کد خبر: ۴۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
آگنجی در زمان انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف ادعا کرد که فایل مورد نظر از طریق نزدیکان احمدی نژاد به دست او رسیده است. آگنجی در خصوص انتشار نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان نیز مدعی شده برخی افراد مرتبط با محافل خاص این مکاتبات را در دسترس او قرار داده اند.

کانال «چند ثانیه» نوشت: آگنجی در زمان انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف ادعا کرد که فایل مورد نظر از طریق نزدیکان احمدی نژاد به دست او رسیده است. آگنجی در خصوص انتشار نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان نیز مدعی شده برخی افراد مرتبط با محافل خاص این مکاتبات را در دسترس او قرار داده اند.
در روز‌های گذشته انتشار نامه دلایل شورای نگهبان در اعلام علل رد صلاحیت لاریجانی و همینطور پاسخ لاریجانی به این نامه زمینه‌ساز گمانه‌زنی‌های فراوانی در فضای عمومی و رسانه‌ای کشور شده است.
در پی این اتفاق برخی چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای انتشار این دو نامه را به نزدیکان لاریجانی نسبت دادند و تلاش کردند اینطور القا کنند که نامه به صورت عامدانه از محافل نزدیک به این کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری سال ١۴٠٠ به رسانه‌ها درز کرده است. این در حالی است که نامه‌های مورد نظر برای اولین بار از سوی سعید آگنجی، روزنامه‌نگار ایرانی ساکن فنلاند منتشر شده است. او که انتشار فایل صوتی منتسب به ظریف را در کارنامه دارد، در یک اتاق شبکه اجتماعی صوتی کلاب‌هاوس نیز اعلام کرد که او نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان را منتشر کرده است.
آگنجی در زمان انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف که بازتاب بسیار زیادی در فضای رسانه‌ای کشور داشت و به نوعی سناریوی ثبت نام ظریف در انتخابات ریاست‌جمهوری را در هم پیچید، ادعا کرد که فایل مورد نظر از طریق نزدیکان احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق ایران به دست او رسیده است.
او در خصوص انتشار نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان نیز مدعی شده برخی افراد مرتبط با محافل خاص این مکاتبات را در دسترس او قرار داده اند.
بگذشته از اینکه سعید آگنجی منتشرکننده نامه‌هاست و او با لاریجانی یا خاستگاه سیاسی او نسبتی ندارد، ادعای انتشار نامه از سوی لاریجانی یا نزدیکان او در حالی است که وی در همان زمان صدور نامه از سوی شورای نگهبان، از این نهاد خواست که با برداشتن مهر محرمانه از روی نامه، زمینه انتشار عمومی آن را فراهم کند. لاریجانی می‌توانست همان زمان پاسخ خود به شورای نگهبان را هم منتشر کند که محرمانگی نداشت، اما به دلیل مشی سیاسی خاص و پرهیز از تقابل احتمالی با شورای نگهبان دست به چنین کاری نزد.
لاریجانی اگر بنای انتشار عمومی نامه به شورای نگهبان یا پاسخ خود این نامه را داشت می‌توانست بسیار زودتر این کار را بکند. چرا که بر اساس نظر حقوقدانان درج مهر محرمانه برای مکاتبه با اشخاص حقیقی از لحاظ قانونی فاقد وجاهت و غیرالزام‌آور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ملاقات و گفت و گو کجا انجام شد؟ / اعلام آمادگی رودروی احمدی نژاد برای کمک به رئیسی

اتهام او چیست ؟ / «ج - ر» در دام اطلاعات سپاه

ده‌زیار با برگزاری سالیان سوگواره ملی قطب تعزیه کشور محسوب می‌شود

بیش از ۹۰ درصد کودکانِ بهزیستی شرایط فرزندخواندگی را ندارند

با نابودکنندگان جوجه یک روزه برخورد قانونی می‌شود / تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ نگران نباشند/ دولت حامی تولیدکنندگان است

هیچ شهریه ای برای ثبت نام مدارس دولتی نباید دریافت شود

جزئیات حادثه خودسوزی مرد میانسال در بم / رییس اداره صمت شهرستان توضیح می‌دهد

وزارت نفت: افزایش قیمت بنزین شایعه است

لزوم ثبت سفارش واکسن «آبله» در صورت نیاز / ایمنی‌زایی واکسن زده‌ها مقابل آبله میمونی

مفقود شدن ۲۵ کوهنورد در شهداد کرمان تکذیب شد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)