی افزایش ظرفیت تولید مرغ
به گزارش ایرنا رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان نیز گفت: توزیع مرغ منجمد در محدوده شمال استان بدون مشکل در حال انجام است و هفته گذشته ۱۷۰ تن مرغ منجمد توزیع شد، اما نیاز است بر اساس جمعیت میزان توزیع مرغ منجمد در شمال کرمان اصلاح شود.
عباس سعیدی افزود: تولید هفتگی مرغ گرم اینک ۱۱۰ تن است که با تمهیدات لازم طی هفته‌های آینده پیش بینی می‌شود به ۲۰۰ تن در ماه برسد و آمادگی خرید مرغ مازاد را نیز داریم.
وی بیان کرد: ظرفیت جوجه ریزی استان کرمان نیز از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه به یک میلیون ۶۵۰ هزار قطعه در ماه‌های گذشته کاهش یافت که با پیگیری‌ها سقف سهمیه برداشته و اکنون ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده است.

راه اندازی بازارچه عرضه تولیدات کشاورزی روستایی
مدیر سازمان تعاون روستایی استان کرمان نیز گفت: برای تامین میوه شب عید برنامه ریزی شده است که برای شمال استان ۷۰۰ تن سیب و یک هزار و ۳۰۰ تن پرتقال و برای جنوب ۱۶۰ تن پرتقال و ۱۰۰ تن سیب خریداری و ذخیره سازی شود.
پرویز رییسی افزود: نگرانی برای تامین میوه شب عید نداریم و آمادگی داریم این اقلام به صورت اینترنتی هم بین شهروندان توزیع شود.
وی پیشنهاد کرد بازارچه‌هایی به صورت متمرکز ایجاد شود تا تشکل‌ها تولیدات میوه و کشاورزی روستایی را با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسانند؛ وی گفت که نخستین بازارچه در شهر کرمان و در ایام ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود.
رییس سازمان صمت استان کرمان نیز گفت: برای توزیع اقلام مصرفی مربوط به سالگرد شهادت سردار سلیمانی باید با نهاد‌های متولی مثل سپاه پاسداران هماهنگی‌های لازم انجام شود تا کالا‌ها بین اصناف توزیع شود.
مهدی حسینی نژاد افزود: میزان سهمیه مرغ منجمد بین شمال و جنوب استان براساس کارشناسی تعیین شود تا مقدار لازم برای این مناطق مصوب کنیم و کمبودی نداشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

با نابودکنندگان جوجه یک روزه برخورد قانونی می‌شود / تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ نگران نباشند/ دولت حامی تولیدکنندگان است

هیچ شهریه ای برای ثبت نام مدارس دولتی نباید دریافت شود

جزئیات حادثه خودسوزی مرد میانسال در بم / رییس اداره صمت شهرستان توضیح می‌دهد

وزارت نفت: افزایش قیمت بنزین شایعه است

لزوم ثبت سفارش واکسن «آبله» در صورت نیاز / ایمنی‌زایی واکسن زده‌ها مقابل آبله میمونی

مفقود شدن ۲۵ کوهنورد در شهداد کرمان تکذیب شد

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

سال گذشته ۶۱ نوزاد در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها «رها» شدند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)