کد خبر: ۴۳۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: پرداختن به زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی که همه عمرش را برای دفاع از مملکت گذاشته است همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد.

پرداختن به زندگی سردار سلیمانی همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: پرداختن به زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی که همه عمرش را برای دفاع از مملکت گذاشته است همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد.
به گزارش ایرنا و تسنیم، نشست خبری سومین جشنواره سراسری تئاتر «سردار آسمانی» با حضور سیدمحمد یاشار نادری مدیر بنیاد روایت فتح، حمید نیلی مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، محمدرضا علیزاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، سید وحید فخرموسوی دبیر جشنواره، جواد تمدنی مدیر روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس عصر امروز (دوشنبه ششم دی‌ماه) در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.
مدیرکل ارشاد استان کرمان به ایراد سخن پرداخت و گفت: خوشحالم که کرمان امسال برای سومین دوره میزبان این رویداد است. پرداختن به زندگی و فعالیت‌های سردار سلیمانی که همه عمرش را برای دفاع از مملکت گذاشته است همیشه جای کارکردن توسط هنرمندان را دارد.
محمدرضا علیزاده گفت: حضور، مشارکت و همراهی هنرمندان توانسته این جشنواره را تبدیل به یک گردهمایی بزرگ در ستایش سردار سلیمانی کند. امیدوارم این جشنواره که در جهت تبیین و تکوین مکتب سردار سلیمانی است تا سالیان سال بتواند ادامه پیدا کند.
وی افزود: تلاش ما این است که این رویداد باتوجه‌به محدودیت‌های کرونایی به‌صورت باشکوهی برگزار شود و بتوانیم میزبان خوبی برای هنرمندان باشیم و رویداد بزرگی را در سطح ملی و فراملی برگزار کنیم.
وی در پایان متذکر شد: مهم‌ترین هدف ما ترویج هنر مقاومت است و عزیزان ما در استان کرمان برنامه‌ریزی‌های مناسبی را برای میزبانی استان کرمان در نظر گرفته‌اند و قرار است از ظرفیت اجرای تئاتر در استان‌های مختلف نیز استفاده شود و نمایش‌های خیابانی جشنواره نیز قرار است علاوه بر مزار شهید سلیمانی در نقاط دیگر نیز اجرا داشته باشند.

شور، شعور و شهود خانواده تئاتر عامل برگزاری جشنواره سردار آسمانی
سید محمد یاشار نادری مدیر بنیاد روایت فتح در ابتدای این نشست ضمن پاسداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و تقدیر از عوامل برگزاری این جشنواره در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: خوشحالیم که سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی را هم‌زمان با دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: اولین دوره جشنواره هم‌زمان با اربعین شهادت حاج‌قاسم برگزار شد که شاهد شور، شعور و شهود خانواده تئاتر در کنار تعزیت و سوگواری مردم انقلابی کشورمان بودیم. در نهایت تلاش کردیم افکار، اندیشه و مکتب حاج‌قاسم را با زبان هنر آن‌هم هنر فاخر تئاتر تا جایی‌که می‌توانیم در تاریخ معاصر کشورمان و به پیشگاه مخاطبان و دوستداران این هنر والا ارائه و جاودان کنیم.
نادری با اشاره به سه بخش نمایشنامه‌نویسی، رادیو تئاتر و تئاتر خیابانی به‌عنوان بخش‌های متنوع سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی با تاکید بر ارسال ۲۵۰ اثر به دبیرخانه این رویداد گفت: این علاقه و همت هنرمندان تئاتر در راستای بازتاب سلوک و زیست سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی را در حوزه تئاتر باید ستود و این را نشان‌دهنده علاقه و اشتیاق هنرمندان به این سردار بزرگ دانست.
وی تاکید کرد: تلاشمان را می‌کنیم تا سومین دوره جشنواره تئاتر سردار آسمانی در شأن و تراز سردار سلیمانی محور مقاومت و جایگاه و شکوه شهدای مدافع حرم باشد.
نادری به ذکر خاطره‌ای از مزار سردار سلیمانی پرداخت و گفت: این را از زبان یکی از اهالی کرمان شنیدم که پیش‌از شهادت سردار به او گفته بود که چه زمانی شهر ما را آباد می‌کنید؟ و سردار با خنده به او گفته بود خودم آن را آباد خواهم کرد. امروز شاهدیم که بعد از شهادت او نه‌تن‌ها این آبادانی در حوزه شهری قابل رصد است که شکوه و شور انقلابی و تبدیل شدن کرمان به شهری به نام سمبل محور مقاومت هدیه بزرگی است.

