کد خبر: ۴۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
آگنجی در زمان انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف ادعا کرد که فایل مورد نظر از طریق نزدیکان احمدی نژاد به دست او رسیده است. آگنجی در خصوص انتشار نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان نیز مدعی شده برخی افراد مرتبط با محافل خاص این مکاتبات را در دسترس او قرار داده اند.

کانال «چند ثانیه» نوشت: آگنجی در زمان انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف ادعا کرد که فایل مورد نظر از طریق نزدیکان احمدی نژاد به دست او رسیده است. آگنجی در خصوص انتشار نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان نیز مدعی شده برخی افراد مرتبط با محافل خاص این مکاتبات را در دسترس او قرار داده اند.
در روز‌های گذشته انتشار نامه دلایل شورای نگهبان در اعلام علل رد صلاحیت لاریجانی و همینطور پاسخ لاریجانی به این نامه زمینه‌ساز گمانه‌زنی‌های فراوانی در فضای عمومی و رسانه‌ای کشور شده است.
در پی این اتفاق برخی چهره‌های سیاسی و رسانه‌ای انتشار این دو نامه را به نزدیکان لاریجانی نسبت دادند و تلاش کردند اینطور القا کنند که نامه به صورت عامدانه از محافل نزدیک به این کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری سال ١۴٠٠ به رسانه‌ها درز کرده است. این در حالی است که نامه‌های مورد نظر برای اولین بار از سوی سعید آگنجی، روزنامه‌نگار ایرانی ساکن فنلاند منتشر شده است. او که انتشار فایل صوتی منتسب به ظریف را در کارنامه دارد، در یک اتاق شبکه اجتماعی صوتی کلاب‌هاوس نیز اعلام کرد که او نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان را منتشر کرده است.
آگنجی در زمان انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف که بازتاب بسیار زیادی در فضای رسانه‌ای کشور داشت و به نوعی سناریوی ثبت نام ظریف در انتخابات ریاست‌جمهوری را در هم پیچید، ادعا کرد که فایل مورد نظر از طریق نزدیکان احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق ایران به دست او رسیده است.
او در خصوص انتشار نامه‌های لاریجانی و شورای نگهبان نیز مدعی شده برخی افراد مرتبط با محافل خاص این مکاتبات را در دسترس او قرار داده اند.
بگذشته از اینکه سعید آگنجی منتشرکننده نامه‌هاست و او با لاریجانی یا خاستگاه سیاسی او نسبتی ندارد، ادعای انتشار نامه از سوی لاریجانی یا نزدیکان او در حالی است که وی در همان زمان صدور نامه از سوی شورای نگهبان، از این نهاد خواست که با برداشتن مهر محرمانه از روی نامه، زمینه انتشار عمومی آن را فراهم کند. لاریجانی می‌توانست همان زمان پاسخ خود به شورای نگهبان را هم منتشر کند که محرمانگی نداشت، اما به دلیل مشی سیاسی خاص و پرهیز از تقابل احتمالی با شورای نگهبان دست به چنین کاری نزد.
لاریجانی اگر بنای انتشار عمومی نامه به شورای نگهبان یا پاسخ خود این نامه را داشت می‌توانست بسیار زودتر این کار را بکند. چرا که بر اساس نظر حقوقدانان درج مهر محرمانه برای مکاتبه با اشخاص حقیقی از لحاظ قانونی فاقد وجاهت و غیرالزام‌آور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تقابل با تیم نخست قاره سیاه؛ آخرین محک جدی با طعم انتقام

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای / شهروندان از کلیک بر روی لینک‌های ناشناس خودداری کنند

بهره‌مندی بیش از هشت هزار بانوی سرپرست خانوار کرمانی از خدمات بهزیستی

کرونا هنوز تمام نشده است / پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود / نگران شیوع آنفلوآنزا هستیم

پیش بینی هواشناسی از وزش باد شدید در شرق کرمان

یک متخصص تغذیه: بچه ها را بدون "صبحانه" مدرسه نفرستید

بلینکن: هیچ انتظاری برای احیای توافق هسته‌ای در کوتاه مدت ندارم / ایران با آخرین پاسخ خود «یک گام به عقب» برداشته

سه اشتباه رئیسی در نطق سازمان ملل/ مشاوران بیشتر مراقب جزییات باشند

دشمن دنبال یک بهانه بود تا مردم را به خیابان‌ها بکشاند/ دشمنان در صدد این بودند که موفقیت‌های این دولت تحت‌الشعاع قرار بگیرد

جماران مطرح کرد: چرا آمریکایی ها دیگر پهلوی را به بازی نگرفتند؟

پربازدید ها

دشمن دنبال یک بهانه بود تا مردم را به خیابان‌ها بکشاند/ دشمنان در صدد این بودند که موفقیت‌های این دولت تحت‌الشعاع قرار بگیرد

دشمنان و کج اندیشان بدانند اهانت به قرآن، اهل بیت، عاشورا و حاج قاسم خط قرمز است/ امسال دشمنان خواهند دید که در سالگرد سوم شهید سلیمانی چه انقلابی در کرمان به پا شود

نماینده مردم مریوان: مسئولان می توانستند خیلی بهتر ماجرای مهسا امینی را جمع کنند

جماران مطرح کرد: چرا آمریکایی ها دیگر پهلوی را به بازی نگرفتند؟

سه اشتباه رئیسی در نطق سازمان ملل/ مشاوران بیشتر مراقب جزییات باشند

بلینکن: هیچ انتظاری برای احیای توافق هسته‌ای در کوتاه مدت ندارم / ایران با آخرین پاسخ خود «یک گام به عقب» برداشته

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)