کد خبر: ۴۳۱۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
فرمانده سپاه ثارالله:
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری اندیشه سپهبد شهید سلیمانی را به طور کامل تایید کرده‌اند گفت: امروز کشور به این اندیشه زیبا نیاز دارد و آن را باید ترویج دهیم، زیرا همه بزرگان در برابر اندیشه سردار دل‌ها زانو می‌زنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری اندیشه سپهبد شهید سلیمانی را به طور کامل تایید کرده‌اند گفت: امروز کشور به این اندیشه زیبا نیاز دارد و آن را باید ترویج دهیم، زیرا همه بزرگان در برابر اندیشه سردار دل‌ها زانو می‌زنند.
به گزارش ایرنا، سردار حسین معروفی روز سه شنبه در نشست کمیته فرهنگی و هنری ستاد دومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: یکی از ویژگی‌های اصلی سردار سلیمانی زمان شناسی بود که برای یک مدیر اصل است، ایشان به موقع با بیان اینکه برجام ضلع دوم و سوم دارد، کشور را نجات داد.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی را با گفتن حقیقت‌ها باید معرفی کنیم تصریح کرد: حاج قاسم را با نظاماتش، یعنی نظام سیاسی (انسجام) و نظام ولایی یعنی بدون، چون و چرا اطاعت کردن از، ولی امر و امام زمانش باید معرفی کرد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: اصرار ما و راه موفقیت آن است که شهید سلیمانی با هنر معرفی شود تا بیشتر از طریق گفتمان سازی بخواهیم سردار را معرفی کنیم و حاج قاسم به تعریف و غلو نیاز ندارد.
وی با اشاره به اینکه کار فرهنگی تغییر نگرش و فرهنگ سازی است اظهار داشت: بار مسئولیت در حوزه فرهنگی فقط بر دوش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و همه ما در برابر بخش فرهنگی مسئول هستیم.
سردار معروفی ادامه داد: برخی در حوزه فرهنگی فعال هستند، اما کار باید به نتیجه برسد که اگر موفق شویم، پیروز هستیم و به نتیجه رسیدن فعالیت‌های ما، امید و آرامش را برای جامعه ارمغان می‌آورد.
وی بیان کرد: ۱۷۱ عنوان برنامه ویژه دومین سالگرد شهید سلیمانی در کرمان تدارک دیده شده که ۱۴ برنامه پخش ملی است و اجلاسیه نهایی نیز در روز ۱۶ دی ماه از کرمان به صورت داخلی و در کشور‌های جبهه مقاومت اسلامی نیز پخش می‌شود.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان افزود: عمده برنامه‌های سالگرد شهادت حاج قاسم در شهرستان‌های این استان نیز توزیع شده و امسال برای برگزاری برنامه‌ها یک ریال از نهاد و سازمانی گرفته نشده و کمک‌ها مردمی است.
وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود روزانه ۲۵ تا ۳۰ هزار زائر به گلزار شهدای کرمان برای ایام سالگرد حاج قاسم ورود داشته باشند که تاکنون زمینه اسکان ۲۰ هزار نفر فراهم شده است.
سردار معروفی تاکید کرد: از شهروندان کرمانی تقاضا داریم در طول هفته مقاومت برای زیارت اموات و شهدا به آرامستان و گلزار شهدا مراجعه نکنند تا بتوانیم میهمانان و زائران را بهتر مدیریت کنیم و این کمک بزرگی است.

برگزاری ۱۱۳ برنامه فرهنگی و هنری سالگرد شهادت سردار سلیمانی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در راستای ترویج مکتب سردار سلیمانی رویکرد کمیته فرهنگی و هنری برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های حوزه فرهنگ و هنر است تا بتوانیم تولید محتوا کنیم.
محمدرضا علیزاده افزود: ۱۱۳ برنامه در حوزه فرهنگ و هنر برای دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی تدارک دیده شده که در قالب هفت عنوان برگزاری فعالیت‌ها و محافل قرآنی، محافل ادبی، مسابقات فرهنگی و هنری، جشنواره تولیدات فرهنگی و هنری، نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری تدوین شده است.
وی بیان کرد: ۶۵ برنامه شاخص شهرستانی، ۴۵ برنامه شاخص استانی و سه برنامه ملی با همکاری ۱۰ دستگاه اجرایی و نهاد غیردولتی و با استفاده ظرفیت‌های مردمی برای ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی تولید شده است.
در این نشست مسئولان عضو کمیته فرهنگی و هنری ستاد دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی به بیان برنامه‌های شاخص خود پرداختند.
دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با هفته مقاومت از ۱۰ تا ۱۶ دی در کرمان برگزار می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رییس فدراسیون تیروکمان: منتظر بازگشت زهرا نعمتی به تیروکمان هستیم

خیزش مجدد اپیدمی کرونا/ ضرورت اجرای هر چه سریعتر طرح شهید سلیمانی

مشروبات الکلی دست ساز در شرق کرمان باعث فوت یک نفر و مسمومیت 7 نفر شد / عاملان توزیع بازداشت شدند

زمین لرزه شدید ۶.۳ ریشتری در هرمزگان / ۵ فوتی و ۱۹ مصدوم تاکنون / اعلام تعطیلی بندرعباس در روز شنبه؛ کنکور برقرار است

حادثه‌ خودروی خبرنگاران اناری بخیر گذشت

وزارت بهداشت: آمار کرونا صعودی شد

جاده های جنوب کرمان رصد الکترونیکی می شوند

خیرین در تأمین تغذیه مورد نیاز دانش‌آموزان مشارکت داشته باشند/ لزوم غربالگری و شناخت بیماری‌های پنهان در مدارس

سلامت دهان و دندان، سرمایه‌گذاری روی سلامت کل بدن است

بازدید از موزه‌های کرمان برای زوج‌های جوان رایگان است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)