عامل تهران و کرمان برای برپایی رویدادی با کیفیت و جریان ساز
حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز با اشاره به آنکه سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی پیشگام در عرصه هنر برای بیان شأن و منزلت سردار سلیمانی و نفوذی که او در دل‌های مردمان ایران و تمام جهان داشت به شمار می‌رود یادآور شد: نخستین سالی که شروع به فعالیت برای برگزاری این رخداد کردیم با توجه به محدودیت زمانی که داشتیم بیشتر شاهد تولید آثار با محور عشق و شور و علاقه هنرمندان به سردار سلیمانی بود که هنرمندان تئاتر را به میدان آورد که بتوانیم در اربعین شهادت سردار این جشنواره را بنیان‌گذاری کنیم.
وی ادامه داد:، اما در گام‌های بعدی با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و هنرمندان علاقه‌مند و متعهد به ارزش‌های انقلاب، دفاع مقدس، شهدای حرم و به‌ویژه سردار آسمانی سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی این جشنواره گام‌های حرفه‌ای خود را برای رسیدن به کیفیت و جریان‌سازی در عرصه هنر‌های نمایشی برداشت.

کرونا مانع حضور گروه‌های نمایشی کشور‌های دیگر در جشنواره شد
نیلی ادامه داد: بنا بر آن بود تا گام سوم این رخداد به شکل بین‌المللی برگزار شود و از کشورهایی، چون عراق، کنیا، هند، ترکیه و دیگر کشور‌ها گروه‌های نمایشی برای حضور در این رخداد اعلام آمادگی کردند که به دلیل کرونا این امر محقق نشد.
نیلی یادآور شد: جشنواره تئاتر سردار آسمانی جزو معدود جشنواره‌هایی است که به شکل مشترک با همکاری تهران و دیار کریمان استان کرمان کار‌ها را پیش می‌برد و امیدواریم بتوانیم در گام سوم نیز علاوه‌بر قدرت، کیفیت آثار را نیز چاشنی برگزاری این رخداد کنیم.

افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر سردار آسمانی همزمان با اختتامیه
نیلی در پایان صحبت‌های خود ضمن اعلام خبر افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر سردار آسمانی در کرمان هم‌زمان با برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: بنا داریم تا طی روز‌های برگزاری جشنواره تئاتر سردار آسمانی در گام سوم بار دیگر محفل خاطره نمایش را که در گام نخست این رویداد با حضور سردار اسدی از هم‌رزمان و دوستان حاج‌قاسم سلیمانی برای بازتاب وجوهی از زندگی او برگزار کردیم، این‌بار با همراهی دوستان همسنگر و رزمنده او که در کرمان حضور دارند برگزار کنیم تا بتوانیم بخش مهمی دیگر از مواد خام اولیه برای تولید آثار فاخر نمایشی در قالب نمایشنامه را در اختیار هنرمندان تئاتر کشور قرار دهیم.

بودجه جشنواره یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
نیلی در پاسخ به دو پرسش مبنی‌بر بودجه جشنواره و روند برگزاری جشنواره در سایه سرعت اشاعه سویه اُمیکرون ویروس کرونا اگر در ایام برگزاری جشنواره باعث تغییر شرایط رنگی شهر کرمان شود گفت: برگزاری سال گذشته جشنواره مقاومت توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در ایام کرونا ما را برای چنین روز‌هایی مهیا و آماده ساخته و تمام تدابیر برای قرار گرفتن در چنین شرایطی را مدنظر داشته‌ایم.
سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان دی ماه سال جاری با دبیری سیدوحید فخرموسوی ۱۸ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ در کرمان برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رسید ساز جعلی؛ شیوه جدید کلاهبرداران اینترنتی/  شهروندان مراقب رسیدهای جعلی باشند

علائم کمبود آهن در بدن

کرمان یک سوم بارش سال آبی را دریافت کرده است / بارش ها نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کاهش داشته است

بازهم رئیسی، بازهم «آمار نادرست» / حداقل، آمار رسمی دولت خودتان را مطالعه می‌کردید + سند

تکذیب خبر رفع ممنوعیت واردات برنج/ تمایل مردم شمال به خرید محصولات خارجی

کنایه سنگین همتی به اعلام «رنج بیشتر بردن از گرانی» رئیسی در گفت و گوی زنده تلویزیونی

 ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند  / محیط کسب و کار استان مناسب نیست

کرونا تمام شد؟

همه دولت‌ها کار کرده‌اند / دولت سیزدهم کارهایی کرده که کسی جرات نداشته

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمان:  ۳۸ درصد ظرفیت سدها آبگیری شد / در زمینه ذخیره‌سازی آب در استان آمار مطلوبی وجود ندارد / محمد سهرابی استاد دانشگاه : ۴۹ درصد کرمان تحت تأثیر خشکسالی بسیار شدید قرار دارد / برنامه جدی برای کنترل برداشت آب از چاه‌ها وجود ندارد

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۵ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۳ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)