کد خبر: ۴۳۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید سلیمانی در استان کرمان:
حسین معروفی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی را باید با نظاماتش معرفی کنیم و در حقیقت شهید سلیمانی عملگرا‌ترین شخصیت تراز انقلاب اسلامی است، گفت: ۱۷۱ برنامه در هفته مقاومت در استان انجام می‌شود و حدود ۱۰ برنامه قله است و در سطح ملی برگزار می‌شود.

حسین معروفی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی را باید با نظاماتش معرفی کنیم و در حقیقت شهید سلیمانی عملگرا‌ترین شخصیت تراز انقلاب اسلامی است، گفت: ۱۷۱ برنامه در هفته مقاومت در استان انجام می‌شود و حدود ۱۰ برنامه قله است و در سطح ملی برگزار می‌شود.
به گزارش گفتارنو به نقل از راه آرمان سردار حسین معروفی صبح امروز در نشست خبری دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی در محل بیت الزهرا سلام الله علی‌ها با بیان اینکه مکتب حاج قاسم مکتب امامین انقلاب و ملت ایران است، گفت: شهید سلیمانی را باید با اندیشه زیبای او به جامعه معرفی کنیم و تنها به خاطره گویی اکتفا نکنیم؛ خاطره چاشنی کار است بلکه اندیشه زیبا است که عمل زیبا به دنبال دارد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: شهید سلیمانی را با فضائلش معرفی کنیم نه با فرماندهی نظامی و سرلشکر بودنش؛ زیرا او معادلات دنیا را به هم زد فرماندهی که در بالاترین رده نظامی بود و بزرگترین عارف قرن شد.
رئیس ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید سلیمانی در استان کرمان بیان کرد: شهید سلیمانی را باید با نظاماتش معرفی کنیم و باید در دوره‌های توانمندسازی مدیریتی، آموزش و پرورش و آموزش عالی این موارد قرار گیرد.
وی ابراز کرد: ۳۰ نظامی که ما تعریف کردیم شامل نظام اعتقادی، ولایی، سیاسی، مردم داری، اخلاق، مدیریت، مهدویت، اخلاص، اقتصادی، خانواده و ... است.

شهید سلیمانی عملگرا‌ترین شخصیت تراز انقلاب اسلامی است
این مقام مسئول افزود: مکتب و مدرسه قطب نما و ستاره است یعنی انسان را راهنمایی می‌کند و به سعادت می‌رساند؛ در حقیقت شهید سلیمانی عملگرا‌ترین شخصیت تراز انقلاب اسلامی است برخی فقط حرف می‌زنند و کاری برای انقلاب نمی‌کنند.
سردار معروفی گفت: شهید سلیمانی بر قلوب حاکم است نه بر جسم چه در دوران جنگ ۸ ساله، چه بعد از آن و چه در جبهه مقاومت، چون او در دین و اهل بیت و اسلام ذوب بود.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر اینکه مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی مکتب پاکیزگی، اخلاص، صبر، بصیرت، عشق به خدا، اهل بیت علیه السلام، ولایت و مردم است؛ مکتب حاج قاسم، مکتب صداقت و آبروداری، مکتب خستگی ناپذیری برای اجرای دستورات الهی است و مکتب خود را ندیدن و اسلام و دین و ولایت و مردم را دیدن است؛ این مکتب، مکتب تولید قدرت نرم برای مردم و انقلاب و سپر بلای انقلاب و مردم شدن است، مکتب شهید سلیمانی، مکتب مراقبت زبان و قلم و تحلیل کردن است تا از مسیر حق و صراط مستقیم جدا نشویم.
رئیس ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید سلیمانی در استان کرمان گفت: امسال گستردگی مراسم قابل مقایسه با پارسال نیست؛ ستاد در سطح ملی تشکیل شده محور اصلی سالگرد کرمان و تهران است؛ ۱۶ کارگروه به اضافه ستاد مردمی تشکیل شده است و شعار هم همان شعار سال گذشته «مرد میدان» است.

