کد خبر: ۴۳۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: پرداختن به زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی که همه عمرش را برای دفاع از مملکت گذاشته است همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد.

پرداختن به زندگی سردار سلیمانی همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: پرداختن به زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی که همه عمرش را برای دفاع از مملکت گذاشته است همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد.
به گزارش ایرنا و تسنیم، نشست خبری سومین جشنواره سراسری تئاتر «سردار آسمانی» با حضور سیدمحمد یاشار نادری مدیر بنیاد روایت فتح، حمید نیلی مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، محمدرضا علیزاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، سید وحید فخرموسوی دبیر جشنواره، جواد تمدنی مدیر روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس عصر امروز (دوشنبه ششم دی‌ماه) در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.
مدیرکل ارشاد استان کرمان به ایراد سخن پرداخت و گفت: خوشحالم که کرمان امسال برای سومین دوره میزبان این رویداد است. پرداختن به زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی که همه عمرش را برای دفاع از مملکت گذاشته است همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد.
محمدرضا علیزاده گفت: حضور، مشارکت و همراهی هنرمندان توانسته این جشنواره را تبدیل به یک گردهمایی بزرگ در ستایش سردار سلیمانی کند. امیدوارم این جشنواره که در جهت تبیین و تکوین مکتب سردار سلیمانی است تا سالیان سال بتواند ادامه پیدا کند.
وی افزود: تلاش ما این است که این رویداد باتوجه‌به محدودیت‌های کرونایی به‌صورت باشکوهی برگزار شود و بتوانیم میزبان خوبی برای هنرمندان باشیم و رویداد بزرگی را در سطح ملی و فراملی برگزار کنیم.
وی در پایان متذکر شد: مهم‌ترین هدف ما ترویج هنر مقاومت است و عزیزان ما در استان کرمان برنامه‌ریزی‌های مناسبی را برای میزبانی استان کرمان در نظر گرفته‌اند و قرار است از ظرفیت اجرای تئاتر در استان‌های مختلف نیز استفاده شود و نمایش‌های خیابانی جشنواره نیز قرار است علاوه بر مزار شهید سلیمانی در نقاط دیگر نیز اجرا داشته باشند.

شور، شعور و شهود خانواده تئاتر عامل برگزاری جشنواره سردار آسمانی
سید محمد یاشار نادری مدیر بنیاد روایت فتح در ابتدای این نشست ضمن پاسداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و تقدیر از عوامل برگزاری این جشنواره در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: خوشحالیم که سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی را هم‌زمان با دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: اولین دوره جشنواره هم‌زمان با اربعین شهادت حاج‌قاسم برگزار شد که شاهد شور، شعور و شهود خانواده تئاتر در کنار تعزیت و سوگواری مردم انقلابی کشورمان بودیم. در نهایت تلاش کردیم افکار، اندیشه و مکتب حاج‌قاسم را با زبان هنر آن‌هم هنر فاخر تئاتر تا جایی‌که می‌توانیم در تاریخ معاصر کشورمان و به پیشگاه مخاطبان و دوستداران این هنر والا ارائه و جاودان کنیم.
نادری با اشاره به سه بخش نمایشنامه‌نویسی، رادیو تئاتر و تئاتر خیابانی به‌عنوان بخش‌های متنوع سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی با تاکید بر ارسال ۲۵۰ اثر به دبیرخانه این رویداد گفت: این علاقه و همت هنرمندان تئاتر در راستای بازتاب سلوک و زیست سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی را در حوزه تئاتر باید ستود و این را نشان‌دهنده علاقه و اشتیاق هنرمندان به این سردار بزرگ دانست.
وی تاکید کرد: تلاشمان را می‌کنیم تا سومین دوره جشنواره تئاتر سردار آسمانی در شأن و تراز سردار سلیمانی محور مقاومت و جایگاه و شکوه شهدای مدافع حرم باشد.
نادری به ذکر خاطره‌ای از مزار سردار سلیمانی پرداخت و گفت: این را از زبان یکی از اهالی کرمان شنیدم که پیش‌از شهادت سردار به او گفته بود که چه زمانی شهر ما را آباد می‌کنید؟ و سردار با خنده به او گفته بود خودم آن را آباد خواهم کرد. امروز شاهدیم که بعد از شهادت او نه‌تن‌ها این آبادانی در حوزه شهری قابل رصد است که شکوه و شور انقلابی و تبدیل شدن کرمان به شهری به نام سمبل محور مقاومت هدیه بزرگی است.