اجرای ۱۷۱ برنامه در هفته مقاومت در استان کرمان
وی با اشاره به اینکه تمام برنامه‌های امسال رویکرد مردمی دارند و برنامه‌ها در شهرستان‌ها توزیع شده اند، اظهار کرد: در شهر کرمان در سه نقطه گلزار شهدای کرمان، مصلی امام علی علیه السلام و بیت الزهرا سلام الله علی‌ها و ۱۴ مسجد اسوه برگزار خواهد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی ما برای زائرانی که به کرمان می‌آیند روزانه، ۱۷ تا ۲۰ هزار نفر اسکان را آماده کردیم که ۹۰ درصد آن حرکات مردمی است، ابراز کرد: ما تابع ستاد ملی کرونا هستیم و اگر اعلام محدودیت شد، جمعیت را محدود می‌کنیم.
سردار معروفی با اشاره به اینکه ۱۷۱ برنامه در هفته مقاومت در استان انجام می‌شود و حدود ۱۰ برنامه قله است و در سطح ملی برگزار می‌شود، عنوان کرد: قبل از ورود به سالگرد، برنامه‌هایی اجرایی شده و در دست اجرا است که اهم آن‌ها شامل
نشست سران عشایر سه استان، سالروز زلزله بم با شعار نقش شهید حاج قاسم در زلزله بم، برنامه ۹ دی، اجرای برنامه ترویج راهیان، یادواره شهید پورجعفری از جمله آن برنامه هاست.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: برنامه اصلی ما با دعای کمیل سراسری در گلزار شهدای کرمان آغاز و با دعای ندبه سراسری تمام می‌شود و در ساعت شهادت در گلزار شهدا برنامه ویژه خواهیم داشت؛ همچنین یادواره شهدای تشییع در گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود و از تاریخ نهم تا هفدهم دی ماه، هر صبح یک هیات و بعد از ظهر‌ها برنامه‌های فرهنگی و هر شب یک هیات در گلزار شهدا برنامه خواهد داشت.

تشریح برنامه‌های هفته مقاومت در استان کرمان
رئیس ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید سلیمانی در استان کرمان افزود: در محل بیت الزهرا سلام الله علیها، سخنرانی‌های مذهبی، نمایشگاه عکس، پویش ختم قرآن و حضور هیات‌ها و روایتگری را خواهیم داشت.
وی بیان کرد: در سطح شهرستان‌ها یادواره دو هزار و دویست شهید را خواهیم داشت، برگزاری گردهمایی بزرگ عشایر در رابر، برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و اجتماع فاطمیون در رفسنجان، یادواره شهید پورجعفری در گلباف و در شهرستان‌های بم، سیرجان، رفسنجان، زرند، شهربابک، رابر، کهنوج و جیرفت برنامه‌هایی در سطح ملی برگزار می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ساماندهی راهنمای زائران که تا بعد از سالگرد ادامه دارد، افزود: از دیگر برنامه‌های می‌توان به اجتماع سلیمانی‌ها در گلزار شهدا هر روز و شب را خواهیم داشت و همچنین پویش ۱۰ هزار ختم قرآن تا پایان هفته مقاومت و برگزاری یادواره خانگی ۲۲۰۰ شهید را داریم.
سردار معروفی ادامه داد: گردهمایی تقریب مذاهب، همایش بین المللی مقاومت در دانشگاه آزاد، گردهمایی فرزندان شهدا در مصلی امام علی علیه السلام، گردهمایی نخبگان و دانشجویان در دانشگاه، گردهمایی یاران حاج قاسم، اجلاسیه مصلی امام علی (ع) با رونمایی از تالار شهید سلیمانی در هفته مقاومت برگزار خواهد شد.

درخواست داریم در ۱۳ دی ماه شهر کرمان تعطیل رسمی شود
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز کرد: موزه دفاع مقدس بعد از بیست و چند سال نوسازی شده است که در آن ۳ تالار تعریف شده تالار پیروزی عکس تمام فرماندهان زنده و فرماندهانی که در بین ما نیستند، تالار شهیدان رابطه شهید سلیمانی با شهدا و تالار شهید حاج قاسم که زندگینامه حاج قاسم از کودکی را مرور می‌کند.
رئیس ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید سلیمانی در استان کرمان گفت: در ایام سالگر شهادت سپهبد شهید سلیمانی رزمایش کمک مومنانه با تعداد ۲۵ هزار بسته معیشتی، افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی، افتتاح ۶۳ پروژه آبرسانی، آزادی ۶۳ زندانی غیرعمد، اعزام تیم‌های پزشکی طرح شهید رهنمون همزمان در روستا‌ها برای خدمات دهی رایگان، نذر خون.
توزیع جهیزیه با هماهنگی کمیته امداد و سپاه، کلنگ زنی و افتتاح پروژه‌های عام المنفعه در همه روستا‌ها به نام شهید سلیمانی انجام خواهد شد.
وی تأکید کرد: در خصوص اقدامات فرهنگی چند موضوع مهم وجود دارد؛ اینکه کرمان باید به عنوان پایتخت مقاومت جهان اسلام باشد که پایه گذاری جبهه مقاومت به دست حاج قاسم بود و دیگر آنکه درخواست داریم در ۱۳ دی ماه شهر کرمان تعطیل رسمی شود.
این مقام مسئول ادامه داد: نهادینه و ثبت هفته مقاومت، توزیع بسته‌های فرهنگی بین زائران، سرکشی از ۵۰۰ خانواده شهدا مدافع حرم، شهدای تشییع و شهدای دفاع مقدس و خانواده‌های آزادگان و جانبازان از دیگر برنامه‌های ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی در است.

سه موضوع را از بنگاه‌های اقتصادی استان نیاز داریم
سردار معروفی ابراز کرد: در نظر داریم تا بتوانیم اجرای برنامه‌های ورزشی در سطح بین المللی ملی و استانی را انجام دهیم و همچنین مد نظر داریم تا زیرگذر آزادی به نام شهدای تشییع نامگذاری شود و رونمایی از گذرگاه میدان بسیج تا چهارراه پاسداران را انجام دهیم که فضاسازی شهر بنا به نیاز مد نظر ماست که البته با اسراف مخالف هستیم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: راه اندازی ستاد هماهنگی موکب‌ها را انجام داده ایم که چند استان دیگر هم اعلام آمادگی کردند و ایجاد پیاده راه از گنبد جبلیه تا گلزار شهدا از دیگر اقدامات مد نظر است.
رئیس ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید سلیمانی در استان کرمان تأکید کرد: امسال به دلیل آنکه برنامه‌ها مردمی است، نیاز به بودجه بنگاه‌های اقتصادی برای اجرای برنامه‌های سالگرد نداریم؛ اما سه موضوع در حوزه طرح جامع گلزار شهدا کرمان یعنی اسکان موقت پارکینگ و غیره، برای اسکان زائران داخلی و خارجی مطالبه داریم و سومین مطالبه ما راهیان مکتب شهید حاج قاسم است که دانشجو و دانش آموزان مجوز روزانه ۳۰۰۰ نفر را گرفتیم که اینجا باید جریان مکتب در گام دوم انقلاب عملیاتی شود را از بنگاه‌های اقتصادی نیاز داریم.
وی با اشاره به مطلب فوق تصریح کرد: در این موارد از دولت و بنگاه‌های اقتصادی، نهاد‌های انقلابی، واقفین و خیرین توقع داریم کمک کنند و این مطالبه ما است، زیرا در کرمان نیاز داریم همه باید دست به دست هم دهیم تا زیر ساخت بزرگی در کرمان ایجاد شود؛ چرا که جدای از بحث مذهبی و اعتقادی با گردشگری مذهبی، این امر بزرگترین آورده اقتصادی برای استان ایجاد می‌کند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از همه مردم کرمان خواهش می‌کنیم این هفته، هفته مقاومت و در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم، بر سر قبر اموات و گلزار شهدای کرمان نیایند تا بتوانیم زائران از سراسر کشور و دنیا را مدیریت کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تحلیل عباس عبدی از بیانیه‌های اخیر

معاون اقتصادی استاندار: مجتمع مس سرچشمه برای توسعه صنایع پایین‌دستی بیشتر تلاش کند

خاتمی در حرم امام چه گفت؟/ +تصاویر

بیانیه اخیر خاتمی فراخواندن عقلا فارغ از جناح‌بندی‌ها برای عبور از بحران بود

سید حسن خمینی: امام برای اولین بار در تاریخ، «جمهوریت» و «اسلامیت» را جمع کرد

وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان کرمان نیازمند نگاه ویژه است / لزوم تامین اعتبار برای پیشگیری از جرائم

تولید و کاشت ۱۶ میلیون اصله نهال طی چهار سال در جنوب کرمان

دارویی که خون را جوانسازی می کند

ملی پوش ایرانی زیر آوار زلزله ترکیه ماند

کلاهبرداری 2 میلیاردی از یکی از بازاریان کرمانی

پربازدید ها

مجید انصاری: امام خمینی(ره) در برخورد با جوانان مقدس‌مآبانه برخورد نمی‌کرد/ دستگاه‌های حاکمیتی پای خودشان را از زندگی مردم بیرون بکشند/ قانون باید حاکم باشد نه سلیقه اشخاص/ داماد امام می‌گوید امام یکبار نفرمود که چرا صورتت را تیغ می‌زنی؟/ صداوسیما امروز تبدیل به رسانه‌ای شده است که سلیقه یک اقلیت بسیار محدود، جزم‌اندیش و متحجر در آن حاکم است/اگر شهید سلیمانی زنده بود، توسط همین تندروهای انقلابی‌نما به عنوان یک فرد واداده و بی‌بصیرت متهم می‌شد+ویدئوی خلاصه اظهارات

مشکلات و مسایل مردم جز با رجوع خرد ملی و جلب همکاری همگان شدنی نیست/ تندروها حق ندارند به جای اکثریت مردم حرف بزند

توصیه مهم همتی به دولت درباره بازار ارز/ قیمت ارز این‌گونه تعدیل می‌شود

خاتمی در حرم امام چه گفت؟/ +تصاویر

دفاع تمام‌قد «کیهان» از مولدسازی دولت رئیسی با حمله به روحانی، خاتمی و هاشمی / عملکرد سیاه‌تان، شرم‌آور است

بیانیه اخیر خاتمی فراخواندن عقلا فارغ از جناح‌بندی‌ها برای عبور از بحران بود

تحلیل عباس عبدی از بیانیه‌های اخیر

سید حسن خمینی: امام برای اولین بار در تاریخ، «جمهوریت» و «اسلامیت» را جمع کرد

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۵ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۳ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)