عامل تهران و کرمان برای برپایی رویدادی با کیفیت و جریان ساز
حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز با اشاره به آنکه سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی پیشگام در عرصه هنر برای بیان شأن و منزلت سردار سلیمانی و نفوذی که او در دل‌های مردمان ایران و تمام جهان داشت به شمار می‌رود یادآور شد: نخستین سالی که شروع به فعالیت برای برگزاری این رخداد کردیم با توجه به محدودیت زمانی که داشتیم بیشتر شاهد تولید آثار با محور عشق و شور و علاقه هنرمندان به سردار سلیمانی بود که هنرمندان تئاتر را به میدان آورد که بتوانیم در اربعین شهادت سردار این جشنواره را بنیان‌گذاری کنیم.
وی ادامه داد:، اما در گام‌های بعدی با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و هنرمندان علاقه‌مند و متعهد به ارزش‌های انقلاب، دفاع مقدس، شهدای حرم و به‌ویژه سردار آسمانی سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی این جشنواره گام‌های حرفه‌ای خود را برای رسیدن به کیفیت و جریان‌سازی در عرصه هنر‌های نمایشی برداشت.

کرونا مانع حضور گروه‌های نمایشی کشور‌های دیگر در جشنواره شد
نیلی ادامه داد: بنا بر آن بود تا گام سوم این رخداد به شکل بین‌المللی برگزار شود و از کشورهایی، چون عراق، کنیا، هند، ترکیه و دیگر کشور‌ها گروه‌های نمایشی برای حضور در این رخداد اعلام آمادگی کردند که به دلیل کرونا این امر محقق نشد.
نیلی یادآور شد: جشنواره تئاتر سردار آسمانی جزو معدود جشنواره‌هایی است که به شکل مشترک با همکاری تهران و دیار کریمان استان کرمان کار‌ها را پیش می‌برد و امیدواریم بتوانیم در گام سوم نیز علاوه‌بر قدرت، کیفیت آثار را نیز چاشنی برگزاری این رخداد کنیم.

افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر سردار آسمانی همزمان با اختتامیه
نیلی در پایان صحبت‌های خود ضمن اعلام خبر افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر سردار آسمانی در کرمان هم‌زمان با برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: بنا داریم تا طی روز‌های برگزاری جشنواره تئاتر سردار آسمانی در گام سوم بار دیگر محفل خاطره نمایش را که در گام نخست این رویداد با حضور سردار اسدی از هم‌رزمان و دوستان حاج‌قاسم سلیمانی برای بازتاب وجوهی از زندگی او برگزار کردیم، این‌بار با همراهی دوستان همسنگر و رزمنده او که در کرمان حضور دارند برگزار کنیم تا بتوانیم بخش مهمی دیگر از مواد خام اولیه برای تولید آثار فاخر نمایشی در قالب نمایشنامه را در اختیار هنرمندان تئاتر کشور قرار دهیم.

بودجه جشنواره یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
نیلی در پاسخ به دو پرسش مبنی‌بر بودجه جشنواره و روند برگزاری جشنواره در سایه سرعت اشاعه سویه اُمیکرون ویروس کرونا اگر در ایام برگزاری جشنواره باعث تغییر شرایط رنگی شهر کرمان شود گفت: برگزاری سال گذشته جشنواره مقاومت توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در ایام کرونا ما را برای چنین روز‌هایی مهیا و آماده ساخته و تمام تدابیر برای قرار گرفتن در چنین شرایطی را مدنظر داشته‌ایم.
سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان دی ماه سال جاری با دبیری سیدوحید فخرموسوی ۱۸ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ در کرمان برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

میزبانی کرمان در مسابقات قهرمانی کشور کیک‌بوکسینگ‌واکو

‌می‌خواهیم وزرا را استیضاح کنیم، اما اصلا اجازه نمی‌دهند/ می‌گویند اول دولت است/ دو سال دیگر هم می‌گویند آخر دولت است/عمده عزل و نصب‌ها به دلیل آشنایی، رفاقت و انتساب به طیف خاص آقای رئیس جمهور است/ دولت کارش بلد نیست و برنامه‌ای ندارد

کرونا در ایران جان ۲۸ تن دیگر را گرفت / ۵۱۴۴ بیمار جدید کرونایی شناسایی شدند

خسارت سیل به اثاثیه منزل و احشام به سرعت جبران می‌شود/ پل‌ها و جاده‌های در مسیر تخریب و آب باید سریعا تعمیر شوند / دستکاری‌هایی در حریم رودخانه‌ها توسط بعضی نهاد‌های دولتی صورت گرفته است / بنا‌های غیرمجاز باید برداشته شوند

زنده‌شدن مرده در غسالخانه جیرفت تکذیب شد

دعوت چهار ورزشکار کرمانی به اردوی تیم ملی فوتبال پنج نفره نابینایان

تالاب جازموریان به صورت کامل آبگیری شد

ابتلا و بستری کودکان زیر ۱۰ سال به کرونا افزایش یافته است/ حتما دوز سوم بزنید

یکی از راه‌های حل بیکاری گسترش مهارت‌آموزی است / 6 میلیون بیکار در کشور داریم  

کاهش دما تا فردا در کرمان

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۵ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)